Vēlēšanu stāstiņi. vol. 2. Izredzes

Ļoti daudzi cilvēki, ar kuriem esmu runājis par manu kandidēšanu Pēdējās Partijas rindās, man pārmet – lūk, jūs noņemat Vienotībai balsis, tā ir pilnīga muļķība balsot par jums, kaut arī jūsu domas ir simpātiskas, jo jūs tik un  tā netiksiet pāri 5 % barjerai un tad mana balss būs izniekota par labu tiem vai šššitiem… Es nebūtu tik pesimistisks attiecībā uz PP izredzēm. Jautājums ir par latvieša uzdrīkstēšanos. Vai vēlētājs spēs parkāpt pāri savām bailēm un komfortablajai mazākā ļaunuma izvēlei. Es apzināti teicu – latvieša, jo citvalodīgie parasti nav tik lieli mazohisti, lai apzināti izdarītu nepareizās  izvēles un pēc tam ciestu. Turklāt – Vienotība, ŠŠŠ un trešais spēks visi vienā mutē bļauj un baida mūs kā četrgadniekus pirms miedziņa ar gaismēnām –  par mazajām partijām balsot nav jēgas, jo, lūk, balsis zūdot. Atļaujiet oponēt – pirmkārt vēlēšanās katrs vēlētājs izdara savu izvēli. Un es ļoti priecātos, ja katrs no mums izdarītu savu patieso izvēli, lai kāda tā būtu, vienalga vai par vienu Š vai par diviem Z, daugavas racējiem vai ultra radikālajiem. Galvenais, lai nav pēc tam jānožēlo. Gan par mazāko ļaunumu, gan par stulbumu, lētticību vai drosmes trūkumu.
Lai spētu aizraut ir vajadzīga ne tikai ideja, bet arī zināšanas un spējas vienot, aizraut, saliedēt. Jāatzīst, ka šobrīd mēs paši esam apmulsuši no tā, ko esam sākuši darīt, jo cilvēku reakcija ir negaidīti atsaucīga un laba. Šobrīd mūsu lielākais spēks ir lielākais vājums reizē – mēs esam jauni , enerģiski un skaidri zinām, kas ir jāmaina politiskajā sistēmā, kas ir jāmaina attieksmē pret dzīvi un citiem cilvēkiem. Nāciet talkā, šis ir darīšanas laiks un mums visiem kopā ir izredzes!

P.S. Kāpēc vol. 2 ? Elementāri – pirmais stāstiņš vēl nav gatavs:) bet būs, būs. Ne viens vien:)

6 Responses to Vēlēšanu stāstiņi. vol. 2. Izredzes

 1. redzēsim ko teiksi pēc vēlēšanām, kad PP būs palikusi ar knapi 2% un SC būs daži 2% priekšā Vienotībai… Paklīdīs visi lielie pēdējpartijisti un žēlosies par kreiso valdību… skumji

 2. skaidri zināt ir bīstami un pārejoši, tāpat kā būt jaunam.man Jūsu retorikā vairāk simpatizētu,ja piejauktu kādu skepticisma devu,vai vismaz ironiju.politika tomēr,saprotiet

 3. Latvijā ļoti daudz cilvēki vēlētos, lai daudzas lietas, kuras ir atkarīgas no valsts, būtu savādākas. Bet kuri jaunie spēki to garantē? Cilvēki tik daudzas reizes ir kāpuši uz vēlēšanu grābekļa, ka vairs nejūtas droši. Ja nu atkal zigerbanāniausīs, ja nu atkal šlesertukšiesolījumi, batķunacionālisms…utt. Jautājums jau ir , kā atgriezt cilvēkos ticību, ka vēl viss var mainīties, un ka mainīties var tikai ja mēs katrs prasīsim reālu darbu reālu, reālu rīcību. Skolās , no namu apsaimniekotājiem, no policistiem, no ierēdņiem, no medicīnas darbiniekiem , katrs pats no sevis.

 4. Pēteris Pūrītis

  Kādi 5%? Kādi 2%? Kāds “Vienotība” vs. “Saskaņa”? Attopieties, ļaudis! Lai par 100% novērstu koalīciju Saskaņa/ZZS/PLL, Vienotībai vajag 2x vairāk balsu, nekā ir tagad. Vienīgā iespēja ir atvest uz vēlēšanām visus, kas nolēmuši nebalsot, jo ir vīlušies. Tieši tas ir Pēdējās partijas mērķis, iedot jaunu iemeslu piedalīties un rosināt jaunas tēmas diskusijai, ne jau noņemt kādam 2%…
  Interesanti, kāpēc neviens nepārmet citiem “mazajiem” sarakstiem, ka viņi ņem nost balsis Vienotībai? Kāpēc kņada nesākās jau tad, kad tika reģistrēti 13 saraksti, nevis 4? Tāpēc, ka tad vēl dažu partiju PR speciālisti nebija ielikuši cilvēku mutē šo bezdomu mantru par “nosmelšanu” un “balsu pazaudēšanu”, kas ir antidemokrātiski savā būtībā. Un padomājiet – vai tad, iepriekš balsojot par “drošajiem”, beigās tik un tā nav sanācis aplauziens? :)

 5. vistrakāk šajā jaunajā politiskajā apvienibā baida šī nenormālīgi vīzdegunīgā pārliecība – sak, kā jūs uzdrošinaties pārmest mums, ka ņemam balsis vienotībai!? cik esmu novērojusi (dažādos sociālos medijos) katra piezīme, komentārs tiek “atriets” apmērām šādā “balsī” – tu ko te sīkais, iedomājies, pīkstēt?? tev ka snepatīk – nu i ej tālāk, mums tevi nevajag. Man personīgi ir sajūta, ka jūs paši vairāk priecājaties par sevi, nekā patiešām gribat ko darīt. bet gan jau man tagad atries – Aldis, Pēteris vai pat klusais Kārlis. Jo tāds ir jūsu tonis – diemžēl.

 6. Balsis jau nevienam nevar atņemt.
  Uz RD vēlēšanām ne jau Šlesers “atņēma” balsis TP. Vienkārši rīdzinieki vairs negribēja balsot par TP. TP atbalstītāji izvēlējās “mazāko ļaunumu”, kā paši teica un domāja, un nobalsoja par Šleseru (kāds jau varbūt arī par ko citu, bet sīkumiem nav nozīmes).
  Tagad ir jauna izvēle. Krievvalodīgie zina, ka balsos par savām partijām SC un bitēm, katrs pēc patikas. Pārējie – daļa balsos par Vienotību, bet daļa (ap 40%) nezina par ko balsot. Arī prezidents Zatlers, kā lasu presē. Un tāpēc ir vajadzīga mūsu partija, jo cilvēki grib, lai kāds beidzot pasaka valdošajiem un vadošajiem, ko mēs par to visu domājam. Bet vecie vēži jau to nedarīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>