rupjmaize Rīga

old_fashionBija vajadzīgi tikai 4 mēneši, lai es atklātu, kur Vankūverā var nopirkt īstu rupjmaizi. Nu labi, patiesību sakot, baigi jau nemeklēju, bet laiku pa laikam sagribējās tā, ka sāku vaicāt šurpubraucējiem pēc Daugavas gardās rupjmaizes. Šodien pirms darba aizstaigāju apskatīties kāds izskatās zemnieku tirdziņš pa kanādiešu modei – laukumā pie neliela tirdzniecības centra blakus lielam sabiedriskā transporta mezglam Lonsdale Quay bija izlikti kādi 10 galdi, no kuriem tikai uz kādiem 3 tirgoja zemnieku labumus par vismaz 2 dārgākām cenām kā veikalā, tad bija kādi 2 bulciņu un maizes tirgotāji, bet pārējie – mēģināja cilvēkiem iesmērēt visādus spīdīgus nieciņus zem handmade zīmola. Ak jā, turpat netālu visus izklaidēja jestrs country dziedātājs ar klasiskām ģitārdziesmiņām. Pamielojis acis pie zileņu-aveņu stenda, jau grasījos doties prom, kad izdzirdēju blakus sievieti ne ta poliski, ne ta ukrainiski prasot pēc rupjmaizes. A-ha, biju klāt kā likts un aiz brīnumiem gandrīz apstulbu – rindiņā izlikti stāv ķieģelīši –  rupjmaize Rīga (ar ķimenēm), rupjmaize ukraiņu stilā un vēl kādas 3 – 4 zortes. 5$ par kukulīti. Un turklāt bez rauga, ceptas pēc senām receptēm. Tikko ieprovēju – protams, nav Daugava, bet, jāatzīst, pat ļoti garda. Tāds man šodien mazais prieciņš. Diena ir izdevusies :)

P.S. Tiem, kam interesē, kur tādu cepj: 4324 Fraser street, Vancouver. European Breads

P.P.S. Man ir nelielas aizdomas, ka tai maizes cepēju mājaslapā ir pilns sarakstiņš ar veikaliem, kur var iepirkt veselīgāku pārtiku Vankūverā.

2 Responses to rupjmaize Rīga

  1. Super!! Re kaa, es atradu grikjus, bet Tu rupjmaizi ;) Latvietis jau zin, ko grib ;)
    Bet starp citu, sheit arii tirgos preces ir daargaakas nekaa lielveikalaa, jo laikam jau izcelsme ir no mazaakas kjimikalizeetaas vides. Nu vismaz maize tirdzinjos ljoooti atshkjiras no taa, kas ir lielveikalos.

  2. Laikam jau ka Kanāda ir dārgāka zeme nekā piem Vācija vai Itālija …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>