mazo cilvēku lielie varoņdarbi jeb ļoti jocīgs ieraksts

Kādas ir sajūtas, vadot lielu, tukšu autobusu pa šoseju vakarā, tumsā? Tev apkārt liela, liela dzelzs kaste, kura darbojas tikai tāpēc, ka kādam izcili gudram inženierim bija ideja un dzīvei pieprasījums. Tu sēdi tai dzelzs kastei pašā priekšā, tik mazs un neaizsargāts. Priekšā tev ārprātīgi liels logs, milzeņi logu tīrītāji un nedaudz platāks ceļš par autobusu. Vai arī tu esi cik-tur-to-simtu-tonnu-smaga-kuģa kapteinis. Ja salīdzinām svara kategorijas, tad vienos vārtos. Tas pats ar apjomu un platību. Cilvēks zaudē. Fizika uzvar. (nē, nē neesmu saēdies sēnes. Arī LSD ne. Tikai laicīgi tiku mājās. Ātrāk, nekā plānots).  Nu nevar dzelzs gabals peldēt pa ūdeni un turklāt vēl pārvadāt birstošas, pilošas, plīstošas un pūstošas kravas. Fizika uzvar loģiku. Un katru dienu šoferi, stūrmaņi, torņu celtņu un vilcienu vadītāji un piloti veic ikdienišķos varoņdarbus – fiziskus, ķīmiskus un fizikālus. Paldies viņiem par to, mūsu dzīve būtu tik garlaicīga un pelēka bez viņiem. Iedomājieties mūsu jūras bez kuģiem un  debesis bez lidmašīnu astēm. Iedomājieties Londonu bez sarkanajiem lempīgajiem divstāvīgajiem busiem vai Venēciju bez kanālu autobusiem? Paldies pārdevējiem, ķīmiskās tīrītavas strādniekiem, maizes cepējiem, rūpnīcu strādniekiem un visiem citiem, kas strādā servisa sfērā vai rūpējas, lai katra (protams, arī viņa paša) dzīve kļūtu patīkamāka.
Ko es gribēju pateikt? Neko īpašu – tikai aizdomājos par pavisam ikdienišķām lietām. Saldus sapņus vai labrīt. :)

2 Responses to mazo cilvēku lielie varoņdarbi jeb ļoti jocīgs ieraksts

  1. Ja viss ir OK, tad tā ir labi organizēta sabiedrība, un valsts ir izpildījusi savu pienākumu pret saviem nodokļu maksātājiem. Un kādām metodēm to valsts panākusi, tas nodokļu maksātāju interesē mazāk, vairāk rezultāts.
    Valsts pārvaldē nedrīkst ieperināties slinkums , muļķība , alkātība, radu un partiju intereses, atsevišķu grupu intereses, tad bū s OK.

  2. Mēs te vienu dienu skaitijām…
    sanāca ap 100 simtiem jaunieši no LV… bet zinu ka oktobrī buus vēl kādi 20 tautieši. Nezinu priecāties vai raudāt…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>