muzeju nakts kauns

Simtiem, tūkstošiem cilvēku šonakt dosies Rīgas ielās, lai izbaudītu jau par tradīciju kļuvušās Muzeju naktis. Sasparojušies muzeji, teātri, pat dažas nopietnas iestādes un visas nakts garumā piedāvās dažādus izzinošus, izklaidējošus pasākumus līdz pat rīta gaismai. Prieks, ka Rīgā kaut kas tāds notiek, jo savādāk izskatās, ka vakaros ārpus mājas var atļauties vai grib iziet tikai ļoti maza daļa iedzīvotāju.
Tā kā programma ir plaša un aizraujoša, iedomājos paskatīties vai Rīgas Satiksmes menedžments ir reaģējis un radis iespēju cilvēkiem droši un saprātīgi nokļūt mājās pēc pasākumiem. Lūk, ko šodien rāda RS mājas lapa sadaļā aktualitātes (jo kur gan citur es varētu meklēt šādu informāciju, ja ne uzņēmuma mājas lapā) :

Labi, iespējams, RS atbildīgajam šī nedēļa bija brīva un viņš nav varējis atjaunot informāciju. Zvanu uz norādīto bezmaksas tālruni – pašlaik Jūsu zvanu nevaram pieņemt, tāpēc lūdzam zvanīt atkārtoti, darba laikā. Hmm, man likās, ka sabiedriskā transporta kompānijas tālrunim gan vajadzītu strādāt laikā, kad tiek sniegti pakalpojumi. Smieklīgi. Eju uz Rīgas Domes portālu, kur uzzinu, ka nebūšu vienīgais Muzeju nakts apmeklētājs, pats Ameriks arī piedalīsies. Tas, protams, priecē, tik Kiršblats ir aizmirsis uzrakstīt kā tur nokļūt tiem, kuriem nav dienesta automašīnu. Ok, iešu uz LiveRiga, tur taču būs meklētā informācija. Lika pagaidīt. Ir tikai plašs saraksts ar pasākumiem, bet ne vārda par to, kā tikt mājās 4 no rīta. 1188.lv – tikai pasākumu karte.
Es, protams, tikšu mājās, ne jau pirmo reizi. Gan jau kaut kā. Tāpat kā pārējie pārdesmit vai simt tūkstoši. Un šis būs stāsts par darvas karoti medus mucā. Par cilvēkiem domē, satiksmē, padomēs un ministrijās, kuri negrib, nevar vai nemāk strādāt profesionāli. Kuriem vārdi plānošana, komunikācija, stratēģija un menedžments, acīmredzot, ir svešvārdi. Kuri nezin, ko nozīmē labs serviss. Kuriem svarīgāka ir zīmēšanās ar centīgu PR-istiņu palīdzību. Šodien man ir kauns par Rīgas Domi un Rīgas Satiksmi un tā vien gribas izteikt neuzticību RS menedžmentam un RD atbildīgajiem dienestiem.

P.S. Tomēr 1188 uzziņās mani apgaismoja, ka tik traki nav. Esot papildus reisi. Saturieties – laikā no 21 līdz 1 naktī būšot papildus reisi autobusiem nr. 1, nr. 2 un nr. 3. Laikam jau Einšteinam par to cilvēku stulbumu būs bijusi taisnība…

16 Responses to muzeju nakts kauns

  • aldis hofmanis

   ok. malači organizētāji. Bet es vairāk par RS menedžmentu un nespēju sakarīgi organizēt pakalpojumu saviem iedzīvotājiem. Cik zinu, tad muzeji ir atvērti arī ilgāk par 1 naktī, un kā lai tiek mājās tie, kas dzīvo pļaviniekos , bolderājā un baložos?

 1. Jābrauc ar velosipēdu tādos gadījumos :)

  • aldis hofmanis

   un ja nu man sagribās kādu aliņu iedzert?

