uzdevums – pakalpot

warriorVakar Zigurda Zaķa blogā uzdūros ierakstam par servisa un attieksmes nozīmi biznesā jeb –  kanādiešu mūziķiem, kas nespējot panākt pienācīgu attieksmi no United Airlines, pēc tam, kad tie, lidojuma laikā bija salauzuši ģitāru, uzrakstīja dziesmu un video ar domu – nelidojiet ar United – viņi lauž ģitāras, labāk brauciet ar auto.

Manuprāt, servisa kvalitātes pasliktināšanās un vienaldzības pieaugums biznesā un sabiedrībā ir izskaidrojams ar to, ka cilvēki lielakoties dara darbus, kas viņiem nepatīk. Dara tikai tāpēc, ka tā jādara, ka ir kaut kas jāstrādā, lai paēstu un pabarotu ģimeni, tikai tāpēc ka jau no mazām dienām viņiem ir skaidrots, ka savādāk nevar. Ka ir tikai viens ceļš (ar nelieliem izņēmumiem): skola, augstskola, labs darbs, vēl labāks darbs, māja, auto, kredīts, ceļojums 1x gadā, un kaps. Otra lieta, liekas servisa kvalitātes zudumu rada bezpersoniskums. Biznesa īpašnieks, kuram  pa lielam patiešām interesē, lai klienti būtu apmierināti,  risina lielās lietas un ikdienas darbu un jautājumus neredz. Savukārt menedžeri un menedžerīši ir apmaldījušies priekšrakstu un noteikumu džungļos un baidās par savu vietu un necenšas izrādīt jebkādu iniciatīvu. Un ir aizmirsuši dzīves galveno uzdevumu – pakalpot. Kādu laiku atpakaļ noskatījos filmu “Peaceful warrior” (filma uzņemta balstoties uz patiesu stāstu un pilna ar dažādām vērtīgām atziņām un mācībām. Kā nekā – filmas uzņemšanu morāli atbalstījis pats Deepak Chopra)   ar Niku Nolti galvenajā lomā – tieši šī doma caurvija filmu.

-Hei, Sokrāt, ja tu zini tik daudz, kā tu vari strādāt benzīna uzpildes stacijā?
-Šis nav tikai benzīntanks, šis ir servisa punkts. Mēs piedāvājam pakalpojumus. Uz šīs pasaules nav cēlāka mērķa.
-Pildīt benzīnbākas?
– Serviss, dēls.

One Response to uzdevums – pakalpot

  1. Kodolīgi un trāpīgi! Thx!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>