pasaka par to kā Aldis Kanādas lāci uz divcīņu izsauca un uzvarēja

SSPX0044Pamodās Aldis šodien trauksmes pilns. Uz darbu viņam nebija jāiet, tāpēc trauksme vēlējās realizēt  domu, ka jābrauc ogās. Tepat pie mājas stūra Aldis bija ievērojis leknu kazeņu krūmu, kas ar katru dienu spīdināja savas ogas aizvien melnākas un saldākas. Jau pāris reizes, iznesot miskasti, Aldis krita ogu krūma gūstā un tika atbrīvots tikai pēc vismaz 7 ogu apēšanas. Tā kā zilenes Aldis ar gudru ziņu bija pa lēto sapircies Safe Way veikalā, bet kazenes maksāja daudz , daudz, tad Aldis izdomāja, ka būs īstens latvietis un ies ogās. Sacīts darīts. Sapakota lielā mugursoma ar tukšām ogu kastītēm, tējas krūzi, aso nazi (ja nu lācis nāk? Lāčiem taču ogas garšo un ik pa brīdim vietējās avīzēs parādās padomi, ko darīt, ja sastop mežā lāci vai ziņas par pumu uzbrukumiem), aizmirst iepakot fotoaparātu, tāpēc bildes tiek uzņemtas izlīdzoties ar izcilo samsung telefona kameriņu.
Aldis jau nebija nekāds vieglprātīgais puisis – viņš jau iepriekš bija noskatījis, ka autobuss nr 236 dodas uz Grouse mountain, tātad ārā no pilsētas, kalnos iekšā, īstā vieta, kur kazenēm augt! Šoferis pa ceļam uz Rubeņkalnu paņem čupu ar japāņiem un ļauj braukt pa brīvu, jo  galvenajam maksātājam ir tikai 50$ banknote. Un smej vienā laidā… Jauki. :)
Nu tad pēc laika Aldis ir galā un liels ir viņa sarūgtinājums, ka autobuss ved tikai lidz kalna pakājei. Tālāk ar trošu pacēlāju, nē, nē paldies, man šis pats mežs apkārt liekas diezgan labs, Aldis nodomā un speras iekšā. Paiet 10 soļus un stop – sēta priekšā! Izrādās, kanādieši ar nav ar pliku roku ņemami, latviešu ogotāji viņiem ir pazīstami, tāpēc viņi apjož visas teritorijas ar žogiem.karte 2Savukārt latvietis jau nebūtu latvietis, ja padotos, Aldis ceļu mežā sāk pa oficiāli atzīmētu un atļautu caurumu sētā, kas saucas – hiking trail (kalnkāpšanas taka). Iet Aldis stundu, divas, dienu, otru, jau nedz pilsētu redz, nedz mājas, tik kājas pašas ritmā cilājas, bet ogu kā nav, tā nav. Tik strauti, gravas, nogāzes, daži suņi pamukuši no saimniekiem un saimnieki pamukuši no sievām, un sievas aizelsušās…
Tā kā Aldim bija vēl citi plāni, tad cītīgais ogu meklētājs bij spiests atgriezties mājās bez ogām. Bet nezaudē dūšu lasītāj, nezaudē dūšu Aldi – būs cita diena, būs citi kalni, būs ogas, būs!:)
Bet kas tad ar to lāci- uzmanīgākie lasītāji izsaucas. Lācis nobijās un neatnāca. Tāpēc arī Aldis uzvarēja. :)

5 Responses to pasaka par to kā Aldis Kanādas lāci uz divcīņu izsauca un uzvarēja

 1. No taviem stāstiem un pasakām drīz būs grāmata. Neatlaid. Tev izdodas.

 2. Bezgala jauks staastinjsh ;) Paldies :))

 3. Vienmēr ir interesanti aplasīt kā tev klājas.
  Un jā, stāstīt tev padodas :)

  Paldies!

 4. nezinu kā Vankūverā, bet Toronto ģimeņu māju pagalmos, visai mazos pleķīšos ir izvietoti vērā ņemami dārzi. Aug te gan kartupeļi, bietes, burkāni, gan jāņogas, kazenes un citi labumi. Tad nu vienu dienu man ar uz ogošanu pavilka un mazliet pasiroju pa dārziņiem. Nu nejau daudz es tur sagrābos,bet pa kādai odziņai… ai cik labi bija, kad oga nav vis no veikala, bet no krūma plūkta. Tāda svaiga un garda!
  Tagad skatos, ka torontiešiem sāk tomāti gatavoties. Man baisi garšo tomāti un tieši tie, kas no krūma… Tikai kaut kā sirdsapziņa neļauj tādos sirojumos doties, bet nu gribās dikti :)

 5. Pingback: 2009. gada top 250 « hofmaņa pasakas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>