nesaprotu

TipJarMani jau vairāk kā 3 nedēļas nomoka jautājums – kā valstī, kura tik ļoti cīnās (atceraties taču kampaņas pret Latvijas bankām, kas rezultējās ar speciāliem likumiem un noteikumiem banku sektorā cīņai ar naudas atmazgāšanu) pret naudas atmazgāšanu un pelēko kapitālu, pilnīgi legāli (tas ir vispārēji akceptēts un pieņemts kā norma) ir iespējams saņemt samaksu par pakalpojumiem CASH un neraizēties par nodokļu maksājumiem? Jā, protams, es runāju par dzeramnaudām. Padomājiet, cik liels šādas pelēkās naudas daudzums apgrozās tikai ASV un Kanādā, kur 10- 15% no rēķina dzeramnaudā ir nerakstīts likums! Un tikai nevajag man te sākt spraust batonus par amerikāņu apzinīgumu un makaronus par to, ka kanādiešu viesmīļi maksā nodokļus arī par tipiem. Nebūt nav te tāda godīguma paradīze – katrs ir priecīgs saņemt uz rokas, it īpaši mazajā biznesā, celtniecībā vai pakalpojumos, kā arī uz čeku izsniegšanu viņi šeit nav īpaši naski.
Vēlreiz – es patiešām nesaprotu kā ASV un Kanādas valdības piever acis uz tik lielu un apjomīgu pelēkās naudas daudzumu, no kuras nodokļiem varētu papildināt apgraizītos budžetus. Varbūt jāsūta kāds no mūsu VIDa spožākajiem prātiem (cik saprotu, tad VID vadībai dienas ir skaitītas)  arī  pie viņiem par padomdevējiem – ja jau mūsējie Latvijā pamanās iekasēt nodokļus no ogu lasītājiem, tad pratīs arī katru tipu aplikt ar IIN vai UIN vai citu Ienākuma nodokli :)

6 Responses to nesaprotu

  1. Pārāk daudz Tu no mūsu vadoņiem prasi:)

  2. :D
    Aldi, viesmīļiem tak nodokļu maksām ir pavisam cita procentu likme (kad tu aprīlī aizpildi nodokļu deklarāciju). Skaties, ka neiznāks vēl zaudēt

  3. aldis hofmanis

    Pag pag, kaa taa cita likme? un kurā valstī? Kanādā vai Latvijā? Pastāsti lūdzu ko vairāk.

  4. Kanādā, pati sīkāk nezinu, bet esmu ievērojusi aizpildot savu deklarāciju, ka tiem kas strādā uz kabatas naudu, ir atsevišķas rēķinu tabulas.

  5. Mani shii struktuura vairs neizbriina, jo arii sheit ir taa, ka tiek pieljauta noteikta daudzuma naudas peleekaa kraasa. Tobish, tiek apeleets pie cilveeku godiiguma. Un taa kaa sheit viss ir deklareejams, ja, gadiijumaa paraadaas summas, kas nav pamatotas, tad saak mekleeties un tas straadaa aatri un vienkaarshi. Liidz ar to – neviens negrib probleemas un visi visu dara pa balto. Tavaa gadiijumaa vinji gaidiis, kad Tu noraadiisi savu amount of tips un tad arii no taa reekjinaas nodokljus. Taa saucaas – cita domaashana ;)

  6. Noteikti ir janorada nodoklju deklaracijaa vismaz kaadi tips, citadak CRA par tevi ieinteresesies un neliks mieraa paris meneshus. Liks uzradiit bankas konta izrakstus utt. par kadiem 7 iepriekshejiem gadiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>