Rīgas Satiksme – fail again

Uzreiz arī došu savu atbildi – nē. Atļaušos šādi apgalvot, vadoties no vairākiem faktiem. Dažus jau esmu uzskaitījis šeit iepriekš šajā bloga ierakstā, kā arī šajā, tad vēl ziņa par biļešu cenu kārtējo paaugstināšanu, nemaz nerēķinoties, ka tādējādi potenciālo braucēju paliek aizvien mazāk un mazāk, un zaķu – vairāk, līdz ar to arī zaudējumi lielāki, bet šoreiz salīdzināšu RS un citu lielo pasaules pilsētu sabiedriskā transporta mājas lapu sākumlapas.

Vienos vārtos.  Ja uzņēmuma mājas lapa tiek veidota tikai tāpēc ka, visiem citiem  ir un mums arī tad jauztaisa, tad nekas labs tur nesanāks. Vai kāds no RS valdes ir kaut reizi izmēģinājis sava paša uzņēmuma mājas lapā sameklēt padomu, kā aizbraukt, piemēram no Āgenskalna  līdz Upesciemam? Vai kāds no atbildīgajiem ir mēģinājis iejusties ārzemju tūrista ādā un maršrutu meklētājā ir mēģinājis ierakstīt sarežģītos pieturu nosaukumus, ja vien tas apjukušais tūrists tik tālu ir ticis (no mājas lapas galvenās lapas līdz maršrutu meklētājam ir 3 klikšķi. Pārējām apskatītajām lapām šādi meklētāji ir pirmajās lapās. Jautājums –  no kā slēpjam?)?
Es jau te varētu pazīmēties Šlesera stilā, ka, ja es būtu RS valdē, tad pusgada – gada laikā lietas mainītos uz labo pusi, ka uzņēmums kļūtu draudzīgāks pasažieriem, ka darbinieki smaidīgāki, ka uzņēmums saimniekos racionālāk, ka biļešu cenas nekāps… Bet, neba nu es Šlesers, ne nu kāds mani tur liks. Cerams, ka tomēr  kāds no RS satiksmes šo izlasīs un kaut ko darīs lietas labā.

PS Atbildei Normunda komentāram ielikšu galerijā pāris ekrānšāviņus, kā es izplānoju braucienu no savas mājas līdz adresei 771 Robson street.

11 Responses to Rīgas Satiksme – fail again

 1. No vienas puses piekrītu, no otras puses – nedomāju, ka pat mājaslapas uzlabošana noritēs bez labas saimniekošanas skandāliem.

 2. Es pameginaju lietot Rigas Satiksmes lapu- jeezinj, sakumaa man dod iespeju izveleties, ko es gribu paskatities- autobusu, trolejbusu vai tramvaju marshrutus. Bet man ka turistam ir pilnigi pie kaajas, ar ko braukt, ka tik aizved! Un tikai tad, kas es izvelejos pirmo, kas iepatikaas (autobusu sarakstu), man deva iespeju meklet optimalako celju. Bet atkal jauna problema- ir jaievada nevis adrese vai zimigs punkts no ka braucu (lidosta, autoosta utt.), bet gan pieturas nosaukums! Nu ka lai es zinu, kads ir pieturas nosaukums kaut kur, kur nekad neesmu bijusi? Ja butu bijusi, tad jau aptuveni butu nojausma ari, ka tur nokljut un shis mekletajs man nebutu nepiecieshams. Ko nu lai dara? Pamanu- mazliet zemak ir necils links uz karti ar visam pieturaam. Ja aptuveni zinu, kur atrodas mana meklejamaa adrese, tad vel nekas. Bet ka lai es, turists no Spanijas, piemeram, atrodu iespeju nokljut no lidostas lidz Janjtarpinju ielai 12? Vai man tagad ir jameklee vel kada interaktiva karte ar visaam adreseem? Pilnigs murgs…

 3. un ideālais variants būtu par velti, vai kā?

 4. labi, labi, atkal jau Latvija tiek kritizeta, translinkaa, starp citu, peek stundaas atrast marsrutu un adresi aiznem pusstundu, pamegini, un vel pamegini pameklet ka aizbraukt uz kadu vietu nezinot pieturas pilnigi precizu nosaukumu, bus tas pats variants kas Rigas Satiksmes majas lapa, lai veicas!

  • aldis hofmanis

   kad biju nodzivojis vankuvera kadas 2 nedeljas atklaju so translinka opciju – joprojam lietoju un sajusminos. Gan par to ka man ir jazin tikai iela no kurienes es braucu un iela uz kurieni gribu bruakt. Man pateiks transportus, man pateiks brauciena ilgumus ka ari iedos vairakus variantus. Kaut gan atzishos, tagad, kad esmu vairak pieredzejis, sad tad izdomaju izdevigaku variantu. Bet tad ka likums biku vairak jaiet ar kajam. :)

  • Nevajag jau tik saapiigi uztvert kritiku, vajag paskatiities no malas, kaa tas izskataas. Galu galaa, ja LV viss buutu daudz maz sakaartots, tad kritizeejamo lietu kljuutu arvien mazaak!

 5. Jaa, arii Niiderlandee ir kolosaala transporta lapa, kuraa var ievadiit, no kurienes, uz kurieni, un taapat kaa GPS, atradiis labaakos marshrutus, labaakos transportus, uzrakstiis, cik laika paiet ar kaajaam, cik ar vilcienu, cik ar autobusu. Vieniigais, kas man netiik tajaa lapaa, ka es nezinu, cik man shis celjojums izmaksaas. Bet viss paareejais ir vienkaarshi ideaali.

 6. Pingback: kad Bemhemam skanēs zvans? « hofmaņa pasakas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>