pasta pārsteigumi


Es esmu par lietu vienkāršību un mazāku birokrātiju, taču Latvijas pasts šodien mani pārsteidza. Tā kā šodien pastkastītē bija iebiris aicinājums izņemt sengaidītu grāmatu paciņu no Amazon, tad steigšus sapakojos un nepacietīgi devos paciņu saņemt. Kopš pasūtījuma izdarīšanas brīža jau bija pagājuši tuvu pie 2 mēneši, tādēļ ar Amazon biju sācis pārrunas par sūtījuma aizvietošanu, tādēļ bija liels prieks, ka nebūs jāgaida vēl kāds mēnesis. Nu ko, ierodos pasta nodaļā, tur viss jauns, svaigi izremontēts, meitenes smaidīgas, tik plaukti tādi patukši, savādāk varētu teikt – kā ārzemēs. :) Iedodu meitenei lapiņu, viņa brīdi rakājas sūtījumu čupiņā, un iedod man vienu kastīti – lūdzu. Un tas viss? Seko atbilde, ka jā, jo tā esot parastā bandrole. Nopētu kasti, tur kautkāda lapiņa uzlīmēta, ka sūtījums neesot gājis pasta kastītē. Meitene laikam jūt, ka kaut kas nav tā, saka:
– Tā ir pasta informācija, ka nav varēts Jums piegādāt mājās. Jums šis ir otrais aicinājums.
– Mjā, bet šis ir pirmais, ko redzu, nē, nē nekas traks, es tik brīnos, ka neesmu iepriekš neko saņēmis.
– Jā, iespējams, pastnieks līdz jums nemaz nav ticis…
Labi. Tajā brīdī galvā sāk urķēties – hmmm, man pat pasi neprasīja, kuru speciāli atradu un paņēmu līdz, biju dzirdējis, ka savādāk sūtījumus nedodot. Loģisks secinājums – sūtījumu varēja izņemt jebkurš. Tad atcerējos Rudaka aicinājumu ziņot par nepiegādātajiem sūtījumiem un palika skumīgi. Acīmredzot, laba menedžmenta un sistēmas trūkums ir vispārēja slimība, ne tikai Rīgas Satiksmes jautājums.
P.S. Jā, paciņa bija saplēsta. Tieši tāpat kā šim puisim.

18 Responses to pasta pārsteigumi

 1. Man šodien pastā sūtot paciņas uz igauniju paziņoja, ka savu ieceri pievienot aploksni ar pastmarkām atpakaļsūtijumam neesot vērts, jo Latvijas pastmarkas sūtijumiem no citām valstīm neesot derīgas.
  Pilnīgs murgs. Manās interesēs ir saņemt no cilvēka kaimiņvalstī vienu papīra lapiņu, bet pat nevaru pievienot pastmarkas, laišim nebūtu jātērējas.

  • džī! Tad nu gan sagribēji – tā taču ir normāla prakse visur. VISUR!
   Tas ir tas pats, kas sūtīt uz ameriku latus, lai par tiem taviem latiem tajā galā bez naudas mainīšanas var nopirkt alu.
   nevajag jau uzreiz iekrist galējībās!

 2. Man, savukārt, atnāca atkārtots uzaicinājums, lai gan jau nedēļu kā to biju no pasta izņēmusi…
  Mani parasti pārsteidz kas cits. Nosūtīt paciņā neko neļauj, ja neparāda saturu, turklāt mani kaitina, ja sūtu paciņu pa Latviju, man jānorāda savs personas kods, adrese, jāparakstās. Un vēl tā vērtības norādīšana. Pēdējo reizi katrai sastāvdaļai bija jāraksta virsū, cik man kas izmaksājis. Kruta! Es sūtīju cilvēkam dāvanu un viņi grib, lai es norādu, cik man tā izmaksājusi. Kad taujāju, vai tā lapele tiks noņemta vai paliks pie paciņas, viņa atbildēja, ka paliks. Ģeniāls stils!

 3. es ļoti bieži pasūtu no ārzemēm, ar paciņu pazušanu un pases/tiesību nepajautāšanu precedentu man personīgi nav bijis, toties gandrīz katru reizi savu sūtījumu saņemu ar kā minimums otro piegājienu. nē, ne jau tāpēc, ka man nedotu :) bet gan tāpēc, ka tajos brīžos, kad ietrāpos pastā (kā jau teicu – salīdzinoši bieži) ir rinda uz cilvēkiem 10-20, strādā, labākajā gadījumā 2 lodziņi un tas viss notiek ļoooootii leeeeeni. man kā strādājošam cilvēkam nav laika gaidīt stundu un vairāk, tāpēc bieži vien nāku vēl un vēl..un pārsvarā, minētā situācija atkārtojas, līdz es saņemos un izsēžu to rindu. lūk, kas mani fascinē – es kā sūtījuma saņēmējs ar savu darbību aizņemu labi ja 5 minūtes. parasti reizē ar mani ir vismaz vēl 5 pilsoņi ar līdzīgām lapiņām rokās. nesaprotu, kāpēc nevar atvērt vienu “operatīvo” lodziņu (nu vismaz sastrēgumstundās), lai man un līdzīgiem nav jāgaida kamēr tante samaksās savus n-rēķinus, nosūtīs uz Latgali paku piestūķētu ar džemperiem (jā, tā arī ir bijis) vai ilgi nesapratīs, kāpēc nav saņēmusi savu “Patieso dzīvi”..

