sargies 3D!

Pateicoties Kamerūnam, Avataram un tehnikas revolūcijai, 3D kino ir sācis savu uzvaras gājienu. Ļoti labi saprotams, ka cilvēkiem patīk viss jaunais, it īpaši, ja 3D var paspilgtināt emocijas, vizuāli daudz spēcīgāk kairināt receptorus. Taču, līdzīgi kā ar enerģijas dzērieniem, eksperti iesaka būt ļoti uzmanīgiem ar 3D kino un 3D televīziju, kura šobrīd kļūst ļoti, ļoti populāra Kanādā. Piemēram, kompānija Samsung, kura nesen palaida tirgū jauno 3D TV,  uzsver, ka tikai tagad tiek sākts pētīt 3D TV ietekme uz cilvēku veselību, nekādu datu par to neesot. Ja sākot reibt galva, tad noteikti ir jāpārtrauc skatīšanās. Kaut arī neesot pierādījumu par ietekmi uz veselību, tomēr tiek ieteikts grūtniecēm, senioriem un personām ar nopietnām saslimšanām izvairīties no 3D TV skatīšanās. Tāpat Samsung nerekomendē šo izklaidi cilvēkiem, kuri nav izgulējušies, ir alkohola reibumā vai ir nestabilā psihiskā noskaņojumā.
Katrā ziņā man tie verķi toč nespīd, jo pat fon Trīra filmas nespēju ilgāk kā 15 min noskatīties, kur nu vēl šo ekstru. Kaut kā pārdzīvošu. Tomēr ir zināma daļa no tehnikas ekspertiem, kuri uzskata, ka šis nākotnē būs vienīgais veids kā skatīties lielus TV šovus, koncertus, sporta notikumus un filmas. Savukārt citi, saka, ka ar 3D TV ienākšanu mājās, mainīsies TV skatīšanās paradumi, jo nepieciešamās 3D brilles pieprasīs un  uzliks nedalītu uzmanību notiekošajam ekrānā. Cik no mums būs ar mieru atteikties no paralēlajām sarunām, grāmatas, vakariņām un galu galā ļoti uzmanīgi vērot 3D reklāmas?  Negribētos, jo tādā gadījumā notiks vēl lielāka cilvēku ieraušanās sevī, 3D brilles radīs vēl vienu papildus barjeru komunikācijai. Cilvēki, cerot kļūt laimīgāki, paliks tieši pretēji – vientuļāki un nelaimīgāki. Sargies 3D!

Avots: Metro

4 Responses to sargies 3D!

 1. Piekrītu par to, ka komunikāciju ģimenes un draugu lokā tiešām tas viss varētu traucēt, ja ņem vērā, ka jau 2D televīzija man personīgi daudzreiz traucē sarunās tādos gadījumos kā pie vakariņu galda, tad 3D televīzija, kuras skatīšanās, pieļauju, pieprasīs lielāku koncentrēšanos, varētu atstāt uz savstarpēju sarunāšanos redzamu efektu. Ir jau protams izklaide kādu reizi aiziet ar draugiem uz kino teātri un dažas reizes mēra robežās 3D kino izbaudīšana var arī radīt pozitīvas emocijas, bet nedomāju, ka tas būtu jāievieš ikdienas lietošanā.

 2. Adabriams.

 3. Autoram diemžēl nepietiek tehnisko zināšanu. Pirmām kārtām par 3D. Uz šo momentu tiek aktīvi atīstīta perspektīva tehnoloģija kura ļaus skatīties 3D bez jebkādiem papildus līdzekļiem. Jau tagad ir radīti darbojošies prototipi, televizori un mobilo telefonu ekrāni uz šās tehnoloģijas bāzes. Iemesls kāpēc šī tehnoloģija joprojām netiek aktīvi ieviesta ikdienā, ir diezgan slikta bildes kvalitāte. Speciālisti cer to uzlabot līdz pietiekamam līmenim tuvāko pāris gadu laikam. Tāpēc 3D brilles ir uz šo momentu uzskatāmas kā pārejas etapa tehnoloģiskais strupceļš, kurš klusām nomirs kad tam pienāks savs laiks.
  Savu laik daudzi brēca par to, ka lokomotīves braucot ar baiso 20 jūdžu stundā ātrumu, var padarīt cilvēku traku un grūtnieces novest līdz spontānajam abortam. Bija vesela asociācija kas lobēja likumus šai sakarā. Gāja laiks un mainījās tehnoloģijas, tomēr vienmēr ar jaunām tehnoloģijām parādījās arī kardinālie skeptiķi kuri visu krāsoja gauži fatālistiskās krāsās.
  Tomēr pasaule ir un paliek kur bijusi.
  Atgriežoties pie sākotnējās tēmas un cilvēkiem kuri patiešām var asi reaģēt uz 3D attēlu kā tādu… ja psihiatri to pierādīs savos pētījumos, tad neviens neliedz TV aparātos iemontēt mazu podziņu kura pārslēdz šo iekārtu no 3D uz parasto 2D atēlu un viss.

  Lai CocaCola jūs sargā un Tvix glābj!

 4. Pingback: | mehaanika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>