uzdevums pakalpot II jeb teorija un prakse

Uz mani, kā vienu no viesmīlības industrijā strādājošu, vistiešākajā veidā attiecās manas iepriekšējās pārdomas par servisa kvalitāti un attieksmi pret klientu. Kā tas parasti mēdz notikt, tad saprast kaut ko ir viena lieta, bet pašam to realizēt dzīvē – pavisam cita.
Jūs jau noteikti varat iedomāties kāda ir sajūta, kad tev par dubultā viskija ieliešanu glāzē pēkšņi kabatā ielec kādi 5$. Nav jau liela māksla ieliet glāzē viskiju, izdrukāt čeku un izdot atlikumu. Un ar gandarījuma sajūtu iemest tipu glāzītē dzeramnaudu. Vienā brīdī sāku pieķert sevi pie domas, ka priecājos nevis par klientu un viņa dzēriena izvēli, bet gan sāku uztvert tos kā kārtējo dzeramnaudu.  Ka pukojos, ja kāds aiziet, atstājis kādus 10 centus vai neko. Tad sapratu, ka eju pa bīstamu ceļu un runāju pats sev pretī. Bet no otras puses- es pats sev oponēju, kā lai nepriecājas par katru lieku dolāru, kas iekrīt kabatā, laikā, kad, piemēram, nezinu par kādu naudu lai nopērku savējiem lidmašīnas biļetes šurp braukšanai?
Tad es atcerējos senu vienu stāstu – par gudro, kas nav atteicis palīdzību nevienam un atlīdzības vietā teicis, lai dodot, cik nu katrs var atļauties. Un bijis pateicīgs par jebkuru atlīdzību. Arī – par paldies. Nu tad nu es mēģinu sevi pārlikt citā režīmā – īpaši neiespringt par naudu, bet mēģināt pēc iespējas labāk apkalpot jebkuru bāra apmeklētāju vai restorāna viesmīli.

2 Responses to uzdevums pakalpot II jeb teorija un prakse

  1. Man jau liekaas, ka taisniiba ir tajaa, jo mazaak par naudu domaa, jo vairaak to piesaista, bet nu…. var jau arii saprast situaaciju un tad, kad naudas truukst visvairaak, to visvairaak gribas redzeet kriitam savaa macinjaa….

  2. :)) Gudrs tas gudrais, jāmēģina man arī pieturēties pie viņa filazofijas :)
    Jauku dieniņu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>