show me the money

Es esmu noguris no naudas. Noguris no pārdošanas, piepārdošanas, izpārdošanas, nopārdošanas, pārpārdošanas un tālākpārdošanas. It kā sakrāto nullīšu un papīrīšu daudzumam būtu kāda jēga. Smieklīgi. Tā ir tikai lieta par ko cilvēki ir vienojušies, un kas ir pats smieklīgākais – neviens tev neko nav prasījis. Tas ir tik trausli, tikpat trausli kā jebkura cita vērtība, kurai cilvēks ir piešķīris jēgu. Zelts, briljanti, dārgakmeņi – tās ir tikai tādas blāvas mirāžas tuksnesī starp finanšu piramīdām un ekonomikas cikliskajām spirālēm. Tu pats labprātīgi (jeb arī no mazām dienām tev tas ir iepotēts) esi pievienojies šim neprātīgajam paktam. It kā visa dzīves jēga un galvenais atskaites punkts būtu pārdevēja (lasi – iemānītāja) prasmes. Kur paliek patiesa kvalitāte, pēc kuras cilvēki tiecas, kur ir pazudis patiess serviss, kas tiek novērtēts ar pateicību par labu servisu – sauktu dzeramnauda? Kur paliek cilvēcīgas attiecības aiz visa šī neprāta?
Pēdējā laikā Rīgā neesmu bijis nevienā iestādījumā, kur pats Saimnieks stāvētu aiz bāra vai pienāktu pieņemt pasūtījumu. Tiešām tas ir zem īpašnieka goda? Vai tiešām tā sauktais ģimenes bizness, ģimenes restorāni ir miruši, tā arī nesākoties? Manuprāt šis brīdis ir īstais, ja vien ir vēlme īstenot šādu avantūru – gan mikrouzņēmuma nodokļa ieviešana, gan 1Ls SIA dibināšanas iespēja paver iespējas uzņēmīgiem cilvēkiem un uz servisu un ideju orientētiem investoriem sadarboties un radīt vietas, kur cilvēki nāks, novērtēs un atgriezīsies gadiem ilgi. Tādēļ, ka jutīs attieksmi, pakalpošanu un nedzīšanos pēc maksimālās peļņas, bet gan atgriešanos pie pamatvērtībām. “Labs serviss ir tad, kad atgriežas klients, nevis prece.
Man ir ideja, pieredze restorānu biznesā un esmu gatavs stāvēt aiz bāra vai mazgāt traukus. Es ticu labam, personīgam servisam un klientiem, kuri atgriežas. Ja tu arī – strādājam kopā. Laipni lūgtum.

11 Responses to show me the money

 1. Nu var jau būt, ka tā tāda Rīgas iezīme. Iesaku paciemoties Saldū – Elvi veikalā, blakus esošajā kafejnīcā Ziemelītis un pāri ielai esošajā beķerejā, kā arī pie “Saldus apļa” Viadā esošajā kafejnīcā Oāze. Tie visi pieder vietējiem uzņēmējiem Vinetai un Jānim Stepiņiem. Viņi abi, kā arī viņu dēls ik pa laikam redzami kādā no augstāk minētajām vietām – gan pie kases šiverējot, gan maizi mīcot beķerejā, gan laipni apkalpojot apmeklētājus kafejnīcā. :)

 2. Tiešām ne Cubā, ne Piektdienā Arni Bikšus aiz letes tu neesi manijis? Un Madhouse Bruno Ivzānu piektdienas naktī arī vairs nevar sastapt? Un Balzāmbārā Mednieks arī nekad vairs nav aiz letes? Vai varbūt Pienā Poļakovs ar Upīti un Mielavēnu nav sastopami ielejot? Un puiši no kafeijnīcas Ļeņingrada? Kā Rīga mainijusies pa šo laiku!!!
  Man turpināt? Varbūt vajag tomēr mazliet zināt virtuvi Aldi?

  • aldis hofmanis

   piens ir patikams iznemums. Humberts arii. pa citiem klubiem neeju, bet iespejams , ka klubiem ir savadak. es runaju par vairak par vispareejo sajuutu veikalaa, aptiekaa, restoraanaa. Da jebkur.

 3. Aldi, un Index cafe… tajā, kas Vecrīgā?
  Nevar būt, ka es tik ļoti maldos, bet man ir baigā aizdoma, ka tur aiz letes pats šefs mēdz stāvēt un viņam nu padodas radīt patiesi lielisku atmosfēru. Cik reizes esmu bijusi, vienmēr ar smaidu aizgājusi prom. Sirsnīgi cilvēki! Viesim no Kalifornijas arī tur ļoti patika!

 4. domaju, ka aldis runaja par kopejo tendenci :) protams, ka atseviski labi piemeri ir, bet pasaule videji ir vairak, ar neapbrunotu aci skatoties :)) aldi, tu malacis! lai izdodas!

 5. Ja vajag kādu pie plīts, tad es šādam pasākumam pievienotos.

 6. Ja Tu esi noguris no naudas,tad neraksti par to

 7. Aldi kopš atbrauci uz LV tu baigo huiņu es sācīts runāt.

 8. Un kā tad Muklājs ar Visvaldi? Satori cafe? Ir daudz sirsnīgu vietu, varbūt jāatver acis un jānoliek pamācošais tonis?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>