padodamies Kanādai?

Foto Avots: http://www.nra.lv/zinas/16037-velesanu-sistemas-maina-par-un-pret.htm

Šad tad ar vietējiem iznāk parunāties par Latviju un gan tās ģeo-politisko, gan ekonomisko situāciju. Viens mans paziņa, uzzinājis, ka Latvijā ir tikai 2,3 miljoni iedzīvotāju, smējās: Jūs taču mierīgi varētu pārcelt uz Albertu un neviens šeit pat to nemanītu! :) Kā zināms, Kanādā atsevišķas provinces nav nemaz blīvi apdzīvotas. Piemēram iedzīvotāju blīvums tai pašā Albertā – aptuveni 5 cilvēki uz km2 (salīdzinājumam – Latvijā iedzīvotāju blīvums ir 34 cilvēki uz km2, savukārt Nīderlandē – 396 cilvēki uz km2, bet Macau, kas ir visapdzīvotākā valsts pasaulē, 18 527 cilvēki uz km2). Šodien klaiņoju ar puiku pa North Vancouver un domāju, ka tā varbūt nemaz nebūtu slikta ideja lūgt Kanādas valdībai uzbūvēt pilsētu Latvija, kaut kur starp Edmontonu un Calgary un tad visus Latvijas iedzīvotājus pārcelt šeit. Vismaz varētu saglabāt latviešu valodu, kultūru, turēties kopā, dzīvot pie daudzmaz sakarīgas valdības un nebūtu jācīnās pret vietējām Orvela cūkām. Nē, nē, gandrīz visus. Oligarhus, deputātus un ministrus varētu atstāt Latvijā. Vai arī otrādāk, izsūtīt tos trimdā:)
Par deputātiem un vēlēšanām runājot – man likās lieliska ideja, kuru šodien izlasīju kaut kur interneta plašumos (diemžēl vairs tagad nespēju atrast izteikuma autoru) – ka nākamajās Saeimas vēlēšanās vajag konsekventi visiem vēlētājiem, lai arī par kuru sarakstu balso, svītrot ārā visus esošos deputātus. Lai neviens no esošās Saeimas vairs netiek ievēlēts. Domāju, ka šī ideja rullē.  Vai šī nevarētu būt spēcīgākā nākamo vēlēšanu kampaņas ziņa?

7 Responses to padodamies Kanādai?

 1. Dzirdēju, ka kautkad 60ajos bija līdzīga ideja Austrālijā. Tikai tur bišķi siltāks, meža nav, bet ir ķenguri un pēdējā laikā arī kamieļi. Lai gan es personīgi par “starp Edmontonu un Kalgarī”. Btw šorīt Rendā -15, turpmāk sola vairāk/zemāk.

 2. Doma man patiik ;)

 3. biletenu vareetu kaut apeest, ja tas paliidzeetu… Teevzeme gaida Tevi uz ekonomikas un sabiedriibas celsanu!!!

 4. Tur ar to visu kandidātu svītrošanu ir jēga maza. Tā kā pats esmu bijis vēlēšanu komisijas sastāvā un līdz vēmienam skaitījis visas balsis un t.sk. krustiņus un mīnusiņus, tad atgādināšu, ka reiz Repše lūdza samest viņam miljonam, lai izveidotu jaunu partiju. Partija visiem patika, bet Repše gan nē, tādēļ visi Repši svītroja ārā un viņš kļuva par personu, kuram bija visvairāk mīnusiņu un arī par premjeru :)
  Tādēļ ir tā, ka pēc līdzšinējās vēlēšanu sistēmas, balss tiek nodota kopā ar izvēli. Ja ir izvēlēta konkrētā partija, tad neatkarīgi no krustiņu un mīnusiņu skaita partija tiek ievēlēta, ir tikai korekcijas kandidātu secībā, kas iekļūst saeimā. Cik garš, tik plats! :)

  P.S. Bilde forša… man arī akurāt ir mājās viena kaste ar šīm jaukajām biļetītēm, varētu uzkurt :))

 5. Runājot par Edmontonu, liekas tur nesen bija sasniegts Kanādas aukstuma rekords šajā ziemā -41 grāds pēc C. :)

 6. Jaa, man ari patiik ideja parcelt latviesus uz Albertas provinci, windchill medz but ari -60 gradi pec C. Varbut labak saglabasies, prats skaidraks….

 7. Galvenais, piedalīties tajās vēlēšanās un balsot, jo tagad viss velk uz to, ka būs Šlesers, Šķēle un Lembergs. Ja to tā atstāj, tad vāks, bet ja pret to necīnās, tad nebūs kur foršajā Latvijā atgriezties. Un nakotnē jaunajiem sakarīgajiem latviešiem jāiet politikā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>