vai tiešām Bitei ir izdevīgākie tarifi?

Pirms kāda laika sapratu, ka esmu atpalicis no laika un visām modernajām komunikācijām un 21. gs socializācijas rīkiem – tādēļ nolēmu apvaicāties savējam mobilā telefona operatoram (LMT), cik man maksātu jauns mazcenas mobilais ar dažādām jaunajām socializēšanās iespējām. Saņēmu ciparu, kurš mani galīgi neapmierināja. Pavaicāju Bitei – atbilde sajūtu līmeni nelikās labāka, tādēļ atļāvos twiterī izteikt apgalvojumu, ka Bite, neskatoties uz masīvo reklāmu, klientam nemaz neiznāk izdevīgāk ilgtermiņā. Saņēmu aizrādījumu no kāda paziņas, ka nav labi vispārināt un ka vispār gudri cilvēki izmanto gudriem.lv, lai izvēlētos izdevīgāko tarifu.
Nu ko, nododu Jums apspriešanai manu kopsavilkumu, pētījumu par izdevīgumu/neizdevīgumu. Dotie izejas lielumi visiem vienādi: Jauns subsidētais telefons HTC Legend, sarunu minūtes – 425 (LMT – 68%, Bite 16%, Tele2 16% ), 100 sms un 2Gb internets telefonā mēnesī. Aprēķini veikti periodam 2 gadi, jo šādu laiku telefons ir piesaistīts konkrētajam operatoram, bet tarifu plāni izvēlēti izmantojot vietni gudriem.lv. Tā teikt, bez komentāriem…

Tomēr daži komentāri:

 • Bite pamato lielo telefona pārdošanas cenu ar izdevīgakiem tarifiem. Iespējams tā arī ir uz sarunām, bet, ja runa ir par modernām tehnoloģijām, tad Bite zaudē vienā setā – 2 gb interneta maksā 3 reizes vairāk kā citiem.
 • Psiholoģiski vieglāk ir samaksāt mazu summu par telefonu, bet katru mēnesi piemaksāt kaut kādu mazu summu pie rēķina, kā to piedāvā LMT, taču 10 Ls arī ir par daudz psiholoģiskajam komfortam.
 • Subsdētais vai mazcenas telefons principā vairs nav nekāds subsidētais vai mazcenas. Klients samaksā pilnu telefona cenu, tikai ilgākā laika posmā. Un pie visiem operatoriem +/- vienādu.
 • Konkurence it kā formāli mobilo telefonu operatoru vidū ir, bet tas nekādi neparādās radikāli atšķirīgās cenās. Konkurences tātad nav, pa lielam visi vienādi, nozīmi spēlē serviss, sakaru kvalitāte, draugu vai paziņu ieteikums mainīt operatoru, jo cits esot izdevīgāks.

Tāpēc izsludinu konkursu – kurš no operatoriem man piedāvās izdevīgāko dīlu? :)

28 Responses to vai tiešām Bitei ir izdevīgākie tarifi?

 1. Ja patiešām nopietni to darīsi, tad es zinu uzvarētāju.

  • aldis hofmanis

   es gaidīšu piedāvājumu. Par šīm cenām neesmu gatavs neko nedz pirkt, nedz mainīt. kaut gan, ja nepērk telefonu, bite un tele2 iznāk krietni lētāki… bet , vai labāki?

 2. Kā tu bitei ar “parunāsim” dabūji tādu summu, ja viņiem nav abonēšanas maksas?

  Un Bite internets 500 tev ir nepareizi aprēķināts, 24 mēneši būs 72Ls par 500Mb mēnesī. Tev ir 360Ls?

  Iesaku pārskatīt izejas datus, ir kļūdas. Es pie bites maksāju 50-70 sant mēnesī.

  • aldis hofmanis

   Bitei internets 500 ir iekļauti 500 mb par 5 Ls mēnesī , pēc tam katrs mb maksā 0,01 Ls. Kopā tas ir 15 Ls, tātad mēnesī par 2 gb man iznāk maksāt 18 ls/ 2 gados – 432Ls. Paldies, ka pamanīji kļūdu aprēķinos. Jautājums par to, vai es tik daudz notērēšu? Mans uzstādījums bija visiem vienādi noteikumi, taču,tā kā šobrīd neizmantoju internetu telefonā, tad paņēmu esošā operātora lētāko piedāvājumu.

