puskaraļvalsti par Prezidentu

Šodien pēc visām kratīšanu, haizivju, seifu un imunitāšu peripētijām es sapratu, ka tuvojošās Prezidenta vēlēšanas es ņemu ļoti nopietni. Kā tādu atskaites vai lūzuma punktu manās attiecībās ar manu Valsti. Nav jau tā, ka iepriekš būtu bijis kaut kā īpaši savādāk, bet šībrīža valsts nozadzēju spēles palikušas daudz par daudz ciniskas, tāpat arī iepriekšējo svarīgo amatu Saeimas balsojumu organizēšana un rezultāti rada bezpalīdzības un trauksmes sajūtu. Es jau saprotu, ka dažiem vīriņiem nu galīgi negribas to rūtaino sauli, tādēļ tiek spēlēts va bank, nerēķinoties ar valsts, tās iedzīvotāju interesēm. Tikmēr, kamēr te tas cīniņš notiek, cilvēki dzimst un mirst, aug jauna valstsvīru paaudze, kas skatās un mācās, kā (katram jau savs) vajag vai nevajag pārvaldīt valsti. Izglītības sistēma brūk, radot lielu masu ar manipulējamiem un pa-virsu-un-vieglākā-ceļa-gājējiem-inteliģentiem-impotentiem, veselības sistēma gandrīz jau iznīcināta (ne par velti Rīgas pilsētas mēru pārveda uz Berlīni ārstēties. Kaut kā neesmu dzirdējis par gadījumiem, kad kādu vestu šurp, kaut vai no Lietuvas vai Baltkrievijas), tātad iznīcinam iespēju nākotnē būt zinoši, veselīgi, radoši un un varoši. Paši savām rokām iznīcinām savu Valsti.
Cik daudzi jau ir pieņēmuši smago lēmumu pamest dzimteni un cik vēl to izdarīs, ja neredzēs kaut mazāko pazīmi, ka kaut kas Latvijas politikā un sadzīvē var mainīties. Tiem, kas runā kaut ko par žurkām un grimstošajiem kuģiem, tad es gribētu teikt, ka situācija ir dramatiskāka: kamēr laupītāji tavā viesistabā plēšas savā starpā par vērtīgāko laupījumu, demolējot visu, kas pagadās ceļā, tikmēr mājas iedzīvotāji izvēlas klusi izmukt pa sētas durvīm, glābjot savas dzīvības.
Šajā gadījumā nav pat svarīgi vai ir iesaistītas plašākas partiju masas vai tikai atsevišķi lietu bīdītāji. Ja deputātu kungi un kundzes (arī mediji) par daudzām lietām spriestu pēc loģikas un veselā saprāta, apzinoties atbildību vēlētāju (arī lasītāju/klausītāju/skatītāju) priekšā, ievērojot pasaulē pieņemtas vispārētiskas normas, tad, domāju, daudzas skaļas lietas šodien izpaliktu. Izcils, gudrs, inteliģents, empātisks, harizmātisks, saimniecisks, zinošs stratēģis, neatkarīgs no satrunējušās politiskās elites vai naudas ietekmes – tāds Prezidents šobrīd ir vitāli nepieciešams Latvijai. Lai ar savu piemēru iedvesmotu cilvēkus, dotu cerību, ka viss cilvēciskais vēl nav zaudēts, ka joprojām ir iespēja celt spēcīgu Latviju. Vai VZ un AB tādi ir? Šaubos. Vai ir citi kandidāti? Ir. Egils Levits, Baiba Rubesa, Andris Piebalgs, Vilis Vītols, Inesis Feiferis. Noteikti ir vēl, tikai neesmu iedomājies vai nepazīstu.
2. jūnijā un, iespējams, arī vēlāk, tev, LR Saeimas deputāt, būs iespēja izvēlēties starp Latvijas un mūsu visu kopējo labāku nākotni vai dažu sašmucējušos darboņu pakaļu piesegšanu. Ko darīsi tu? Tik balsojot atceries, ka aiz tevis stāv Tava Zeme, Tavi Cilvēki un mūsu visu nākotne.

2 Responses to puskaraļvalsti par Prezidentu

  1. Par Andri Piebalgu es atceros katru reizi ieslēdzot/mainot/paskatoties uz spūldzītēm!!! Ne tikai man tas ir radījis nepatiku ( pārāk jiftīgā gaisma, kura nogurdina acis, lai arī tiek nomainīta uz mazāk jaudīgu, kura nespēj apgaismot teplu, ilgais laiks, kurš paiet, līdz istabā var kaut ko saskatīt un tas, ka ejot projām no telpas – beidzot! beidzot tā paliek gaiša), izteiktu stila disharmoniju ( vecās lampas, lustras un abažūri, kuri tagad ne tik manās mājās, viensīcās, teātros utt izskatās kropli un spocīgi), lielajām izmaksām utt. Jau Britu prese raksīja par to, cik lielus kukuļus varbūt ( nav pierādīts, tapēc varbūt) saņēma Piebalga kungs! Nē, noteikt ne viņu!!!
    Rubesas kudze, nezinu, vai viņa būtu lielāks ieguvums par Zatlera kungu, bet mazāks ļaunums par Bērziņa kungu gan. Tās ir manas un tikai manas personiskās domas. Taču, esmu no tiem 1,8 miljoniem, kur te dzīvo un lai vai cik drūmi ies, šo grimstošo kuģi nepametīšu, jo te ir mana dzimtene!

  2. Banuta Rubess

    Es nominēju Paulu Raudsepu, viens no Dienas un Ir dibinātājiem – cilvēks kas prot gan latviešu, gan krievu, gan angļu valodu; kas saprot politisko virtuvi; harizmatisks, inteliģents, spējīgs.

    Baiba būtu ļoti laba prezidente, bet viņa nekandidē.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>