sadarbība

Vakar satikos ar vienu no politikā iesaistītiem cilvēkiem, nedaudz parunājām par šo un to. Par demokrātiju, kas tas ir, kāda ir tās vēsture, kāpēc var vai nedrīkst salīdzināt komunismu ar kapitālismu un kas vainas Latvijas politikai un politiķiem. Tad mēs kopīgi nonācām pie secinājuma, ka Latvijā politiķi slimo ar konkurenci un aizdomīgumu, tādējādi maz varam runāt par virzību visas sabiedrības kopēja labuma gūšanai, bet gan katra politiķa, katra politiskā spēka politisko dividenžu iegūšanai. Piedodiet, ja izklausos pārāk liels ideālists, bet tā vietā, lai Vienotība kā opzīcija Rīgas domē ar putām uz lūpām mēģinātu pierādīt, ka, piemēram,  SC (vai Ušakova) piedāvātie grozījumi ir iznīcinoši, absurdi un visādi citādi slikti, kā būtu, ja tā vietā O. Pulks vai J.M.Skuja pateiktu: Hei,  beidzot SC ir izdomājuši labu lietu – atbalstām! Un , iespējams, pēc 2 reizēm SC atbalstīs prātīgu un arī saviem vēlētājiem derīgu Vienotības iniciatīvu Saeimā. Ieguvēji būtu mēs visi – sabiedrība.

Sadarbība. Sadarbība ir tas vārds, kurš raksturo šī brīža galveno trūkumu Latvijas politikā (un ļoti bieži arī ekonomikā, ikdienā).  Šobrīd tur dominē liela konkurence, neizprotamas bailes un matu skaldīšana, bet politiķi ir aizmirsuši par sadarbību, kas viennozīmīgi ir lielāks veicinošs faktors. Aizmirsuši par kopējo lietu – Latvijas attīstību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>