uzspiestās 4×4

Bijām izgājuši ar Laimes Lāci nelielā pastaigā. Piebiedrojāmies sestdienas masku gājienam, kopā ar kolēģi Maiju smējāmies, ka pareiza reklāmas kampaņa, man bija līdz puika, viņai – suns. Bet ne jau par to stāsts. Lācis mums tāds liels un uz ritentiņiem, lai vieglāk viņu izvest cilvēkos. Tad nu nocēlām viņu lejā no Satori grāmatnīcas 2. stāva, izcēlām arī tos 2×3 pakāpienus, kas šķir grāmatnīcu no ielas un devāmies ielās. Un tad es sapratu. Neviens, neviens no tiem, kas būvē ielas, kas remontē Rīgas trotuārus, kas izdod atļaujas kafejnīcu terasēm, kas remontē mājas un ir salikuši sastatnes, un apbraucamos ceļus, kas liek bruģi, neviens no viņiem nekad nav aizdomājies par cilvēkiem ar kustību traucējumiem, nemaz nerunājot par cilvēkiem ratiņkrēslos.  Rīgas ielas priekš šiem cilvēkiem ir reālas 4×4 Bajas vai 5×5 sacensības. Bet diemžēl, atšķirībā no iepriekšminēto sacensību dalībniekiem, šiem cilvēkiem izvēles iespēja ir sēdēt mājas vai arī mēģināt cīnīties. Skarbi.
Ja kaut nedaudz no tās enerģijas, ko ierēdņi velta kukuļu vai sodu organizēšanai, viņi aizdomātos, ka mūsu sabiedrībā dzīvo dažādi cilvēki, tad jau tas būtu liels solis uz priekšu. Jo ir jau ne tikai cilvēki ratiņkrēslos, ir arī vājredzīgi, neredzīgi, cilvēki, kuri nedzird. Kā viņi orientējas Rīgā? Kā viņi zin, kurš autobuss, trolejbuss ir pienācis pieturā (piemēram, Vankūverā, katram sabiedriskajam transportam bija ierīkots skaļrunītis pie priekšējām durvīm, kur atverot durvis tika nosaukts numurs un maršruts)? Tās ir elementāras lietas, bet, lai tās sāktu darīt, ir līdz tam jaaizdomājas.
P.S.  Manam citam draugam Džedajam arī bija pārdomas pēc pastaigas ar Laimes Lāci. Lasi tās šeit.

3 Responses to uzspiestās 4×4

  1. Tas Lācis Vairāk pēc pārbarota suņa izskatās xDD

  2. Nevajag nemaz meklēt cilvēkus ratiņkrēslos. Daudz vairāk ielās ir māmiņas ar mazuļiem ratiņos, kas cenšas nokļūt pie ārsta, uz veikalu, vai citās gaitās. Stāsts ir tieši tas pats. Ja nu vienīgi, tu vari saņemt visus savus spēkus un tos pārdesmit kg pacelt pāri trotuāram vai pakāpienam.

  3. Es it kā to lietotājvārdu pats izvēlējos (un diezgan ilgu laiku atpakaļ, piedevām), bet vēl joprojām, tiklīdz kāds viņu lieto kur citur kā tviterī, man sejā iezogas smiekli.
    Ā, es pirms tam nebiju apskatījies Tavu CV, nupat apskatījos, un gribu izteikt komplimentu. Sajutos ne pārāk labi par savu primitīvo .rtf vienkāršības kalngalu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>