ticības apliecinājums

Es ticu, ka Valsts sākas ar katru no mums. Ar ziņkārīgu ķiparu, kas pieplacis pie loga skaita garāmbraucošos tramvajus, smaidošu mammu, kas modina bērnus uz bērnudārzu, kaimiņu, kas kāpnēs sveicina un pabužina sīcim matus,  ar policistu, kas uzsmaida garāmbraucošajam auto un novēl labu dienu garāmgājējiem, ar ierēdni, kas ir savā vietā un ir gatavs palīdzēt, ar medmāsiņu, kura arī pēc maiņas noslauka nosvīdušo pierīti mazam, aizmigušam gripas slimnieciņam, ar autobusa vadītāju, kurš piebremzēs pirms peļķes, lai neapšļāktu gājējus ar sniegūdeni, ar Latvenergo meistariem, kuri vētras laikā tin pārtrūkušos vadus, ar kapraci, kurš atnāk uz darbu skaidrā un uzvalkā, ar ugunsdzēsēju, kura stāja un gaita iemieso visas pasaules paļaušanos, ar skolotāju, kurai arī pēc 16 audzināmajām klasēm liekas, ka īstā vēl tikai būs, ar premjeru, kurš pārvalda valsti ar latviešu saimnieka ķērienu un atbildību, ar zvejnieku, kurš, atgriežoties mājās no nemierīgas nakts zvejas,  sievai uzspiež zvīņainu buču, ar aktieri, kas katru  vakaru sadeg aizvien jaunos un jaunos skatītāju prātos,  ar… ar.. Es ticu, ka valsts sākas ar katra no mums vēlmi sadarboties, lai kopīgi radītu pārtikušu un diženu Latviju. Ar katru mūsu nomaksāto nodokļu latu. Ar sakārtotu vidi, sakārtotām domām, godīgumu attiecībās un sakārtotu valsts iekārtu. Es ticu, ka 2010 ir tas skaitlis, kas tev, man, mums visiem atnesīs skaidrāku skatu uz dzīvi, vairāk iejūtības, vairāk radošuma un neparastu domu. Un vairāk darba. Es ticu Latvijai.

11 Responses to ticības apliecinājums

 1. pie visa tā, Tu esi prom, vai ne

  • aldis hofmanis

   Iespējams, ka katram Latvijas nolicējam vajadzētu kādu brīdi padzīvot ārzemēs, tad arī sāktu domāt savādāk. Lai arī esmu prom, tomēr iespējams esmu daudz vairāk Latvijā, kā dažs labs Latvijā fiziski esošs:)

 2. Esot TUR laikam ir stilīgi “ticēt Latvijai”, esot šeit tas ir “nedaudz” savādāk.

 3. Kaut kā jocīgi

  kā šis texts a la “Straumēni” šņorējas kopā ar to, kur šobrīd atrodies Tu un Tava ģimene…
  Kur ir Tavi nodokļi ?

 4. Aizkustināja pa īstam…

 5. tevis nosauktā drīz nebūs. :(
  saka 1-1,5 gadi līdz ar Mr Slice palīdzību būsim iekš NVS, zem vitebskas regālijām.

 6. beidzot ir paradijies kads objektivs teksts par padzivosanu arzemees, nav nekaada medus maize, citaadi visu laiku jaalasa, cik te ir forsi un cik Latvijaa ir sudiigi, kaa izraadas tik suudigi ka Kanaada nav pat Latvijaa….

 7. Reālist dārgais, vai tu uzskati, ka ir tikai viens variants, ja aizbrauc – uzreiz ķengāt valsti, kurā joprojām dzīvo tavi vecāki, tavi bērnības draugi, un kurā tu gribi redzēt augam savus bērnus (nu vismaz mums tā ir) ? jā, aizbraucām, jo bijām spiesti un nevarējām izdzīvot,un tieši tāpēc es nevienam (NEVIENAM) nepārmetu, kurš aizbrauc no LV. vispār man tas pat galvā neienāk, jo zinu, cik tas ir grūti. BET tas nemaina manu attieksmi, sajūtu, jā, tieši sajūtu pret LAtviju! un vispār – man liekas, atkal ir pilnā plaukumā atgriezies Strautmanes – Ozola ieviestais termins “mēs mīlam šo zemi, bet ienīstam valsti” vai kaut kā tml.
  Baltu un ierīgu Jums visiem 2.Adventi:)

 8. MIERĪGU:)

 9. Nu laikam jau katram savs. Es, aizbraucot no LV, neķengāju LV, bet gan sastopos ar tik daudz lietām, kas manī vieš jautājumu, kādēļ LV nevar būt cilvēcīga valsts? Kādēļ esam tādi, kādi esam? Un manī laikam ticība Latvijai vismaz tuvākos 10 gadus ir zudusi! Un zemi es arī mīlu, bet valsts vadošo galu un lielu daļu sabiedrības – diez vai!
  Bet redzi, ne visi var aizbraukt no LV, un man tā vien liekās, ka Jūs esat vieni no tiem, kuriem vajadzēja palikt un cīnīties turpat!
  Jo manā gadījumā laikam jau nekāds patriotisms neliek samierināties ar valstī esošo sviestu!
  Un vēl – jo ilgāk padzīvosiet tur, jo arvien vairāk zudīs realitātes sajūta par LV notiekošo! Jo, parunājot ar tiem, kas ir tur…. zini, nekāda spožā nākotne netiek iezīmēta, diemžēl!
  Un… arī trimdas latvieši ir rakstījuši tik skaistus epitetus kā Tavā šinī ierakstā, bet reti kurš ir bijis gatavs atteikties no savas cilvēcīgās dzīves ārzemēs, lai dotos atpakaļ uz dzimto zemi (izņemot pensijas vecuma cilvēkus, kuriem pensiju maksā ASV vai Vācija, kuri var dzīvot zelta dzīvi skaistajā, dzimtajā Latvijā).

 10. Ivonna +1

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>