ūdens epopejas turpinājums

foto: http://taxdollars.freedomblogging.com/files/2009/07/water-money.jpg

Šodien mani atsēdināja otrreiz. Meitene Brieža ielas KID uz manu lūgumu pēc krāna ūdens reaģēja ļoti savādi: Nē, to nu gan es Jums nekādīgi nevaru piedāvāt. Krāna ūdeni sabiedriskās ēstuvēs Rīgā taču nemaz nedrīkstot klientiem dot, esot taču kaut kāds PVD nolikums. Ja Jūs patiešām gribat to krāna ūdeni un negribat maksāt par stikla pudeli, tad es Jums atnesīšu glāzi, ejiet pats uz tualeti. Rīgas ūdens šefiene Dagnija Kalniņa, ja tajā brīdī pusdienoja, tad, liekas, aizrijās ar kumosu (kā jau iepriekš minēts, tad ūdens kvalitāte Rīgā ir laba un tie ir tikai aizspriedumi, ka krāna ūdeni nevar lietot pārtikā). Man palika interesanti. Pēc dziļākas izprašņāšanas izrādījās, ka nav ne dokumenta un meitene arī nemaz īsti nezinot kāpēc nevarētu dot dzert parastu ūdeni, bet izteica varbūtību, ka tas esot saistīts ar ūdens kvalitāti un īpašnieku aizliegumu. PVD atbildīgā darbiniece, sazvanīta brīnījās un teica, ka tādu normatīvo aktu neesot un, ja krāna ūdeni nedrīkst dzert, tad tādam restorānam vispār nedrīkst būt licence, jo tad neesot atļaujas gatavot pārtiku.
Kāpēc es tik ļoti piesējos tādam, it kā nenozīmīgam sīkumam? Jo ūdens ir cilvēka pamatnepieciešamība. Labi, pie mums varbūt tas nav tik izteikti kā Grieķijā vai Itālijā, bet tomēr. Ja ēstūzis ir definējis, ka klientam ir jāmaksā par ūdeni, tad mana atbildes reakcija ir – šeit ir slikts serviss un man te nav ko darīt. Piedodiet, KID. Piedodiet, Enriko.

25 Responses to ūdens epopejas turpinājums

 1. Man patīk šis domu gājiens :) Sāk palēnām pielipt.

 2. It kā sīkums, bet tomēr … katrā ziņā šī rubrika kļūst aizvien interesantāka. ;)

 3. Varbūt flešmob? Stāvēt pie KIDa un lūgt padzerties no krāna? :-)
  Lai noskatās filmu par ūdeni…

 4. Manuprāt, simbolisku maksu par krāna ūdeni ēstuve tomēr drīkst prasīt. Tomēr tu dzer no viņu glāzes, kura ir jāmazgā, tev viņu atnes viesmīlis, tu viņu dzer pie restorāna galda, kura galdauts tiek mazgāts utt. Protams, 0,80 Ls par tādu pakalpojumu būtu nepatīkams žests.

 5. Forši, ka neatmet ar roku un centies pieradināt pie krāna ūdens došanas! Būs jākamreiz jāizmēģina pašam ;)

 6. Es zinu, ka skan smieklīgi, bet tieši tādēļ Rīgas krogos pie pusdienām dzeru alu – sak’ ja par ūdeni jāmaksā tikpat (dažos krogos dārgāk) kā par alu, kāda jēga atturēties?

  • Tieši tā! Ir kāds naktsklubs, kur glāze gāzēta ūdens, piegāzta pilna ar ledu tā, ka sanāk padzerties tikai 1/2 malku, maksā precīzi 1 ls.
   Tāpēc dzeru alu pa 1,50 ls.
   Tā arī nespēju saprats, kāpēc lietainajā purvu zemē Latvijā ūdens maksā dārgāk nekā spānija, Itālijā un pat INDIJĀ!!!!