   • Tas nav pareizs veids kā rēķināt cenu par 2Gb, absolūti visiem operatoriem pārtēriņš ir dārgāks kā pamata tarifs. Salīdzini apelsīnus ar apelsīniem lūdzu. Citādi tu vēl varēji rēķināt visādus soda procentus un sazin vēl ko, jo redzi LMT rēķinu sūta 1. datumā, bet Bite 7. Un no tavas metodes tad vajadzētu vēl pieskaitīt nedēļas kavējuma naudu :)

 3. Es ar savu iPhone menesi lietoju ap 100 MB tikai, ja sanaak daudz lietot- tad labi ja uz 200 MB velk. Kad izvelejos plaanu, likaas ka vajag vismaz 1GB, bet beigaas panemu 500MB/ menesii. Te gan jasaka, ka dazhreiz telefons piesledzas automatiski WiFi un tad netiek tereti dati. Pietiek ar atliektiem galiem. Pashaa sakumaa klausijos pat interneta radio- uz to gan aizgaja daudz datu apjoma, bet tapat nekad nepartereju pari limitam. Ta ka jautajums ir- vai tiesham tie 2 GB ir vajadzigi?

 4. Jā, 100Mbit ir pietiekami. Es ar iPhone pirmajā mēnesī spēlējos ne pa jokam, pirku programmas un uploadoju youtube video, un tāpat nekādi netiku virs ~120Mb mēnesī. Jābūt izteiktam maniakam, vai jāslēdz iPhone pie kompja kā modems lai tiktu pāri 200.

 5. aldis hofmanis

  Normundam: Es ar to gribēju teikt, ka salīdzināju vienādas izejas pozīcijas. Ja Bite nepiedāvā 2 gb , paši vainīgi. Bet secinājumos jau ir rakstīts, ka principā visi vēži sarkani, nevis zaļi, tumši zaļi un dzelteni… :)

 6. aldis hofmanis

  Normund, par Parunāsim tarifu: http://www.bite.lv/lv/pc/voice/rateplans/letstalk

  izlasi tekstiņu maziem burtiem, pelēkā krāsā, ka tik nav kāds nepatīkams pārsteigums pēc laika:)

  • Es esmu klients ilgāk nekā to laiku, pēc 2 gadiem bite piedāvāja bez maksas pārslēgties uz jauno, lētāko tarifu plānu. Tikko pirms pāris nedēļām, bite pati piedāvāja pārslēgt uz bezmaksas SMS, arī bez maksas vai līguma laušanas/maiņas. Realitātē viss ir labi.

   • aldis hofmanis

    Un kā ir ar pārklājumu ? ārpus Rīgas? Masu pasākumos? Man patiešām interesē. Cik bieži nobirst sarunas?

   • Aldi – Lietoju Biti gadus 3 un lielajos pasākumos man parasti ir bijusi vislabākie sakari. Kaut vai pēdējā Positivus, kad apkārt visi ar LMT un T2 mocījās – es visus varēju sazvanīt bez problēmām.
    Tagad ar HTC Desire pirmajā mēnesī regulāri lietojot twitteri, 4sq, pabrauzējot netu e.t.c. esmu iztērējis zem 100Mb. Tas gan taupīgi un 3 ned tikai. Domāju, ka palielinot uz 500Mb par 3Ls nespēšu tos izlietot, lai kā censtos. So – Tev NAV vajadzīgi 2GB. Un Bite spēj piedāvāt tiešām labus telefonus pa lab;am cenām. Man HTC Desire tika pa 131 Ls kopējās izmaksās (pirmā +ikmēneša maksājumi). Un tarifs zvaniem.sms ir awesome bez min ierobežojuma.

   • negribu izklausīties ka man kāds maksātu, tapēc teikšu godīgi – ir bijis problēma ar zonu, kur citiem vēl ir stabiņš viens. Pie baltinavas, vienreiz slīteres purvā. Nekad ne pilsētu tuvumā, vai plus mīnus tuvu ceļiem un mājām.

