serve with pride


…un visiem uguņiem mirgojot lielā, skaistā ugunsdzēsēju mašīna piebrauca tieši pie mums, no tās izleca stalts vīrs ugunsdzēsēju formā un devās tieši pie mums. Viņa seju rotāja laipns smaids un rokās viņš turēja uzlīmes ar uzrakstu Junior Fire Chief. Leo stāvēja kā sastindzis. Dace arī nespēja izdvest ne vārda (labi, ka džeks nenāca ar gredzenu, baidos, ka es divkauju zaudētu :) )
Tas sākās tā. Tā kā man neparedzēti iekrita brīvdiena piektdienas vakarā (Mustache cafe nomainīja menedžmentu, kuri savukārt uz sitiena nomainīja gandrīz pusi personāla) un piedevām bija jauka novakare bez lietus, mēs devāmies aplūkot tuvumā Olimpiskos riņķus, kuri ir uzstādīti uz baržas Burārda līcī. Izrādījās, ka no abiem krastiem  tie izskatās gandrīz vienlīdz tālu. Tad nedaudz vīlušies nolēmām doties iedzert kafiju kādā no jaukajām Yeltownas kafejnīciņām. Bijām jau ceļā uz Debesu vilcienu, kad mums garām brauca jau iepriekš minētā ugunsdzēsēju mašīna. Te viņas ir pavisam savādākas – lielākas, spīdīgas un staltiem, brašiem jaunēkļiem iekšā. Ievērojuši, ka mēs rādām Leo, lai apskatās kāds skaists Gunis (tie, kam tuva Vāģu filmiņa, sapratīs), puiši sāk smaidīt, atver logus un sāk rosīties pa salonu. Ar skatienu pavadījām aizbraucošo auto un savā starpā spriedelējām, ka tie tik ir auto un tie tik ir džeki…, kad pēc brīža aiz līkuma parādās vēl viena ugunsdzēsēju mašīna. Nē, nevis vēl viena, bet tā pati – apbraukusi kvartālu speciāli mūsu dēļ. Tālāk jau jūs zināt:)
Par vienu lietu mēs bijām vienisprātis – šāda ugunsdzēsēju rīcība ir viens no veidiem kā rosināt patriotismu mazo rūķu sirsniņās un ticību savai valstij. Ir taču tik labi apzināties, ka tev palīdzēs, kad būs nepieciešamība, turklāt to darīs with pride...  Liekas šī ir viena no tām lietām, kas man šeit ļoti patīk un kuru es labprāt vēlētos redzēt Latvijā – pašapzinīgus ugunsdzēsējus, kuri vajadzības gadījumā varētu arī pieņemt dzemdības, policistus, uz kuriem var paļauties un justies drošs un arī lepns. Bet laikam jau tomēr Latvijā līdz šādam līmenim vēl augt un augt… Jeb kā izteicās Rekšņa pavisam nesen – “tas nav stāsts par policiju, tas ir stāsts par valsti” .

3 Responses to serve with pride

  1. Iedomājos mazās sirsniņas lielo prieko… :)

    Man līdzīgs stāsts no Bostonas – kad sīcis (5.gv.) gribēja nofotografēties ar uz ielas dežūrējošiem dzēsējiem, viņš tika apkarināts ar viņu pribambasiem un laipni iekļauts bariņā.

    Protams, poliči bija sīču lielākie draugi – nekad nepagāja/nepagrauca garām nepasveicinot, ja sīči viņu vēroja.

  2. Pingback: Tweets that mention serve with pride « hofmaņa pasakas -- Topsy.com

  3. Pingback: man seko! « hofmaņa pasakas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>