olimpiskie stāstiņi. vol. 16. O, Canada!

Šodien Kanādai medaļu birums. Zelts tur un dubultuzvara vēl kaut kur, turklāt vēl uzvarēti krievi hokejā. Masīvā propoganda “GO CANADA GO” dara savu – cilvēki ir neticami patriotiski – veikali, kur tiek tirgota olimpiskā Kanādas simbolika, tiek izpirkti tukši, savukārt Grecka noreklamētie sarkanie dūrainīši jau ir kļuvuši par deficītu nr. 1 (mēļo, ka ir iztirgoti 4,5 miljoni pāru un vairāk nav). Katrs medaļists tiek slavināts gan TV, gan presē un kļūst par nacionālo varoni. Cilvēki ir izkāruši Kanādas karogus pie māju balkoniem, katram otrajam auto plīv kanādas karodziņš un jaunieši vakaros iet ielās ar uzkrāsotiem Kanādas karodziņiem uz vaigiem. Kanādas valdība nevar iedomāties labāku veidu kā celt savu pilsoņu pašapziņu un patriotismu un domāju, ka sportā ieguldītie līdzekļi būs atmaksājušies ar uzviju. Kaut vai viens piemērs – šovakar braucu mājās pēc darba un piekāpa pilns autobuss ar savstarpēji pazīstamiem un nezīstamiem jauniešiem. Pēc īsas sabļaustīšanās par šodienas medaļu skaitu un Krievijas knock-daunu visi, pilnīgi visi jaunieši vienojās skaļā Kanādas himnā:

O Canada!
Our home and native land!
True patriot love in all thy sons command.

With glowing hearts we see thee rise,
The True North strong and free!

From far and wide,
O Canada, we stand on guard for thee.

God keep our land glorious and free!
O Canada, we stand on guard for thee.

O Canada, we stand on guard for thee.

Jāatzīst, ka pat man, ne-kanādietim, šis bija ļoti saviļņojošs moments. Taču biku vēlāk manu pacilāto noskaņojumu un prieku par Latvijas izlases spēju savākties un parādīt izcilu hokeju sabojāja Latvijas izlases trenera domugrauds: “Mēs… esam krievi“. Pilnīgs pzdc! Šim puisim ir jābrauc tālu, tālu prom uz KHL dzimteni un tur arī jāpaliek. Lai ar Latvijas izlasi strādā cilvēks, kurš vismaz ciena Latviju. Šim ir jābūt principa jautājumam.

P.S. Starp citu, vai labi apmaksātajiem Latvijas sporta funkcionāriem ir kaut mazākā vīzija, nemaz nerunājot par reālu gatavošanās plānu uz nākamajām olimpiādēm?

15 Responses to olimpiskie stāstiņi. vol. 16. O, Canada!

 1. Paldies par pacilājošo ierakstu! Kaut kā nonāca tā sajūta arī līdz manīm un sajutu, kā kanādieši uzdzied himnu un ķermeni pārskrien skudrupūznītis.
  TAČU, kas attiecas uz tā ūsainā vīreļa izteikumiem.. tas ir visu laiku sūdīgākais izlases treneris un vispā rnesaprotu, ko viņš vēl šeit meklē. Jā, es arī uzskatu, ka Krievijas izlase spēlē ļoti augstā līmenī, taču es esmu latviete. Es nepieskaitu sevi pie tiem “mēs principā esam krievi”. Kas ir MĒS? Lai viņš runā par sevi un savi vispārinājumu patur labāk pie sevis. Tā vien škiet, ka ir pēdējais laiks pie Znaroka konga aizsūtīt Līdakas kungu.

 2. Paldies par jauko ierakstu! Jaacer, ka kaut kas taads buus arii kaadaa letinju autobusaa ;)
  Starp citu, kaadeelj neesmu dzirdeejusi no Tevis komentu par to, ka olimpiskaas speeles Kanaadaa esot vienas no vissliktaak organizeetajaam. Ko saka Kanaadas meediji?

  • To, ka Kanadas olimpiskas speles ir vissliktak organizetas ir izdomajusi galvenokart britu zurnalisti, un Kanadas prese raksta, britiem pirmam kartam vajadzetu padomat par labakiem savu olimpiesu rezultatiem pirms kritizet olimpisko spelu organizaciju.

 3. Bet značoks taču arī ir krievs, nevis “principā”, kā viņš teica, bet visīstākais krievu bļeģotājs.

  Tāpēc kamēr viņš vadīs izlasi, īstu svētlaimi par hokejistu uzvarām gūt nespēšu

 4. Lai nu atkal neizvērstos diskusija un vingrināšanās retorikā (lai gan vienalga uzskatu, ka tās ir jākopj un jāāttīsta :):):) ) – atļaušos pats sev (un tomēr arī citiem :) )atgādināt blogošanas būtību – brīvi paust savas domas un viedokļus par dažādiem jautājumiem, un saņemt komentārus! :) Kas tāds par vārdu pzdc Letiņu autobusā?!?!?!? :) un esošā objektīvā situācija ir tāda, kāda tā ir…tā, protams var nepatikt, un šī nepatika ir jāizpauž (blogā), tikai…labi apmaksātie funkcionāri blogos nelasa! :) un plāna arī nav, jo cik sportisti jau ir paziņojuši par sava sporta veida pamešanu?

