vēlēšanu stāstiņi. vol.7. Pēteris Pūrītis par apburto loku

” Pieņemu argumentu un ierosinājumu padomāt. Bet tikai par 49%. Un tikai tad, ja īstenojas noteikti apstākļi.
Jo to, ka “nav 5% izredžu”, var spriest no aptaujām, kurās cilvēki atbild, jau iepriekš pieņemot, ka tam vai citam nav izredžu (vadoties no agrākām aptaujām), un izvēloties tikai no tiem, kam “ir 5% izredzes”. Veidojas apburtais aplis. Par maziem nebalso tāpēc, ka viņi ir mazi, un mazi viņi ir tāpēc, ka par viņiem nebalso, jo viņi ir mazi. Šobrīd aptaujām faktiski ir lielāks spēks nekā vēlēšanām, kas ir pret Satversmes būtību, jo aptaujas esošajā formā nepārstāv visus vēlētājus. Situācija ar cilvēku mulsināšanu ir sasniegusi tādu pakāpi, ka, lai iegūtu ticamu rezultātu, aptaujā jāuzdod 2 jautājumi: par ko jūs balsotu, ja nebūtu 5% barjeras, un par ko tad, ja barjera ir.
Otrkārt, ar PLL un Pēdējo partiju ir tāds cundurs, ka reitingu ziņā mūs šķir tikai pāris procentu, kas ir tuvu aptaujas kļūdas lielumam, bet cilvēku apziņā plaisa ir milzīga. Kā starp lielo un mazo. Tāpēc gadījumā, ja notiks Pēdējās partijas kušināšana un apsaukšana, tas patiešām nāks par labu PLL. Lai neļautu PLL iekļūt Saeimā, jārīkojas tieši pretēji: aktīvi jāatbalsta PP, lai aizvestu uz vēlēšanām tos, kas netic pie varas bijušajām partijām vai negrib balsot nemaz. Tikai tā varēs samazināt “tradīcijām bagātā” PLL īpatsvaru. Un to ir apstiprinājuši arī gudrāki cilvēki nekā es.”

P.Pūrītis,
Svētdienā, 22.08.2010 plkst 13:58

3 Responses to vēlēšanu stāstiņi. vol.7. Pēteris Pūrītis par apburto loku

  1. Aldi, ja Tev bija vēlme nostāties PRET PLL, tad Tu esi izvēlējies neīsto sarakstu ;)

  2. aldis hofmanis

    interesanti gan, kāpēc? pastāsti man to, ko es nezinu

  3. es ieteiktu vnk ignorēt visas tās runas par 5% barjeru un vēlētāju viedokli. protams, tas ir kaut kas ar ko jārēķinās, bet tas ir tāds sīkumainu matemātiķu piegājiens. es ieteiktu runāt par lietu – par ko konkrēti ir PP. tas vismaz būtu kaut cik jēdzīgi. bet visas šīs zīlēšanas – tiks vai netiks pāri 5%, kurš cik iegūs, ir vienkārši bezjēdzīgas, un dzirdētas jau gadiem pirms katrām vēlēšanām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>