nedēļa mūža garumā. III daļa.

Jurģi ievietoja blakus palātā. Diagnoze bija gara un sarežģīta, vienīgais, ko viņš saprata – būs vismaz nedēļu te jāguļ, jāatpūtina nervi. Blakus tēvam. Šad tad atnāca Elza, atnesa viņa iemīļotos mango vai avokado, citādi slimnīcas ēdiens bija neizturams. Katru vakaru, pēc kopīgas Panorāmas noskatīšanās, viņi ar tēvu sēdēja un klusēja. Jau piekto vakaru viņiem nebija ko teikt. Un nevar teikt, ka klusums bija neveikls. Tas vienkārši bija. Tieši tāpat kā baltās sienas, mūžīgi skrienošās māsiņas vai pīkstošie aparāti. Un visuresošā nāves smarža. Jurģis jau kuro vakaru domāja par to dzimumzīmīti starp krūtīm, bet šī māsiņa vair nebija rādījusies. Viņš vispār viņu nekad nebija redzējis, savukārt tēvs apgalvo, ka pats nelabais esot atnācis viņam pakaļ, tikai Jurģis esot viņam iztraucējis, skaitot Bībeli. Kurš no viņiem abiem jūk prātā, tas vēl jānoskaidro.
Tēvs iekrekstējās un turpināja, it kā nebūtu bijusi vairāku dienu pauze: Pēc tam es trīs gadus nevarēju atrast sevi, es dzēru, es mīlēju sievietes, es klaiņoju pa pasauli, bet visur man sekoja Linda. Visas sievietes, ko esmu mīlējis, visas viņas ir bijušas ar Lindas seju. Es muku, es plosīju sevi, es sadegu un augšāmcēlos, es skrēju, plosījos, es gulēju bezspēkā un biju gatvs nogalināt ikvienu, kas pietuvosies, es solījos nedomāt, bet es domāju diennaktīm, es strādāju raktuvēs, es aplaupīju vientuļas mūķenes, nokļuvu uz kuģa un  aizbraucu uz Āfriku. Tad vīrs frakā sameklēja mani Marokā. Es biju sapīpējies opiju, es biju gatavs izrēķināties ar dzīvi, bet viņš mani atturēja – Šī nedēļa ir tava. Neviens, neviena dzīva vai nedzīva dvēsele tev viņu neatņems. Linda uz mūžiem ir tava, bija un paliks. Ej. Ej!
Tēvs pieklusa un Jurģis domāja par savu dzīvi –  izmantotajām un pazaudētajām iespējām.
– Dēls, tā bija viena trakoti laba nedēļa, tēvs nočukstēja un aizvēra acis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>