miss Mao, Ļeņins un sabrauktie kaķēni

avots: http://www.nationalpost.com/news/story.html?id=2430095

Ričmondā, vienā no Vankūveras visbiezāk apdzīvotajiem rajoniem,  ir parādījusies gandrīz 6-metrīga hromēta  Ļeņina  galva ar uz tās stāvošu Mao – virves dejotāju. Tas viss – mākslas biennāles ietvaros. Personīgi man, kā padomju laikus pieredzējušam, šis mākslas akts ar neko jauku neasociējas (neatbalstu padomju laiku estētikas eksluatēšanu mākslā tikai formas pēc), taču par ko ir sašutuši lielākā daļa Ričmondiešu? Sarunas par miss Mao nerimstot par 5.30 no rīta sporta centru dušās un laikrakstu redakcijas slīgstot lasītāju sašutušajās vēstulēs. Pat tik ļoti sašutuši, lai vāktu parakstus šī mākslas darba noņemšanai. Pieņemu, ka daļa no sašutušajiem ir ķīnieši, to šajā pilsētas daļā ir ievērojams daudzums. Acīmredzot viņi ir sadzirdēti, jo biennāles rīkotāji, kuri uzreiz pēc skulptūras uzstādīšanas priecājās par publikas un mēdiju sacelto troksni, šobrīd jau sāk skandēt piesardzīgus meldiņus: “Tā nekādā gadījumā negodina šīs abas personas un šis pilnīgi noteikti nav aizvainojums vai uzbrukums cilvēkiem. (brīvs tulkojums)”.
Zīmīgi, ka mākslas darba autoru, ķīniešu brāļu Gao tēvs tika nogalināts Kultūras Revolūcijas laikā (kad pie varas bija Mao).
Šis nav pirmais gadījums, kad mierīgajā vankūveriešu mākslas dīķītī ūdeņus sakustina provokatīvi mākslas darbi, tā piemēram, 2005. gadā milzu diskusijas sacēla mākslas darbs Ierīce ļaunuma iznīcināšanai.


Ko diez jūtīgie vankūverieši teiktu  par Kristiāna Brektes foto, tāpat arī šokējošajiem angļu mākslas darbiem?:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>