 5. Labdien! Žēl, ka citu sportistu sniegumu Latvijā tradicionāli aizēno hokejs. Ir smieklīgi klausīties žurnālistu tekstos “cienīgi piekāpās…”. Manuprāt būtu godīgi atzīt, ka Latvijas hokeja un zēnu basketbola izlases vienmēr zaudē, nevis “cienīgi vai ar negodu” piekāpjas. Jautājums jāpaceļ no nodokļu maksātāju skatpunkta: cik valstij izmaksā hokejs? Varbūt lietderīgāk ieguldīt tur, kur atlēti nes medaļas: vieglatlētika, smagatlētika, kamaniņas utml? Znaroks jau nav pie vainas – zaudēts ir vienmēr.

 6. pzdc! ………………………………………, Znaroku pirmo.

  • aldis hofmanis

   Komentārs labots. iztiksim lūdzu bez galējiem nacionālo naidu kurinošiem komentāriem, mkei?

 7. Mjaa, nevareju attureties nenokomentejusi apr to Kanadieshu patriotismu. Vini sevi uzskata bezmaz vai jezulinjiem, nu tik sveti, tik sveti. Cik reklamas pa Kanadas TV tagad iet, ka mes tur tadi un tadi kruti, skaisti un labi, bet ne paraak, jo mes tachu esam pieticigi, ka nekaa kanadieshi. Gandriz ka tajaa anekdote: “Es esmu tik, gudrs, skaists un apbrinojams. Un mans lielakais tikums ir, ka es ari vel tik pieticiigs..”

  Starp citu, Kanadieshi vienmer visiem megina iestastit, cik vinji ir pieklajigi. Bet te jums bus mazs piemers. Pec speles ar Slovakiju meginajaam atrast kadu baru, kur varetu latvieshu barinsh pasedeet. Paris vietaas netikaam iekshaa, bet tas nebutu nekas. Meginajaam iet uz vienu viesnicas baru, kur personaals, redzot mus, barinju ar latvieshu karogiem, pateica mums, ka vinu baraa ir atljauts iekshaa iet TIKAI KANADIESHIEM. Te nu bija Olimpiskaas speles!

  Tas vel ari nekas, lai gan omu pamatiigi pabojaaja. Pec tam gajaam pa ielu, satikam puisi, kas nokrasojis kermeni Kanadas karoga krasaas. Piegajaam pie vinja lai nofotografetos. Pieskreja klat cits dzeks un saka raut mums no rokaam Latvijas karogu un vilkt zemee.

  Pec pusstundas gadijaas tieshi tada pati epizode paris kvartalus talaak. Un ta izturejaas pret mums latvieshiem, kas bija draudzigi noskanjoti un smaidigi gaja pa ielaam dziedot. Diez kas butu, ja mes butu sliktakaa omaa? Un tas viss vienaa pashaa vakaraa..

  Ta luk- tas par to nacionalismu. Viniem principaa neizteresee citas tautas, ja nu vienigi krievi un amerikanji. Tos viniem ir noteikti jauzvar, lai celtu savu pashapzinju. Jo mazaa Kanada tachu visu laiku ir Amerikas un Krievijas enaa. Ka jus domajat, kapec vvini shos taaa ienist?

  • Es ceru, ka jūs tam karoga laukā rāvējam vismaz pāris vārdus pateicāt, lai nesanāk.. mēs jau latvieši, ko tad mēs.

   >>Jo mazaa Kanada tachu visu laiku ir Amerikas un Krievijas enaa. Ka jus domajat, kapec vvini shos taaa ienist?<<<

   Un kā ēnā ir lettiņi? =) Kanādiešie demonstrē rezultātus un noliek citus, bet mēs vienkārši noliekam – i savējos, i citus.

 8. Pingback: atgriežoties pie publicētā « hofmaņa pasakas

 9. Arī es esmu par patriotismu un LV uzvarām, taču esot līdz galam godīgs teikšu tā – Latvijas hokeja uzvaru gadījuma it kā ir vienalga, kas treneris, 1)Znaroks=2)Vasiļjevs=3)vai kāds “svensons”, toties zaudējot katrs no viņiem kļūst slikts – 1) tas ir krievs!!!;2) vajag ņemt kādu ārzemju spečuku;3)vai tad mums pašiem(LV) nav labu treneru?! Reāli ir tā – lai šogad varētu ar foršām emocijām skatīties OS un dziedāt autobusā, mums pašiem vai nu mūsu bērniem kādus 20 gadus atpakaļ vajadzēja agri celties, daudz un mērķtiecīgi strādāt=svīst=ģībt sporta zālēs. Ja visu šo laiku esam (gandrīz) tikai dirnējuši pie TV kastes (un līdzīgi kā “naše raše” varonis ar to runājuši) laikam nav tomēr godīgi pārmest jebkuram LV trenerim, ka viņam nav “materiāla” ar ko strādāt. Nebūtu Hosas Šuplers arī būt slikts un slovāks vai čehs (diemžēl īsti nezinu kas viņš ir, jo PAGAIDĀM viņš ir pieņemams=”mūsējais”!!!). Emocijas vajadzētu stabilizēt ar realitāti.
  P.S. Vārda “pzdc” pat īsā versija nu arī nebūt neizklausās pēc latviskas leksikas, tautieši! M?

 10. Pingback: dzīvā čurnālistika « hofmaņa pasakas

 11. Njā… biju palaidis garām šādu Znaroka domu graudu. Patiesībā viņš pateica vēl sliktāk – “mi rossijaņe”, t.i., nevis krievi, bet “no Krievijas”.
  Prom tādu, kauns Latvijai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>