smaga izvēle / best wine seller

Lieta tāda. Manā restorānā visu martu viesmīļu vidū norisinājās savstarpēja, restorāna īpašnieku iniciēta, sacensība – par visvairāk noteiktu vīna marku pārdevušā viesmīļa titulu. Nu jūs jau zināt, kā tas ir – ir jāmēģina klientiem pārdot vīns x vai y, par katru pārdoto glāzi viens punkts, par puslitru – 3, bet pudeli – 5. Vīni bija labi, ne tie paši dārgākie, bet paši lētākie ar nebija. Sacensība noritēja divos posmos – starpfiniša (pēc divu nedēļu tirdzniecības datiem) uzvarētājs saņēma pudeli cita laba vīna “z”, bet visas sacensības uzvarētājs – 50$ dāvanu karti pēc izvēles jebkurā Vankūveras dzērienu vai apģērbu veikalā. Cik sapratu, tad tomēr pastāv arī opcija, piemēram, Science World vai Aquarium ieejas dāvanu karte vai citas izklaides. Sacensība bija spraiga – mēs esam kādi 6 viesmīļi/es, jāatzīst, ka šomēnes galvenokārt no bāra gāja ārā jau minētie Rigamarole red (pavisam mierīgs, nepretenciozs, vairāku vīnogu šķirņu veiksmīgs sajaukums, ne par vieglu, ne par smagu, izcils ar pizzām un pastām) un White Bear Sauvignon Blanc (organic!!!, ar sociālu piesitienu, jo 15% vīndarītava ziedojot Kanādas leduslāču populācijas saglabāšanai, vīns viegs, citrusīgs un labi iet kopā ar salātiem un OceanWise pizzu).  Tad nu man vakar restorāna menedžere pačukstēja, ka es esot tas labākais vīnu pārdevējs izrādījies un ka man esot jāizdara grūtā izvēle. Man tas bija lielmlielais pārsteigums, jo starpfiniša balvu ieguva viena no maiņas vecākajām, kurām arī ir priekšrocība sadalīt viesmīļus, kurš kuru restorāna daļu apkalpos (un jāsaka, ka šajā restorānā ir īpaši izteiktas naudīgākās un mazāk ienesīgās daļas) – varat trīsreiz minēt, kuru daļu parasti apkalpoja maiņas vecākās :) Menedžere tad nu vaicāja, vai taisīt Liquor store (dzērienu veikala) dāvanu karti. Man kaut kā velk uz Mavi jeans veikaliņu, taču varbūt , ka jāizmanto izdevība un jāaiziet uz jau pieminēto Science world kopā ar Leo?  Hmmm, kā būt? Varbūt mazo aptauju Liquor store vs Mavi jeans vs Science world? :)

13 Responses to smaga izvēle / best wine seller

 1. Noteikti, ka kopā ar Leo. :)

 2. Jā, jā, lai bērnam prieks!!

 3. Science world un Leo.

 4. Balsoju par to, ko vairāk gribas tieši Tev! Man šķiet, ka Tev ir īstais laiks sevi palutināt;)

 5. Es bushu pragmatiska. Berniem kas jaunaki par 4 gadiem ieeja ir par velti, Leo tachu vel 3 gadi? Cik saprotu, ta ka tu zaude naudu shaja variantaa. Uz Aquarium- vai tad jus tur jau nebijaat? Nem Mavi un noperc biletes uz Science World atsevishki. Ja tev ir AirMiles karte, tad uz uzkratajiem punktiem var daudz letak dabut nematerialas lietas, ka ieeju Science World. varbut tev ir punktus krajosha kreditkarte? Iesaku apskatities, kadus bonusus tu vari dabut jau tagad. Plus vel uz shadiem “pieredzes” pasakumiem var but ari dienas ar ieeju par velti vai lielaam atlaideem.

 6. Vai ta ir tik traki, ka 50$ ir tik svarīgi? Tak izdari (aizej uz) visu pēc kārtas.

 7. Hmmm… man gan liekaas, ka es balsoju par dzhinsaam ;) tas, kaadeelj, gan ir vesela staasta veerts, BET, beerni rod daudz vairaak pozitiivu emociju pat no mazaakaa putninja, no pukjiites utt., beernam ir vajadziigi laimiigi vecaaki, tad vinjsh arii ir laimiigs un… taadeelj vajag iepriecinaat sevi, Tu esi to pelniijis ;) Tu buusi prieciigs un beerns bez visa parka arii prieciigs ;)

 8. Es domāju, ka Leo noteikti jādodas Tev līdzi izvēlēties paši superīgākie džinsi un pēc tam kopīgs family gājiens uz Science Wold, to taču tomēr kaut kā var apvienot :)?

 9. sintija // Marts 7, 2010 plkst. 12:58

  Nu, bet, Aldi, Tu tacu pats ari neesi gatavs atteikties no visda veida labumiem, jo aizbrauci tacu uz Kanadu, lai saglabatu savus labumus. Vai Tu esi gatavs but kalpu?

  aldis hofmanis // Marts 7, 2010 plkst. 13:35

  Sintija: Ne reizi vien esmu teicis, ka katram no Latvijas butu jaaizbrauc pastrādāt uz ārzemēm, ieliek domāšanu pareizajā virzienā. Tieši šeit es esmu sapratis , ka pakalpot nav nekas traks. Tas pat ir godājami. skat: http://hoffman74.wordpress.com/2009/07/13/uzdevums-pakalpot/
  Un patiešām šeit arī to daru. Un par kuriem labumiem tu runā? Vai par iespēju strādāt un pabarot savu dēlu?
  – tomēr nespēju noturēties… – ak vai, cik piepeši smaga izvēle…nevis iespēja…viss ir tikai izvēles, viss…

  • aldis hofmanis

   klausies , tev ari ir izvele. braukt surpu un izbaudit shejienes medusmaizi. nelasit lecigaa hofmanja blogu, kurs tik loti kaitina. saglabasi kadu lieku nervu shuunu, kas zin, varbut velak noder. Izvele paturet zhulti pie sevis. peace.

 10. Bet tas nekaitina! :) Tas ir interesants! un tā nav žults, bet gan norādījums uz konsekvences trūkumu – Sintijai diezgan skarbi atcirti, tādām “skaļām” frāzēm, nākošie ieraksts jau dod savādāku informāciju. Kas arī ir pilnīgi saprotami un loģiski, un tieši tāpēc arī norādīju uz to – nevajag lietot skaļas frāzes nevietā, nu nevajag. Tas viss tiešām ir tikai izvēles jautājums – braukt/nebraukt, iet/neiet, lasīt/nelasīt – un ja esmu izvēlējies lasīt, tad negaužos – fui, kāds Hofmanim blogs garlaicīgs un lecīgs! :) Nē, tas ir interesants – un bloga formāts nodrošina arī atgriezenisko saiti – konstruktīvu kritiku )ko vajadzētu iemācīties arī normāli uzņemt :) ) nu bet mēs zinām, ka viss balstās uz izvēlēm… Peace! :)