otrdienas rēķini

Šī ir tā diena. Visi kolēģi, ierodoties darbā, prasīja vai es esot excited. Es nebiju un viņi bija vīlušies. Jo man jau liekas, ka viesmīļa  darbs no bārmeņa daudz jau neatšķiras. Vismaz es tā domāju, pirms biju viesmīlis. Ja godīgi – domāju arī tagad tāpat. Vienīgā atšķirība – lielāka skraidīšana, lielāka cūkošanās pie galdiem un lielākas dzeramnaudas.
Otrdiena, tātad. Parasti cilvēku nav daudz. Maiņa sākas 16.00 – tātad jāapkalpo vakariņas. Parasti strādāju aiz bāra šo laiku, tādēļ teorētiski zinu kas un kā.  Esmu darbā laicīgi, jaunā, smukā kreklā (jo boss aizrādīja, ka ar īsām rokām kreklā viesmīlis nevar būt) un gatavs darbam un aizsardzībai. :) Tik darba nav… Restorāns tukšs. Atnāk daži patstāvīgie bāra klienti, kurus ātri apkalpoju. Ap pussešiem ierodas pirmie vakariņotāji. Tiek arī man viens galdiņš. Bums, pie pirmajiem klientiem viens no sarežģītākajiem ēdieniem – grieķu plate priekš diviem – ar vairākiem ēdieniem un vairākām ēdienu pasniegšanas reizēm. Tālāk – vāciešu lēdijas, kas nekādīgi nespēj noformulēt, ko dzers, dobonu pienākt reizes trīs, pēc tam nepatikšanas ar Warsteiner alu – atsakās tecēt pa krānu un viss, klienti piekrīt dzert vietējo, bet no rēķina izņemt aizmirstu. Kad jau veicu maksājumu ar kredītkarti, ievēroju kļūdu un fiksi labojos. Kopīgi ar klientiem pasmejamies un šķiramies kā draugi. Tomēr ir stresiņš vairāk kā aiz bāra.
Nedaudz statistikas:
Strādāju 5 stundas, neskaitot bāra klientus, apkalpoju 4 gadiņus, 8 klientus,  total sales – 235 $, visi atstāja dzeramnaudu 15 – 20% robežās, izņemot vācietes, kuras atstāja precīzi 10% (boss kaut kad stāstīja, ka eiropieši esot skopāki un domājot, ka dzeramnauda jau esot rēķinā iekļauta. Jāatzīst, ka es arī parasti atstāju ap 10% tipos, bet šeit ir pieņemts ap 15). Ēdiens – 141$ plus tax un dzērieni – 76,50$ plus tax. Kopīgie nodokļi (gan alkohola akcīze, gan PVN) ap 18 $.
Tā kā negadījās kašķīgie hofmaņtipa klienti, tad kāre uz viesmīļa amatu nav nosista. Visi smaidīgi, visi laipni. Gribu vēl:)

10 Responses to otrdienas rēķini

 1. Jāpiezimē, ka 30$ uz klientu ieskaitot dzērienus – diezgan mērenas cenas.

 2. Normaalais

  ^$%%^$%*, nepaveicaas. Es cereeju uz epic fail. :(

 3. Man jautājums – cik es zinu, ASV pie cenas netiek pieskaitīts nodoklis (nu, vismaz esmu tā dzirdējis), Kanādā ar tāpat ir?

 4. aldis hofmanis

  Ja tu meginaji jautaat vai ari kanada cenas tiek noraditas bez nodokliem, tad taa tiesam ir. parasti cenas tiek noraditas bez nodokliem un ta ka es nekad nezinu kuras preces apliekas un kuras ne – tad man vienmer ir izbrins par galiigajam cenam. kaut gan edinashana parasti kaut kads nodoklits ir.

 5. Nu jā, jautājums bija tāds :D skaidrs :)

 6. “sales tax” (tipa latvijas pvn) uz cenraazha amerikas veikalos nav taadeelj, ka shis nodoklis atshkjiras katraa shtataa un katraa county (rajonaa). piemeeram, vienaa ielas pusee nodoklis var buut 6.5%, otraa pusee jau 7.25%. parasti gan county robezhas neshkjeerso pilseetu, taadeelj veikalus gluzhi blakus ar shaadu nodoklja starpiibu neredzeesi. bet 10 minuushu attaalumaa gan.

  veel, ja kas, sheit veikalos ar pvn netiek aplikta paartika. bet restoraanos gan tas ir jaamaksaa.

 7. rakstīt cenas bez nodokļiem .. nesaprotu šito loģiku. kāda no tā jēga. ja man ir 15dolāri un cena norādīta 15dolāri, tad man jāvar nopirkt to preci, nevis pie kases jāatklāj ka prece maksā vairāk..

  Dīvaina sistēma….

 8. Runājot par cenām.
  Esmu lasījis viedokļus par dažādām Kanādas pilsētām, lai noskaidrotu, kur tad ir vispieņemamākās cenas un tā arī nesapratu, kur tad Kanādā ir tā izdevīgākā dzīve (cenu ziņā). Sapratu tikai, ka Toronto ir dārga pilsēta, bet Kvebeka lētāka. Lētākajas pilsētās laikam arī algas zemākas?
  Kā ir ar vankūveru?

  • aldis hofmanis

   Vankūverā ir zemākā minimālā alga Kanādā ( 8 $ stundā), bet esot visdārgākie dzīvokļi ( avīzē bija minēts visdārgākā dzīvošana). Normāls 2 istabu dzīvoklītis (one bedroom) maksā ap 700 – 1000$, bet salīdzinoši cenas daudzām pārtikas precēm ir līddzīgas kā Latvijā ( dārzeņi, gaļa, visādi putraimi un ptras gan ir dārgāki). Ja ir darbs un rokas aug no pleciem – dzīvot var.:)

 9. Pingback: vēl tikai 29 dienas « hofmaņa pasakas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>