mēs mīlam līgot un gičas stīgot

Foto: Valerija Vorobjova, TVNET.

Festivāls sākās ar kuriozu. Laikam jau Positivus apsardzes puiši festivāla sākumā nebija tā īsti iesildījušies – kārtīgi izkratījuši somas un jakas, meklējot kontrabandu, palaida mani festivālā nemaz nepārbaudot aproces. Rezultātā stāvu otrpus ejai un domas šaudās pa galvu – tā, esmu iekšā. Bet nē, man nav aproces, tobiš mani var izmest. Hmmm, jāiet laikam atpakaļ ārā un jāprasa aproce. Ok, izeju, paprasu, jā, esot jāiet uz citu būdiņu mainīt mana izdrukātā biļete pret smalki izausto festivāla piederības zīmi. Tā kā LMT internets vēl strādāja, ietvītoju šo negadījumu. Labāk nebūtu neko rakstījis tai tviterī, dabūju tik bad karma un pēc pāris stundām un 2 rumcolām tas pats apsargs izrādījās dikti satraukts un pavēlēja man izgulēt dzērumu:)
Lai vai kā, nekas cits nebojāja noskaņojumu un Positivus stafu var tik uzteikt par milzīga darba kvalitatīvu izdarīšanu un ļoti laba pasākuma organizēšanu. Protams, par grupu sarakstu, to spēlēšanas laikiem vienmēr var un vajag strīdēties. Piemēram, Auļi un Dzelzs Vilks bija noteikti pelnījuši spēlēt, kad jau bija satumsis, turklāt uzskatu, ka Auļu etnotranss būtu daudz kvalitatīvāks un labāks kā Royksopp murgojumi mākslas darbi.
Ar lielu, lielu pietupienu jāatzīmē, manuprāt vispārdomātākā un kvalitatīvākā uzstāšanās – Gustavo ar draugiem (jāatzīst, ka visas grupas neredzēju, tādēļ – no tām, ko redzēju).  Sen, patiešām sen kāds mākslinieks nebiju uzrunājis atnākt publikā aptuveni 5m no skatuves. Liekas,  iepriekšējā reize bija Pogues 95. gada RockSummer Tallinā.
Jau kuro gadu kā interesantākā parādība jauzteic I love you organizētā skatuve. Šoreiz varbūt mazāk zināmu vārdu, bet tik un tā – kulminācija piektdienas Instrumentu secret show un sestdienas Aparāta uzstāšanās. No rīta vēl mostoties galvā skanēja – mēs mīlam līgot un gičas stīgot
Ak, jā – vēl viena skudriņskrienamām sajūtām bija James Sit down experience – vairākas reizes Tims Buts neveiksmīgi mēģinājis sadziedāties ar lielākoties tekstus nezinošo publiku, atmet ar roku, kad dabon 12 gadus nepiedzīvotu knockdown – visi 10000 ņem un nosēžas zālē, dubļos dziesmas Sit down laikā. Tinu filmu vēl un vēl – un saku, tas bija emocionālākais mirklis visā Positivus ’11.
Daži ieteikumi uz nākamajiem gadiem :

  • Liekas, ka tomēr uz visām skatuvēm dzīvībai vajadzētu sākties ap plkst 12, citādi īsti nav ko darīt līdz pēcpusdienai.
  • Tomēr mēģināt sasistematizēt skatuves ne tikai pēc sponsoriem, bet arī pēc žanriem, nu labi, kaut vai vienu tādu īsti roķīgu skatuvi lūdzu!!!
  •  Labāku skaņu I love you skatuvē
  • Ēdinātājiem un dzirdinātājiem parūpēties par krājumiem, lai nav tā ka viss rums ir beidzies jau sestdienas pusnaktī, savukārt kola nedaudz ātrāk.
  • Ņemot vērā, ka daudzi paliek automašīnās stāvlaukumā, tad kāda tualete tur ar nenāktu par ļaunu. Citādi visas riepas auto iezīmētas:)
  • Nepatīkami apzināties, ka tev nav izvēles, it īpaši kategorijā dzērieni. Vienīgais viskijs – skočs, turklāt Grants,  kungi nav nopietni.
Gaidam nākamo gadu, trīsdiennieku, cerams arī Skunk Anansie vai Arcade Fire. Vai vismaz vienu patiešām īstu headlineru. Pēc 364 dienām turpinām dzīvot. 

One Response to mēs mīlam līgot un gičas stīgot

  1. visu weekendu gaidīju, kad saņemšu tik labu report :) thanks! bija viens īsāks ar īpašu James izcēlumu sms formā šodien, bet šis radīja gan klātesamības sajūtu, gan novērujumus deva labu labos (at a distance) . general remark: ir problēmas LV ar skaņas kvalitāti, tas novērots vairākkārtīgi un īpaši āra pasākumos :) ceru, ka man būs beidzot tā laime positivus 2012 varbūt tiešām ar kādu headlineri :) es par tādiem uzskatītu Olivia Ruiz, Calexico, Louise Attaque, Kings of Convienence (nezinu nemaz vai vel eksiste), Francis Cabrel un visvairāk Pink Martini :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>