par sniegu Kolkā un valsts funkciju realizēšanu

Foto: http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/lasitaju_galerijas/sniegs/sniegs-kolka

Piekrītu. Skaisti. Kolka sasnigusi. Domāju, ka tā ir viena no apspriestākajām ziņām pie visiem Latvijas vakariņu galdiem un darba kafijas pauzēm. Nu jau ir otrā diena, kad sniegs ir sasnidzis, bet joprojām ceļi nav izšķūrēti un mazo ciemu iedzīvotāji Kolkas apkārtnē joprojām ir nogriezti no ārpasaules. Bez autoveikaliem, bez pasta un bez jebkādas palīdzības iespējas ārkārtas gadījumos. Domāju, ka šis ir gadījums, kurš kārtējo reizi skaisti parāda, cik ļoti gatava ir valsts pārvalde ekstrēmām situācijām – uz papīra varbūt ir sarakstīti dažādi rīcības plāni, bet kad ir nepieciešama reāla rīcība, tad “vienīgajam buldozeram, kurš ir blakus ciemā, 6 km attālumā, ir salūzusi lāpsta” . Bail pat  iedomāties, kas notiktos, ja iestātos reāli s**i (nopietnāki kā 1m sniegs vai ikgadējie plūdi). Jā, iespējams, ka armija un citi dienesti būtu gatavi aktīvai rīcībai, bet, visticamāk, tas notiktu ar pietiekoši lielu nokavēšanos (pierādījums tam, ka dienesti nav gatavi operatīvi un adekvāti reaģēt, ir arī 13. janvāra notikumi). Nu grūti mūsu ierēdņiem ar to notikumu paredzēšanu, to menedžementu un atbildības uzņemšanos, tādējādi neesam gatavi atbilstoši reaģēt. Kaut kā laikam pārāk mīksti tie krēsli ierēdnīšiem…  Vai tiešām, zinot, ka Kurzemes pusē būs šāds sniegs, bija grūti jau iepriekš aizsūtīt no Rīgas vai Jelgavas kādas 3 -5 papildus sniega tīrāmās mašīnas?

14 Responses to par sniegu Kolkā un valsts funkciju realizēšanu

 1. A forši ir no turienes komentēt to kas notiek šeit, ne?

  Es ieteiktu, pirms stāstīt par to ko vajag vai nevajag darīt VALSTS PĀRVALDEI (speciāli izceļu) no sākuma padomāt kā funkcija ir tīrīt ceļus. Tas ir punkts viens.

  Punkts divi. Kolka cik nu es sevi atceros ir izcēlusies ar visaugstāko temperatūru un visplānāko sniega segu vismaz pēdējo 20. gadu laikā. Līdz ar to turēt tur sniega traktorus un pūtējus vienkārši ir bezjēga, jo jāpielieto tie būs reizi desmit gados.

  Punkts trīs. Arī Rīgā un Jelgavā bija sniegs, Ieteikums nosūtīt sniega tīrītājus no Rīgas uz Kolku ir nedaudz naivs, jo Rīgā brauc 100k auto, Kolkā 100 auto.

  Principā vāvuļošana ir par neko. Jo nodrošināties šādiem gadījumiem nozīmē iztērēt tik daudz līdzekļu, ka viss latwju internets trīs klaviatūras šausminoties par to nafig Kolkai tie desmit sniega vācēji par 50kLs gabalā, ja tur sniegs uznieg reizi desmit gados.

  • aldis hofmanis

   Normund, ja butu mana vara – es ieteiktu katram izbraukt uz gadu padziivot un pastradat ārzemēs, citādi pārāk pašapmierināti, neko neredzoši, slinki, neizdarīgi, par savu krēslu dreboši un lietu dabu nesaprotoši lielākotiesu bijām palikuši. Kaut kaa, atbraucot uz citam valstim, kur lietu kartiba un katra funkcijas ir skaidras, sac ari redzet tas lietas , kas nav kartiba sava zemee. Un, starp citu, nedomaju seit palikt muzigi. Tapec ari mani uztrauc, kas notiek Latvijā.
   1. Valsts parvaldes funkcija ir nodrosinat tadus apstaklus, lai tiem, kam jatira celi, šādu funkciju ari varetu veikt.