 7. loģiskāk būtu salīdzināt tādas lietas, ko piedāvā visi, neskatoties uz to, ka tev pašam varbūt vajag 2Gb. Tu jau varēji salīdzināt piemēram iPhone4 izmaksas, par izejas cenu Bitei rēķinot 800Ls no ebay iegādātu telefonu, jo bitei tāds nav piedāvājumā.

 8. lietoju lmt “internets telefonā 5″ un patiešām tos 2 gb arī izmantoju. es gan mobilo arī kā modemu datoram lietoju.

 9. Sveiks, Aldi!
  Ņemot vērā Tevis norādītos datus, piedāvātu izvēlēties tarifu Variants 13 (600 min uz visiem tīkliem) – 13Ls, pilnīgi neierobežotu sms sūtīšanu – 2Ls, bet, vienojoties par datu pārraides apjomu un vajadzībām, varam piedāvāt individuālu risinājumu ~4Ls. Kopā ar telefonu (179Ls pirmā iemaksa + 2Ls x 24mēn = 227Ls) 2 gados viss maksātu 683Ls.

 10. katram operatoram ir savi plusi un mīnusi, tieši tāpēc pārgāju uz Biti un biju apmierināts. Pēc gada pārgāju atpakaļ uz LMT. Dēļ pārklājuma, jo lielajās pilsētās ok, citur – di*sā, pardon my french.

 11. Sveiks, Aldi!

  Mums ir prieks par precīzo aprēķinu, un arī par pielāgoto koeficientu :).
  Jāatzīmē, ka pirms koeficienta pielāgošanas, Tele2 cena ir pati zemākā –
  arī nepielāgojot individuālas atlaides. Turklāt, tā kā mums pastāv iespēja
  ņemt telefonu arī bez ikmēneša maksas, tad šādā gadījumā kopējā summa Tev sanāks vēl zemāka – tikai Ls 685 uz 2 gadiem. Bonusā, pēc Taviem
  lietošanas paradumiem, Tev katru mēnesi paliek pāri 15 bezmaksas minūtes, ko varēsi brīvi izmantot veicot papildus zvanus.

  P.S. Ja vēlies lietot mazāk datus nekā 2 GB (daudziem smartphone
  lietotājiem pietiek ar 500 MB mēnesī par 3.99, saku to no pieredzes), tad
  kopējā summa tev sanāks tikai Ls 660. Ir vērts padomāt!

 12. Pēc 2 gadiem telefons nav tādā cenā kā veikalā lol

 13. Tagad @mansLMT viedokli šeit vajadzētu :)

 14. Varbūt LMT viedokli vari nopublicēt arī šeit – lai viss ir vienkopus :)
  Un operatori paši ir uzgājuši tavas šīs aktivitātes? Patiešām interesants pētījums tev ir sanācis!

 15. Pingback: nepiedienīgs piedāvājums | hofmaņa pasakas

 16. 2GB trafika ir minimums, kas ļauj justies komfortabli. neizmantojot torrentus, tikai webs, epasts, mazliet skype, twitter – jau 1 gb. ja vel gribas kompi pieslegt netam caur mobilo, atri ari otrs gb saskrien…

 17. Man ir Bite pieslēgums. Ļoti nopietni domāju pāriet atpakaļ u LMT. Iemesls – operātora Bite sliktā pārklājuma zona Rīgas centrā!
  Telefons Nokia E51, Adrese ģertrūdes iela 40.

 18. Pingback: apklusiniet taču to idiotu! | hofmaņa pasakas

 19. Vai kāda pēršanās 2gb dēļ :D Es mēnesi kā esmu pie bites aizgajusi ar abiem numuriem. Salīdzinājumam – TELE man par septembri par abiem prasa bik vairāk kā 27Ls. Bite par oktobri pie aptuveni tāda paša sarunu daudzuma – nepilnus 10Ls… Var jau piekasīties pie visādiem sīkumiem, bet internets man pietiek parastais kompī atrodamais, nejūtu vajadzību jebkurā vietā atrodoties būt online, un, ja telefonu izmanto zvaniem un sms, tad Bite tiešām ir lētāka :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>