olimpiskie stāstiņi. vol. 15. Nelaimīgie 15

Foto avots: šeit

Olimpiādes laikā visi cer nopelnīt. Jo cilvēku patiešām ir daudz, it īpaši centrā. It īpaši brīvdienās, kad uz visiem transportiem, krogiem, fanu teltīm un pat veikaliem jāstāv garās rindās. Tomēr Vankūveras policija ir izvēlējusies nelaimīgos 15, kuriem nebūs lemts pelnīt. Runa ir par privātajiem alkohola veikaliem centrā. Valsts veikali (BC liquor store) parasti strādā līdz kādiem 7 vakarā, bet svētdienās vispār slēgti. Tad glābiņš ir privātie Cold beer and wine veikali, kuri parasti ir vaļā līdz 23. Vienmēr. Tad nu policija, saskaņojot ar Alkohola licencēšanas vīriem, ir nolēmusi 2 dienas pēc kārtas slēgt arī šos veikalus jau plkst 7 vakarā, lai “olimpiskās spēles būtu drošas ikvienam”. Izrādās, ka Alkohola licencēšanas noteikumi paredz šādu iespēju. Efekts, tā teikt, uz sejas – sestdien policijai nācies savaldīt tikai 15 sadzērājušos dauzoņas, salīdzinot ar iepriekšējās dienas neticamajiem 27. Labi, es biku ironizēju par, manuprāt, pārlieku piesardzīgajiem Z-Amerikas varasvīriem, bet viena lieta gan man lika aizdomāties – šeit, amerikā, kas ir biznesa un naudas pielūgsmes citadele, sabiedriskās intereses tiek nostādītas augstāk par biznesa? Vai kaut kas tāds ir iespējams Latvijā?

Avots: Vancouver sun

8 Responses to olimpiskie stāstiņi. vol. 15. Nelaimīgie 15

 1. Nē, nav.

 2. Pie mums parasti pieņem likumus un tad attiecīgā sabiedrības daļa, kas tos pieņēmusi, meklē iespējas, kā pieņemtos likumus apiet.
  Bravo, Kanādai!

 3. Jaa, es arii esmu piefikseejusi, ka ir valstis, kuraas cilveektiesiibas un sabiedriskaas intereses ir primaarais un vissvariigaakais!

 4. Un vispaar, Aldiit, Tu kaa latvietis, noteikti zini, kas ir “tochkas”…. uz priekshu :D :D :D

 5. Ja tā tiešām būtu, ka sabiedrības intereses būtu augstākas par biznesu, tad B.C. nebūtu tik daudz problēmu ar nakrotikām, kā ir šobrīd – audzēšana, pārdošana utt. ne tā?! aizdomājies par to…

  • aldis hofmanis

   Pēteri, es runāju par legālo biznesu. nelegālais pēc definīcijas nav sabiedrības interesēs.

   • Labrīt! Hmm, “nelegālais pēc definīcijas nav sabiedrības interesēs”, izraisa pārdomas. Es iedodu tantei ķepā 3LVL un viņa man pretī kartupeļu maisu un vēl piemet piena pudeli. Vai arī sarunāju ar mūnšaina dzinēju pāris litriņus. Valsts tiek apieta un visiem labi: valstij/pašvaldībām mantas pārdevēji neprasa pabalstus, bet man paliek jaukā apziņa, ka no šī pirkuma nesamaksātie nodokļi nenonāks Pareksa glābšanas budžetā :).
    Lūk, šāds antivalstsks koments :).

 6. aldis hofmanis

  Rolf, 100% nodoklu nomaksa jau butu slimiiga, bet uz kadiem 80 – 90% vajadzetu tiekties, ta kaa kaiminju bushana, naturālaa saimnieciiba ir ok. Ja tu maniiji, tad ieprieks bija jautajums par narkotikaam, par to ari bija definicija – nelegalais bizness.
  Otrkart – jautajums ir par apjomiem. ja tante kepaa notirgo 100 kg sezonaa/3 kg dienaa, tad tas ir ok. Bet ja sanak rupnieciski apjomi, tad nu ta ka tomer vajadzetu prasties nomaksaat kadu nodokliiti. Nu taa, centos izskaidrot principu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>