  • lol … un tu parādi, kur man to velosipēdu droši atstāt, tad braukšu (:

   • Pie jebkura staba muzeja tuvumā, tikai jāslēdz nevis ar trosi (vienalga cik resnu) bet ar U veida slēdzeni no metāla stieņa.

    Aldi, viens aliņš domāju tavu braukšanas iemaņu būtiski nepasliktinās, bet ja gribas līdz komai kost, tad labāk paliec mājās – nav ko vazāties pa muzejiem pālī.

 2. Ja godīgi, jā. Tieši tas arī dažu reizi garīgo sabojā. Kaut vai fakts, ka 4.05 mums ir kā otrā neatkarības diena, taču RS pat ausi nepakustināja, lai iedotu par brīvu braukt, kur nu – vēl dubultā kontroli uzspieda, lai nabaga iereibušos brīvdienu braucējus taranētu. Un tu tagad pēc tā visa ceri, ka kāds tev vēl norīkos papildu transportu mājās no “Muzeju nakts”? Ko lai vairāk saka – iegādājies pats savu BēEmVē un brauc laimīgs ar savu mazo aldziņu ;) Jebš arī – ej ar kājām un daudz nepīksti, ka vēl par to nodokli neuzliek ((:

  • 4. maijā neba RS nedeva par velti braukt, bet Rīgas Dome kā RS īpašnieks. RS nenosaka ne biļešu cenas ne to kad un kam braukt par velti. Es brīnos kā ušakovs neizdomāja 9. maijā veterāniem uzsaukt braucienus par brīvu uz pieminekli.

 3. Par to P.S. runājot… smiekli nāk. Un ko darīt gadījumā, ja man vispār nav pa ceļam šie trīs autobusu maršruti? Pilnīgs idiotisms…

 4. Taisnība Tev, Aldi! Un tas nav tikai par šādiem lieliem pasākumiem. Kad dzīvoju Daugavgrīvā, es tāpēc vien reti kaut kur gāju, jo vienīgais veids, kā nokļūt mājās, ir taksis un tas pats izmaksā savus latus 10. Un piekrītu arī Krist2ps – ko darīt tiem, kam šie maršruti nav pa ceļam, jo – viens iet uz Juglu, otrs – uz Velmirgrāvi, bet trešais – Bolderāju. Ko citiem?

 5. nav jau pirmā reize, pagājušo gadu, Rīgas Svētkos pēc uguņošanas RS arī aizmirsa padot papildus reisus, es brīnos kā cilvēki iekļuva tajos pēdējos reisos kas gāja pēc 11 vakarā :)

 6. Dzīvoju Jaunmārupē – par tiem plusiem, ko saņemu – vide, kaimiņi, svaigs gaiss, utt., vienīgais mīnuss – reizēs, kad auto remontā – un tā parasti sagadās tad, kad interesantākie pasākumi Rīgā, jāsēž mājās – jo taksi jau var finansiāli pavilkt, bet vai vajag? Bet RS ir atsevišķs stāsts…

 7. Atceros Frankfurtes pie Mainas Muzeju Nakts apmeklējumu, šķiet, 2008.gadā? Muzeju Nakts krāsainās bezmaksas programmas ar pasākuma vietām + trasportu shēmas, kas savieno dažādos objektus, transportu laiki iespējām nokļūt mājās – BEZ maksas :) mēs vēl 3 naktī skatījāmies Anime multenes …
  toties Parīzē pagājušajā pavasarī Muzeju Nakts beidzās līdz ar pēdējiem metro :) . Tātad – dažādi mēdz būt.
  Starp citu – Parīzē Muzeju Naktī paspēju apmeklēt TIKAI vienu muzeju, uz kuru rindā gaidīju 2 stundas

  • Nu gan sasapņojies. Sagribēji, lai vēl Rīga būtu Frankfurte vai Parīze… :D Mums līdz “Jaunajai Eiropai” vēl garš ceļš ejams :)

 8. Pingback: Muzeju nakts 2011

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>