ūdens stāstiņi

Vai Rīgā restorānos un krogos ir pieraduši pie klienta vēlmes pēc parasta krāna ūdens? Piemēram, Vankūverā, par viesmīli strādājot,  man  kādu laiku bija nepatīkami dzirdēt – We’ll stick with water. Kāpēc? Elementāri – krāna ūdens tur ir tīrs un dzerams (starp citu, tieši tāpat kā Rīgā), tādēļ klienti ļoti bieži izvēlējās nemaksāt restorānam par slāpju veldzēšanu, tādējādi arī samazinot viesmīļa dzeramnaudu. Bet ar laiku iemācījos sadzīvot arī ar to. Turklāt, jebkurš var ieiet jebkurā restorānā un palūgt glāzi ūdens un tas tiks iedots pilnīgi bez jebkādas maksas un vīpsnāšanas.

Tad nu šajās dienās apgāju vairākus krogus un mēģināju pie ēdiena pasūtīt parastu, krāna ūdeni. Lieki teikt, ka nevienā vietā mani nesaprata. Parasti sekoja dažādi jautājumi, no kuriem labākais bija – vai gāzētu? Taču vienā vietā mani atsēdināja – Enriko pulksteņa grillbārā uz Noasa par parastu ūdeni man palūdza Ls 0,80 jeb 1,45c$. Plēsonīgais Latvijas mežonīgais kapitālisms joprojām ir modē.

22 Responses to ūdens stāstiņi

 1. tā jau ir – ja pie pusdienām varu dabūt glāzi krāna ūdens pa brīvu bārā/kafejnīcā tas nodrošina, ka nākšu ēst pusdienas regulāri tajā vietā. Bet cik esmu ēdis Rīgas centrā, ūdeni pa brīvu nedabūt

 2. zviedrijā bijis jāmaksā par ūdens karafi 35 santīmus. bet toties ūdens bija ar ledus gabaliņiem .

 3. Kā Tev liekas, vai uz Noasa ir pilsētas krāns?

 4. Aldi, kad dzivoju Australijaa, un tur, kaa zinams, loti karsts,sakuma mani iznbrinija, ka pierasts uz pusdienu galda – majas, restorana, kafe -celt karefi ar adzeseto udeni, ari kafejnicaas pie kafijas tasitesparasti pasniedz glazi udens (pa brivu).

 5. naktssargs

  Pēc idejas vajadzētu gan būt ūdensvadam, citādāk diez vai taptu atļauta ēdināšana. Manuprāt, nav iespējams stacionārā ēdināšanas iestādē darbība bez ūdensvada. Izbraukuma tirdzniecībā ir drusku vieglāk, bet pieļauju, ka šis nav tas gadījums! :)

  • Naktssargam taisnība. Ūdens vadam ir jābūt, jo citādi nāks PVD un klauvēsies pie durvīm (viņi jau tā kā tā nāks), kā rezultātā tiks sastādīts akts un piemērots sods.

 6. Man radās jautājums, no kura laika Rīgā ir tīrs un dzerams krāna ūdens? Vai es būšu kaut ko palaidusi garām? ;)

 7. #IR kādu laiku atpakaļ bija baigais raksts par to ūdeni un tā tīrību. Lai arī ticēju rakstītam, mute neceļas no krāna dzert.

  • Mana ome lielāko daļu mūža nodzīvojusi Rīgā un tici vai nē, bet šī to krāna ūdeni dzer. Nevis tāpēc, ka nebūtu pirktā ūdens, ko dzert, viņai garšo. Nopietni. Tas viņai liekas labs.

   Tad es domāju par visiem tiem avota tirgotajiem ūdeņiem.. mani dažkārt māc šaubas, ka tas plastmasas pudelē pildītais ir labs, kaut vai tikai tāpēc māc šaubas, jo pudele plastmasas.