   2. Es runaju , nevis par sniega tiritaju tureshanu, bet par menedzmentu. lai pēc ziņas par lielu sniegu tur, kur parasti tā nav, atbildīgie ierēdņi pakustinātu savas pelēkās šūniņas un nedaudz padarbotos.

   3. piekrītu. Varbūt. Bet, ja neiztīrītā sniega dēļ , tpu, tpu, tpu, būtu kāds cilvēks aizgājis, jo ātrie netiek pakaļ? Jo tad tas viens auto ir svarīgāks par kādiem K auto rīgā.

  • Normun, Normund!
   Neatkariigi no taa, kuraa vietaa atrodaas letinji – aarzemees vai dzimtajaa zemee, visi peraas par to, ka muusu valstii nav bijusi speeja 20 gadu laikaa sakaartot valsti taa, lai visas struktuuras darbotos sakariigi, arii kriizes situaacijaas. Latvijaa principaa neviens nedomaa ilgterminjaa, bet ciinaas tikai ar sekaam un tur ir lielaakaa probleema, vai tas buutu sniegs, vai lietus, vai valsts budzhets, pensionaari, bezdarbnieki, uznjeemeejdarbiiba…

 2. simptomātiski šķiet, ka no Latvijas aizbraukušie pēkšņi sāk skaidri saredzēt sociālekonomiskas problēmas pat ieputinātā Kolkā. Iekšpusē viss bieži vien ir vienkāršāk un varbūt tiešī tā – bez lieliem valstiskiem zemtekstiem arī jāskatās uz uzsnigušu sniegu, nolūzušu lāpstu un caurumu zeķē.

 3. Beidz nu spriest par Latvijas nedienām, labāk pastāsti kā Tev iet!

  • aldis hofmanis

   Īsti jau nekas jauns nava. Dzīvojos pa māju ar puiku. Tā kā līst lietus, pat nekādas āra atrakcija neiznāk. :)

 4. Tpu Tpu Tpu tu saki, bet mans tētis aizgāja citā saulē dēļ Talsu rajonā uzsnigušā sniedziņa, kuru neiztīrija. Ātrajiem nācās veikt 50 km lielu līkumu.
  Var tak samaksāt arī vietējiem traktoristiem, lai nāk palīgā. vienreiz 10 gados tak valsts var atļauties iedot naudiņu vietējiem zemniekiem. Ziemā jau viņi nav tik aizņemti. :)

 5. Tur Aldim taisnība, nav saimnieka pagastā , nav saimnieka valstī, kuri operatīvi domā par sava pagasta , savas valsts iedzīvotājiem. Un ja pagastā sniega dēļ kāds cilvēks pāragri , nesniegtas palīdzības dēļ aizies viņsaulē pagastvecis noplātīs rokas -tā ir dieva griba …un ne par ko neatbildēs.

 6. Īsti nepiekrītu Normundam par svarīgumu, mol 100k rīgas auto ir svarīgāki par 100 Kolkas auto. Tas tiešām ir menedžmenta jautājums.
  Tomēr mestais akmens ceļu pārvalžu dārziņā arī nav lieks, jo par Kolkas – Ventspils ceļa netīrīšanu un nekopšanu dzird katru ziemu. Cerams, ka pēc noasfaltēšanas, ko sola pabeigt pavasarī, būs labāk.
  Un vēl no citas puses – pats esmu provinces iedzīvotājs un labi zinu, ka gandrīz katrā sētā ir vai nu traktors, vai kāds cits nopietns braucamais. Jautājums ir par pašu iedzīvotāju attieksmi pret stihiju, paļaujoties tikai uz valsts palīdzību. Neviens normāls lauku vecis nesēdēs un negaidīs smalko greideri, ja viņam vajadzēs tikt laukā.
  p.s.
  Sveicieni visiem Ziemas Saulgriežos!

