olimpiskie stāstiņi. vol. 17. zaļais ir jaunais melnais

Daži mēģina iegalvot, ka šīs ir sliktākās spēles ever. Nezinu gan. Ja runājam par laika apstākļiem un to dēļ atceltajām sacensībām, tad varbūt. Bet to jau VANOC (Vankūveras Olimpisko spēļu organizētāji) nekontrolē. Pat citādi visuvarenais Maskavas mērs Lužkovs šoziem  ir padevies Mātes Dabas priekšā. :)  Paši VANOC gan uzskata, ka šīs esot zaļākās Olimpiskās spēles ever. Var jau būt. Ne piekritīšu, nedz arī noliegšu – tik došu dažus ciparus pārdomām.

  • kad Vankūvera vēl tikai pretendēja uz Olimpisko spēļu organizētājas godu, tika plānota papildus vilcienu un prāmju satiksmes attīstīšana. Laikam ejot, VANOC padevās un šobrīd Olimpiādes vajadzībām tiek lietoti 4500 GM vieglie auto, džipi un tie, amerikā ļoti izplatītie džipveidīgie ar kravas kasti aizmugrē, no kuriem tikai 8 tiek darbināti ar ūdeņraža šūnu degvielu.
  • 1100 īrēti autobusi (pat no Alabamas) nodrošina satiksmi olimpiešiem un skatītājiem starp Vankūveru un Vistleru vai Cipreses kalnu. No tiem – tikai 20 ar ūdeņradi braucošie.
  • VANOC autiņu flotei ir rezervēti (pieņemu, ka arī nodedzināti)  8 miljoni litru benzīna un 6 miljoni litru dīzeļa.
  • vēl 6 miljoni litru dīzeļa tiks patērēti dienu un  nakti darbinot ārprātīgi lielus ģenerātorus, kuri nodrošina ar elektrību BC place, kur viens no sponsoriem BC Hydro (vietējais Latvenergo) atteicās palielināt nepieciešamās elektrības jaudas.
  • RCMP (īsi sakot, Kanādas policija) priekš viespolicistiem, kuri nodrošina kārtību ielās, ir nofraktējusi 3 lielus kruīza kuģus dzīvošanai. Tiem arī motori rūc dienu un nakti, jo elektrību, siltumu un visu citu ta vajag.
  • vietā, kur ir uzbūvēta Visleras Medal Plaza un kur sportistiem tiek pasniegtas medaļas, pirms pāris gadiem esot bijis zaļojošs mežs. To izcirta, neskatoties ne uz kādiem vides aktīvistu protestiem un ķēdēšanos pie kokiem.

Tādi diezgan šleseriski tie gājieni. Varbūt mēs varam aizdot (pārdot) Šleseru Sočiem līdz olimpiādes laikam ar visu viņa neizmērojamo enerģiju?

Avots: 24hrs/vancouver

3 Responses to olimpiskie stāstiņi. vol. 17. zaļais ir jaunais melnais

  1. Izīrēt, izīrēt Šleseru un visu viņa komandu, bet man tādas aizdomas, ka tāds šleseri ir visur.

  2. Šoči būšot vikorumpetākā olimpiade :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>