Nodokļi

Nu nesaprotu kā Kanāda nebankrotē. Te taču nav gandrīz nekādu nodokļu – pārtikai PVN vai nu nav vispār vai arī ir kādi 35 centi uz 6$ rēķinu. Krogos paēd un samaksā savus 6,65$ par burito un 0,33$ nodokļos. Uz tehniku PVN ir laikam 12 vai 13 %. Algai arī nodoklis noteikti nav ap 40%. Iznāk , ka latvieši strādājot par saviem 3-5 Ls/h, nodokļos atdod atpakaļ valstij aptuveni 60-70%. Savukārt, vidējais kanādietis iekš BC, kurš saņem minimālo algu – 8$/h (3,60Ls/h) nodokļos atdod valstij atpakaļ ap 40% – 50% no savas nopelnītās naudiņas. Kas vēl labi – progresīvā ienākuma nodokļa likme, kas mainās no 15% līdz 29%, atkarībā no ienākumiem. Nu jā, Kanādā uzņēmumu peļņas nodoklis ir lielāks – 28%.
Bet tik un tā – ar kuru galu domā mūsu ekonomikas veidotāji? Un vai vispār domā?

One Response to Nodokļi

  1. Kāpēc Latvija nekopē labo cilvēkiem saprotamas sistēmas, bet čakarē tautu ar mistiskām nesaprotamām nodokļu sistēmām.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>