 7. naktssargs

  Aldim principā ir taisnība un visos veidos viņu atbalstu. Tas ir traģiski, ka, ja gribi padzerties vienkārši, nevis tur baigi baudīt smalku ūdeni, tad Rīgas iestādījumiem, gribas no manis naudu paņemt… Vispār, tas būtu labs filmējams stāsts… Aldi sazinies ar TV3 redkolēģiju, tur kaut kas sanāks… un tad Jūs varētu tiešām papusdienot kopā ar kādu Rīgas ūdens priekšnieku!
  Vispār – lielisks domu gājiens. Turklāt, katrs krogs varētu būt tik sevi cienīgs, lai ūdens vadam uzliktu filtru, kas noņemtu “trubu” garšu…

 8. … bet daudzviet Vācijas atbilde būtu: “Un kas maksās par glāzes mazgāšanu?” ;-)

 9. Vispār es arī Rīgā nedzeru nevārītu krāna ūdeni, aizspriedumi kopš seniem laikiem un nevaru tās bailes pārvarēt :) Un nav pārāk garšīgs, vai nu trubas vecas, vai kā.
  Taču parasta ūdens dzeršanu noteikti atbalstu. Visur citur tā ir ierasta prakse. Francijā ar likumu noteikts, ka pat smalkākajam restorānam bez maksas ir jāiedod ūdens pat vislielākajam bomzim. Nezinu, kāda situācija tagad, taču agrāk Teātra bāra restorāns pie pusdienām deva karafi ar ūdeni pat bez prasīšanas.

 10. sajá rakstiñá iztikti parádás kanádießu sikumainíba, neliekas, ka tá ir labáká ípaßíba, ko iemantot…

 11. Drīz restorāni un krogi uzliks zīmi SLĒGTS, kad ieraudzīs Hofmani nākam.

 12. Aldiit, Tu tik pa krogiem vien un tik uudeni dzerdams :D

 13. Aldi, nekļūsti smieklīgs. Ja reiz esi atgriezies Latvijā, netēlo te baigo kanādiešu gudrinieku. Izskatās Tev darīt nav ko, staigā apkārt pa krogiem un prasa krāna ūdeni, piedod, smieklīgi.

 14. Meksikaa, lai neviens neiedomaatos pajautaat kraana uudeni, uzreiz pasniedz kaadu augljuudeni. Tacu, ja tiktu pajautaats kraana uudens, tad to noteikti atnestu un nejautaatu samaksu un arii neviens nemeginaatu intereseeties, ko darisi ar to.

  • aldis hofmanis

   Kanadaa ari visur ir vai nu ice-water vai augljūdens defaultaa uz galda. bet tie ir tie pasha krana udenji tikai uzlaboti:)

 15. Arī filmā Idiocracy viņi laistīja augus ar kaut kādiem dzērieniem nevis tīru ūdeni, jo organismam taču vajag elektrolītus :)

 16. Ja šis jautājums tiktu aktualizēts ne tikai Alda blogā, tad tas patiešām būtu “issue”. Ja krogi lasītu, tad iespējams daļa ašāko varētu nākt ar jaunu “competitive advantage”, ka ūdens pie mums ir par velti. Taču… tāda ir Latvijas krogu kultūra. Ja par to var paprasīt naudu, kāpēc ne. Arī man, atgriežoties no Grieķijas kūrorta, šķita absolūti nepieņemama Jūrmalas krogu nekāda attieksme pret klientu. Taču – tur neko nevar darīt. Latvijā nav iekšārāvēju un bezmaksas grapas kultūra, lai tikai Tu apmeklētu tieši manu restorānu.
  Cepties par šo tēmu, manuprāt, ir lieki, jo nekas vairāk par donkihotismu diez vai tur sanāks.

 17. Nolēmusi, ka ‘tas viss ir tikai manā galvā’ atnācu mājā un slāpju dzesēšanai leksēju iekšā krāna ūdeni. Negaršīgs, neeeeegaršiiiiigs! Nestrīdos par kvalitāti, bet garšo negaršīgi. Ko tādu krogā būtu ar mieru dzert tikai galēju slāpju gadījumā vai secinot, ka naudas maku esmu aizmirsusi mājā.

 18. dārgumiņi, jūs par pudeļūdeni pārmaksājat. reāli. bet tas jau latvjiem raksturīgi – dzīvot pussabrukušā paneļmājā un šikot ar bezjēdzīgiem izdevumiem.

  varbūt jau esat redzējuši, te ir stāsts ar bildītēm, kā tas viss strādā: http://www.youtube.com/watch?v=JKnyCdbzo60

  redzesloka paplašināšanai derēs jebkas, ko google dod pret ierakstu bottled water vs tap water

 19. Hofman, Tu dari ļoti labu darbu!

 20. Visiem, kas sudzas ka krana udens ir negarshigs- risinajums ir vienkarshs- noperciet Brita filtra kruzi vai uzlieciet kraniem filtrus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>