moins Mona jeb izklaides Libāņu garā

Pēc ilgiem un neatlaidīgiem pūliņiem iefiltrēties centra ēdināšanas uzņēmumos beidzot saņemu prmo uzaicinājumu uz izmēģinājuma vakaru libāņu restorānā Mona’s lebanese cuisine. Biku mani sabaida ar fine dining, vēl pastāsta, ka esot dzīvā mūzika un dejas un vēderdejotājas. Esot pilns ka biezs un esot jautri. Labi, kas jādara , jādara – gribās beidzot taču tikt tai dauntaunā strādāt :) .  Izmenedžēju, lai tieku brīvs no picērijas pietiekoši agri, pārskrienu mājās, nometu casual darba drēbju kārtu, savelku speciāli šim pasākumam sapirkto nopietnā servera outfitu (ar rūpīgi paslēptām cenu zīmēm, lai, ja gadījumā kas, var nest atpakaļ). Fūūū.. esmu paspējis! Ieeju restorānā, welcome to 90-ties. Kolorīts nepārprotami svaigs. Austrumu mūzika (dj pogu spiešana laikam tiek uztverta kā dzīvā mūzika), ir arī vēderdejotāja, maksimāla jautrība, visi sit plaukstas, dzied līdz un lielos daudzumos dzer šņabi, džintoniku un vīnus. Man tiek pierīkota atbildīgā (kā vēlak izrādās meitene no Azerbaidžānas un runā krieviski), tiek doti smieklīgi uzdevumi, lai pārliecinātos, cik labs viesmīlis es esmu – saliet ūdeni glāzēs, novākt tukšos šķīvjus un piegādāt maizi. Pēc brīža esmu sapazīstināts ar visu ģimeni – gan sievu, gan vīru (kurš gan iebilst, ka te nestrādā :) ), virtuvē, cik noprotu brālis, vai cita tipa radinieks pie šprices. Viss notiek lēni un par fine dining liecina tikai smalki salocītās salvetes, smalkās vīna glāzes uz galdiem un iespaidīgās cenas ēdienam.
Tikmēr vīna un mūzikas iejūsmota deju placī parādās gimenes vecmāmiņa uz gadiem 85 un iegriež danci ar vienas dzimšandienas svinētājiem jauniešiem. Vēlāk redzēšu arī pašu saimnieku izpildām solo dejas ar vienu no viesmīlēm, virtuvē pa to laiku šefpavārs no dēliem sargā tādu drusku tramīgu trauku mazgātāju, liekas arī no plašās ģimenes.  Ja sanāk būt Vankūverā, šī ir noteikti  vieta, kuru jāapmeklē, ja grib noķert pozitīvas un nebijušas emocijas (un pie reizes atcerēties 90 gadu sākuma restorānu kultūru Latvijā un ex-padomijā). Katrā ziņā man izskatījās, ka šī ir viena no vēl retajām vietām, kur īpašnieku priecāšanos apr dzīvi nav aizstājuši peļņas-izdevumu optimizācija un excell-tabulu domāšana.
Tā kā darbu beidzu vēlu, bija iespēja apskatīt Vankūveras naktsdzīvi. Kā par nelaimi, nebija paķēries līdz fočiks, tāpēc bildes ar telefonu. Nebariet stipri:) Rindas pie visiem klubiem un lielas daļas no loungiem/restorāniem.

Granville street, centrālā izklaižu vieta, pilnāka kā 12 dienā. Meitenes izmetušās plikākas kā Rīgas draiskules karstajās maija beigu brīvdienās. Katra nākamā sacenšas par bezgaumīgākā apģērba/apavu/ aksesuāru kombināciju. Zāles smarža, draudzīgi policisti, kuri flirtē ar meitenēm pie kluba vai apspriežas ar apsadzniekiem. Bohēma. Gandrīz ik pa 200 m kāds ielu muzikants, visi kā viens, draudzīgi atspēlē jau gadiem dreijātu repertuāru, bet šis – šis bija tīrradnis.

Kādi 3 mēs nostāvējām minūtes 20 baudot uzstāšanos. Ja Pozitivus joprojām būs mazā, foršā telts ar bardiem, tad šis būtu labākais noslēgums vakaram. Īsts, dzīvs un patiess rock’n’roll. Aš iekņudējās kaut kur sirds rajonā… Bet tad jau atkal transporta grafiki – pēdējais jūras autobuss sauca braukt mājas, tādēļ arī stāsts ar to beidzas. Priekā!

P.S. Vai mani ņems – zināšu pirmdien. Ta’ jau redzēs. :)

3 Responses to moins Mona jeb izklaides Libāņu garā

  1. Apsveicu, ticu, ka pieņems! Vismaz būs jautri!

  2. apsveicu, apsveicu!! un turu īkšķus
    un paldies par ierakstu
    //Katra nākamā sacenšas par bezgaumīgākā apģērba/apavu/ aksesuāru kombināciju.// you made my day LOL
    Nākamreiz pievērs uzmanību apaviem – tie ir ne vien bezgaumīgi, bet arī pāris izmērus par lielu. kā likums. kāpēc? neprasi. Esmu sieviete, bet ir lietas, ko nesaprotu.

  3. Pingback: pirmdienas vakars « hofmaņa pasakas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>