nāk laimīgs Jaunais gads

Un tā katru gadu  no jauna. Sapņi, kuri nepiepildīsies, nepamatotas cerības par laimīgāku nākamo un apņemšanās, kuras netiks pildītas. Katru gadu no jauna. Cilvēks ir tā jocīgi konstruēts, ka tam ir svarīgi visu sakārtot pa plauktiņiem. Un lielas lietas pakārtot lielām robežšķirtnēm. Ar ko 1. janvāris ir labāks par 17. martu? Gads noslēdzies? Forši! Iedzeram šampiku un dzīvojam tālāk. Tieši tādēl varbūt man nepatīk šie masu gada nogales svētki – svētki nekam. Cipariņu maiņai. Un falšām cerībām. Labi, varbūt vienam otram atsevišķam indivīdam būs labāk, bet lielos vilcienos – viss paliek tikai sliktāk* (kaut arī mūs mēģina pārliecināt par pretējo) . Kas paradoksiāli – to izraisa mūsu visu vēlme dzīvot labāk. Kaut kas kaut kur ir nogājis greizi… Vienalga – ir dažas lietas, par ko esmu pārliecināts – ka rīt atkal būs jauna diena, ka pavasaris nāks, ka mēs nedzīvosim mūžīgi un ka visas mūsu laimes un nelaimes ir mūsu pašu galvās. Tik kā tikt ar tām galā?  Welcome 2010!

*domāju, ka mūsdienu ekonomikas paradigmu varētu salīdzināt ar narkodīlera un narkomāna attiecībām – proti, jau audzinot bērnus, tie tiek uzsēdināti uz šprices (tev būs mācities, tev būs ņemt kredītus izglītībai un mājai, tev būs līdz kapa malai strādāt, lai parādus atdotu, un tad varbūt tu varēsi pirms pensijas kādu gadiņu labi padzīvot) un visu mūžu tiek turēti īsā pavadā, pateicoties mediju un sabiedrības spiedienam. Citas izvēles jau nav, ja vien neizvēlies dzīvot mežā vai kalnos tālu prom no civilizācijas labumiem. :)

5 Responses to nāk laimīgs Jaunais gads

 1. >>>Tieši tādēl varbūt man nepatīk šie masu gada nogales svētki – svētki nekam. Cipariņu maiņai. Un falšām cerībām.

  Lūk, arī manas domas! Un vēl par to, ka nav tas 1.janvāris ar neko labāks par 17.februāri vai 24.aprīli. Visas datumi vienādi, tikai cilvēkam vienmēr gribas ārkārtīgi visam piešķirt nozīmi.

  Paldies par ierakstu un citiem! Tu galvenais raksti.

  Laimīgu Jauno gadu neteikšu. Pēdējās dienās ir sajūta, ka cilvēki to novēl tieši tā pat, kā sakot – labu apetīti. Tik bezpersoniski.

  Vēlēšu, lai domas raisās un iekšējs miers!

 2. Labrīt 2010!
  Dzīvoju Latvijā, Rendā, tas gandrīz Kurzemes vidū. Nodarbošanās: tūrisma un ekspedīciju pakalpojumi. Izliešos te 1.janvāra grafomānijā par tēmu Stāvoklis Valstī, jo velns nav tik melns, kā viņu mālē.
  Vakar vakarā, nespēdams paskatīties vieglas debilitātes apdvestos latviešu televīziju jaungada šovus, kautkādā n-tajā kanālā sameklēju Simply Red koncertu iz Karaliskās Albertholas, dzēru visīti bez ābolu sulas un rezumēju 2009-o no lauķa skatupunkta. Dažas tēzes.
  1) Slikti, ka krīze sakrita ar neizbēgamajām valsts pārvaldes/medicīnas/izglītības reformām.
  2) Slikti, ka visi tirgojāmies, bet neko neražojām.
  3) Labi, ka laukos krīzi vispār nemana. Lauki, atšķirībā no rīgas, ražo, baro, barterē un apkurina sevi paši. Izņēmums – daži Latgales apgabali, bet tur nekad nav gājis spīdoši, tie balstās uz naturālo saimniecību un šmakovku.
  4) Labi, ka visi, kas darbojas tūrisma jomā un kooperējas, gadu beidza ar pozitīvām bilancēm. Manā gadījumā tie bija +20% apgrozījuma, salīdzinot ar 2008.
  5) Slikti (PA MANAM VISSLIKTĀK), ka latvju medijiem vēl aizvien labā ziņa ir sliktā ziņa. Vakar pat klausījos, ka pēc Statistikas pārvaldes datiem, ieņēmumi no pārtikas preču tirdzniecības kritušies par 27%, bet saimniecības par 31%. Cilvēks noklausās, saķer galvu un iet raudāt. Jo neviens jau nepasaka, ka pārtika kļuvusi par 20% lētāka un ļaudis izvēlas ko pirkt, nevis gāž iepirkumu ratos visu pēc kārtas. Tas pats ar visiem saimniecības štruntiem.
  6) Labi, ka pēc maniem lauķa novērojumiem, rīgā nekas nemainās: ļooti dārgu auto sastrēgumos ir vairāk nekā lēto. Sastrēgumi arī mazumā neiet.
  7) Labi, ka beidzot asfaltē Kolkas – Ventspils ceļu. Domāju, ka tas ir labāks ārzemju tūristu piesaistes ieguldījums, nekā rīgas pozicionēšana kā Ziemsvētku Egles Dzimtene.
  Protams, varētu uzskaitīt vēl un vēl, bet šodien ir tāda kā pārdomu diena, kad gars jāiedabon atpakaļ panīkušajā miesā :).

 3. Rolf, paldies par foršo komentāru! :) Par tiem auto Rīgas ielās gan ir tā, ka daudzi ir nolikti stāvlaukumos, atdoti līzinga kompānijām.

 4. Vieglāk ir iemācīties tērēt nekā pelnīt. Vieglāk ir tusēties nekā ikdienā strādāt 8-12 stundas. Jaunībā ir grūti pieņemt ka dzīve par 90% sastāv no pelēkās ikdienas, it īpaši ja tu atļaujies tādu greznību kā bērni, un tikai par 10% no izklaidēm.
  Viss jau ir galvā, var atrast prieku darbā, bērnos , apkārtējos cilvēkos….. ja to vēlas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>