riteņbraucēji un krievu valoda


Jau aptuveni nedēļu nedod miera Innocent caffee (ILLY) un Rīgas satiksmes strīds par velosipēdu novietni kafejnīcas priekšā Blaumaņa ielā. Stāsts sekojošs: ILLY caffee šovasar ne bez cīņas ar Rīgas Satiksmi tomēr dabūja atļauju izveidot velosipēdu novietni kafejnīcas priekšā, ko arī par saviem līdzekļiem izdarīja. Šobrīd vienošanās ar RS ir beigusies un kafejnīca ir spiesta noņemt velonovietni. Tiktāl viss skaidrs, vienošanās to paredz, puses to pilda. Formāli viss ir pareizi.
Kas tad man liekas ne līdz galam pareizs šajā situācijā? Es pats ikdienā neizmantoju velosipēdu, lai pārvietotos pa Rīgu, bet pazīstu diezgan daudzus, kuri to dara. Jā, arī šobrīd. Un, lai arī neatbalstu braukt ar riteni pa lietu vai kad snieg, tomēr respektēju viņu izvēli. Varētu pat teikt, ka riteņbraucēji Rīgā ir minoritāte, kuriem sūri un grūti nākas izcīnīt savu vietu kopējā satiksmē. Savā ziņā šobrīd Rīgas Dome tās priekšsēdētāja Nila Ušakova personā rīkojas divkosīgi – cīnoties par vienas minoritātes tiesībām runāt krievu valodā (kuras nemaz viņiem nav liegtas), taču ar otru roku un plašiem žestiem iznīcina citas minoritātes vāros centienus padarīt Rīgu VeloDraudzīgāku. Katrā ziņā, tas parāda RD un RS attieksmi pret labu servisu kā tādu un šī pilnīgi noteikti ir darvas karote gan Rīgas Satiksmes, gan arī Rīgas Domes uz labāku dzīvi un servisu orientētajā pakalpojumu Medus mucā.

7 Responses to riteņbraucēji un krievu valoda

 1. Jā, riteņbraucējiem tiešam jāsniedz pilnīgs servis, jo valsts politika un pašvaldības arī, ir pēc iespējas atbalstīt ekoloģiski tīru dzīves veidu, bet kā jau pie mums notiek: vārds un darbs ir antonīmi!:D

 2. Rīgas satiksmei būs grūti sniegu tīrīt no ietves

  • Latvijā snieg katru gadu un mēs vēl te bļaujam, ka krīze? Labāk paskaties kaut kur Meksikas virzienā, kur varbūt, ja sniegs parādās, tad tikai reizi 50 gados… lūk, tā jau būtu krīze, ka nebija nedz sagatavojušies, nedz finanses, bet… cilvēki, redz, ar to samierinās un ielas ir satīrītas :)

   Kas ir attiecībā uz velosipēdiem Rīgas ielās? Jā, piekrītu, ka velosipēdistu skaits ar katru minūti (neskatoties arī, ka ir ziemas mēneši) turpina pieaugt. Pats arī esmu no tiem, kas reizi pa reizei izmanto šo pārvietošanās līdzekli, taču vairāk gan vasaras periodā, tā, ka te bez šīm velo novietnēm varētu vēl daudz un dikti uzskaitīt, kas būtu labojams pašā Rīgā un tās apkārtnē visu ērtībai:
   – augstās trotuāru apmales;
   – velonovietņu ieviešana pie katra veikala;
   – veloceliņu izbūve;

   utt., utjpr., …

 3. bet ja sniegu ap velo novietni uzņemas notīrīt kafejnīca?

 4. Klau, bet tu vairs nekonsultē Rīgas satiksmi? Ja nelamdos pirms kāda laika ar saviem bloga ierakstiem biji noinācis līdz konsultanta statusam – šie ko neuzklausa?

 5. aldis hofmanis

  par šo gadījumu neieklausījās gan..:)

 6. Man liekas šī bija viena no tām velo novietnēm, kur regulāri tika atstāti ričuki, oretēji tam, ko varēja redzēt daudzās Nila vietās, kur Nils tās tika uzstādījis! Kā piemēram Vērmaņdārzā pieejamās velonovietnes!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>