 4. Nu es laikam par “negadiijumiem” ar Latvijas Pastu vareetu diezgan garu listi veidot. Nav jau veerts uzskaitiit, bet ir tik skumji, ka LP nolaidiibas deelj ne liidz aarzemeem nonaak suutiitais, ne no aarzemeem :(
  Es tikai nesaprotu, par ko cilveeki maksaa??

 5. Man vienmēr ir prasīts dokuments + aizpildīt lapu ar dokumentu informāciju.

 6. O jā, esmu steidzamu sūtījumu saņēmis pāris nedēļas vēlāk, jo aicinājums to izņemt bija iemests kopā ar jau atgādinājumu. Kopā salocīti smuki (:

 7. not available

  Kopumā esmu ņēmi sūtījumus no pasta kāda 20 reizes un man vienmēr prasīja dokumentus, pirmā dzirdēšana, ka kāds paņem bez.

  • aldis hofmanis

   Jā, tieši tādēļ arī aizdomājos – cik viegli ir “pazust” sūtījumam, ja Pastā nav vairs kontroles.

 8. Bija gadījums, kad izņēmu sūtījumu, bet nākamajā rītā pastkastē saņēmu atkārtotu atgādinājumu saņemt to pašu paciņu. :)

 9. Man bija gadijums kad iedeva nepareizu paciņu, izgāju ārā, atplēsu un skatos, iekšā kautkāds ķīniešu pulkstenis kārotās grāmats vietā. Pačekoju ka adresāts pavisam cits, btw sieviete pretstatā man – vīrietim :D

 10. Tev neienāca prātā, ka pasta darbiniece pazina Tevi “sejā” un tādēļ nejautāja dokumentu? :))

  • aldis hofmanis

   Nav runa par dokumentu. Ir runa par to, ka:
   1. Ja man varēja iedot paciņu, neprasot dokumentu un tādējādi, nekur nefiksējot, ka paciņa ir saņemta, tad teorētiski sūtījumu varēja saņemt jebkurš. Teorētiski es šobrīd varētu teikt amazonam, ka neko neesmu saņēmis, lai skaita naudu atpakal, nepatīk man tas viņu serviss. Diemžēl es tā nedarīju, pietiekoši ir citi kārdinājumi:) Tā kā biju sācis sūtījuma aizvietošanas procedūru, tad devu ziņu, ka viss štokos.
   2. Mani satrauca vēl viena lieta, pasta darbinieces teiktais, ka pastnieks , iespējams, līdz manai pasta kastītei nemaz nav ticis. Par ko tad viņam maksā algu?

   • Piekrītu visam, ko saki. Pasts ir viena no “vājajām vietām”… “bet”… Problēma nav “iekš pasta”, problēma ir “iekš” vispārējās kārtības un situācijas mūsu dzimtenē. Ir jāredz patiesie cēloņi gan Tevis “mīlētajos” Rīgas satiksmē, Pastā, gan manis “iecienītajā” AirBaltic… Problēma ir sabiedrības “slimībā”, kas tuvojas letālam iznākumam. Diemžēl tieši tik “optiomistisks” es esmu beidzamos gadus.

    Lai gari neizplūstu, atslēgas vārdi, manuprāt, ir:
    pašcieņa, atbildības sajūta, lojalitāte, patriotisms, inteliģence, izglītotība.

    Visas šīs “atslēdziņas” patreiz ir nolauztas vai pamatīgi aizlauztas…

    ….viena maza turku pupa ceļoja uz Angliju…utt

 11. Jā, un starp citu – abonēju National Geographic jau 20 gadus:) un nav bijusi reize, ka tas pa pastu atnāktu veselā konvertā. Vienmēr rūpīgi, abi konverta gali ir atgriezti un pēc tam aizzieķēti ar kaut kādu līmi, bieži pielīmējot žurnālu pie konverta;) Periodiski uzļepināta zīmīte “saņemts bojātā veidā”… Nezinu, ko viņi tur cītīgi jau pāri pa 200 mēnešiem meklē ;)

  • aldis hofmanis

   žēl, ka tu visu šo laiku neesi dokumentējis (fotogrāfējis) šos sūtījumus. Iznāktu lieliska izstāde – 20 gadi ar Latvijas pastu. :)

 12. Šad un tad sanāk kaut ko pasūtīt no ārzemēm, un ne reizi vēl nav bijušas bojātas paciņas, arī dokuments ir vienmēr pastā pajautāts. Un ja vajag tikai saņemt sūtījumu, rindā nemaz nav jāstāv.

  Varbūt Ogrē darbojas kaut kāds cits Latvijas Pasts? :)

 13. Es kā kārtīgs pilsonis, pati aizpildu iemesto aicinājumu un darbiniecei dodu uzreiz visu – gan lapu, gan pasi, jo mūsējās ir “niknās”. Jānāk labi ekipētam, zinošam utt. Par paciņām – bija atplēsta tikai viena, kurā no UK sūtīja shea sviestu. Pilnībā saprotu šajā gadījumā pasta darbiniekus: 250g smaga, brūna paciņa, kad paspiež, iekšā kaut kas mīksts, pēc skata kā filmās rāda iepakotas plastiskās sprāgstvielas vai narkopulverīšus :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>