 8. Kad Latvijaa dzivoju visu laiku dzeru krana udeni un bez problemaam. Un ari garshoja.

  Te Kanadaa, vini to loti atbalsta un reklamee. Te tagad ari to tik vien dzeru. jo:

  1) Tirs un veseligs un bez kalorijaam (un ar Kanadas trekno edienu nevar atlauties ari dzert kalorijainus dzerienus);
  2) Ekologiski atbalstaams, ietaupa plastmasu uz pudeleem un resursus uz to parstraadi;
  3) testi rada, ka pudelju udens tiek pildits no krana un pa uzglabashanas laiku bakterijas tur savairojas vairaak ka vienkarshi nupat no krana ielietaa udenii;
  4) te par to neviens pat neiedomajas naudu prasiit.

 9. Manā Rīgas miteklī ūdens ir negaršīgs. Atļaujos tikai zobus izskalot vai dzert to īpašā izmisuma gadījumā – kad no rīta ir poha, bet 5-litrīgais bundulis ir iztukšots vakar. Jā, bet stāsts jau nebija par to. Man nez’ kādēļ krogos ūdeni prasot, vienmēr ir neērti. Izņemot tos gadījumus, kad par 0.25 l pudelīti paprasa 2.00 ls :)

 10. Kad dzīvoju Kiprā, tad katram, kas ienāca restorānā bez jebkāda jautājuma atnesa ūdens glāzi un tikai tad pasniedza MENU. Un nemaz nerunāsim par kafijas dzērājiem. Cik mani boss nerāja, kad ūdeni neaiznesu. Un pat pajautāja- tu ko?! Vai tad tu pēc kafijas ūdeni nedzer?

 11. Tās ir tikai neticīgas bailes vai uzskats “kas tad pie mums var būt labs” un tāpēc daudzi uzskata, ka Rīgas krāna ūdens nav nekāds labais. Kā jau daudzi minēja, žurnālā IR bija pamatīgs pētījums, kas pamato pretējo.

  Arī es gadiem dzeru Rīgas krāna ūdeni un nekāda vaina. To iemācījos Vācijā, savukārt Norvēģijā tikpat kā nevar dabūt pudelēs parastu, negāzētu ūdeni. Uz manu jautājumu, kāpēc tā, kāds norvēģis atbildēja – tādu var dabūt pa krānu :)

 12. Man šķiet, ka Austrālijā aizliedza pārdot ūdeni pudelēs, lai taupītu resursus. Pat ja ir labs recycling, liela daļa PET pudeles tiek izmestas kaut kur mežos vai laukos. Arī Latvijā tas mani visvairāk kaitina – šeit ir skaista daba, bet pat staigājot visdziļākajos mežos vienmēr uzdursies tukšām pudelēm.

  Attīstītās valstīs krāna ūdenim nav nekādas vainas.

 13. Man ar bijis līdzīgi, kad Rīg’prasot vienkāši ūdeni, atnes tādu – par ls vai vismqaz 50 snatīmiem pudelē. Man liekas, tas tāds trekno gadu ieradums, – pirkt ūdeni pudelēs, neskatoties uz to, ka pieejams no krāna.

 14. naktssargs

  Nu es nezinu gan, labi, tas ūdens, kas nāk no krāna nav tā sēžams un baudāms, kā avota ūdens, tam ir tāda dīvaina piegarša, bet, kad nu kanniņa ir tukša un gribas dzert tad dzeru no krāna un nekas traģisks man nav noticis. Esmu dzīvs, pie labas veselības. Cits jautājums par garšas sajūtām.

 15. Es gan zinu,kur Rīgā būs vieta,kur par parastu ūdeni ,nebūs jāmaksā ,ne nieka.
  Un par to man patiess prieks.

  • aldis hofmanis

   pastasti – padalies, kur?

   • Jūlijā atvērsies , grāmatnīca, bufete un lasītava, “Pie Humberta” Berga Bazāra. Par cik doma par tā atvēršanu jau ilgi klejoja pa galvu, tad nu ir atlasītas labās lietas. Vienmēr ir paticis, ka kaut vai tai paša Parīzē, ūdeni pasniedz, pat neprasot, nu tad būs arī mums ūdens pudeles, kuras tiks pasniegtas tā pat vien kopā ar glāzi priekš ūdens.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>