 7. Aldis no Kolkas

  Vai Mr Hofmani ar Kolku saista kādas īpašas saites vai arī vienkārši viņš ir viens no daudzajiem attālinātajiem ekspertiem visās dzīves lietās?
  Vaicāju tāpēc, ka, ja vien gadījumā autors nav kāds ex-kolcinieks, kas kaut drusku ir dabūjis info par šo notikumu no pirmajām rokām, šis bloga ieraksts lieliski demonstrē to, cik visi var būt gudri, komentēt Delfos un TVnetā, analizēt un dot padomus, tikai izlasot ziņas www un neatejot no datora. Neatkarīgi no tā, vai dators atrodas LV vai CA.
  Ņezačot, dārgais bloga saimniek!

  • aldis hofmanis

   Nē, Aldi no Kolkas, neesmu nedz eksperts, nedz Kolcēnietis. Mani tikai ĻOTI tracina nacionālais slinkums, neizdarība un liekulība. Un es runāju par principu. Nav svarīgi vai kolka vai ludza. Ja kādam dienestam ir kāda funkcija, tad šī funkcija ir jāpilda. Ja kāds cilvēks ir uzņēmies kādus darbus darīt, tad krovj iz nosu, bet solītais jāizpilda (kāda darba uzņemšanos pildīt par attiecīgu atlīdzību varētu traktēt kā solījumu). Ja kāds atbildīgais ierēdnis nespēj analizēt situāciju un atbilstoši rīkoties, tad viņam lūdzu izrakstīt balto grāmatu, nevis visiem kopīgiem spēkiem slēpt un piesegt un attaisnot neizdarību.
   Kas ir nezačot?

 8. Aldis no Kolkas

  Ņezačot ir “neieskaitīts” par šo domrakstu-pasaku, Hofmaņa kungs.
  Par principiem- par tiem Jūs varētu runāt tajā sfērā, kuru pārzināt, bet par sniega tīrīšanu Kolkā jums nav ne mazākās nojēgas. Varbūt ir par Rīgu vai citu “lielpilsētu”, ko visi ir redzējuši, kā tur ziemā tiek koptas ielas, bet spriedelēt par, piem. Sīkragu- tas ir, es atvainojos, tukša d..šana. Tā ka ir liela atšķirība kas tiek minēts par stāsta objektu, ja tā ir Ludza, Rīga vai Saeima- I don’t care, bet ja brauc virsū manam miestam un tā cilvēkiem- runāšu pretī :).

  • aldis hofmanis

   Cieniitais Aldi – Jus laikam esat kaut ko sajaucis. Ne seit ir skola, nedz ari es te gaidu atziimes. Ja jums ir ko teikt – ludzu izsakaties argumentēti, ar prieku dzirdeeshu , ka Kolkaa un Sikragā viss bijs štokos un visi ceļi bija iztīrīti. Ka ātrie varēja tikt pie pacientiem, ka autoveikali pie pircējiem un pastnieki iznēsāt pastu.
   Un es vēlreiz atkārtoju – es runāju par cilvēku negribēšanu vai nemācēšanu strādāt, kā par Latvijas problēmu, par piemēru ņemot Kolku, Rīgas Satiksmi vai šleserveidīgos. Bet cik saprotu no ziņām , tad Kolkā nu jau viss mierīgi – sniegs nokusis un visi atbildīgie var turpināt gulēt. :)
   Lai Jums gaiši svētki.

 9. daama no Kolkas

  ir pagājis neilgs laiks pēc pēdējā bloga ieraksta, bet arī es aizstāvēšu savu miestu un tā cilvēkus – neviens atbildīgais negulēja, viss ciems intensīvi strādāja pie sniega tīrīšanas gan pašā Kolkas ciemā, gan tālākos ciemos uz Ventspils pusi.
  tak što – nerunā, ja nezini. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>