mani TOP 7 koncerti

Nr. 7  Rolling Stones, Tallina, 1998

Gadi, kad Rock Summer festivāls ir piedzīvojis savu norietu, Rīga ir aplauzusies ar savu festivālu, tomēr lielie A grupu koncerti Tallinā vēl notiek. Pirms dodamies uz koncertu, kopā ar Vētras džekiem izstudējām DVD no citiem tūres koncertiem un zinājām, kur stāvēt, lai būtu maksimāli tuvu Lielajiem Māksliniekiem un maksimāli izbaudītu šovu. Toreiz mēs varējām tikai vispārdošākajos sapņos cerēt uz Stounu iesildīšanu. Bet sapņa realizēšanai vajadzēja tikai 5 gadus.

Nr. 6 The Cardigans, Rīga, Ķīpsala, 2003

Mīļi, klusi, skaisti, romantiski, patiesi, dzīvi. Viss, kas nepieciešams labam, intīmam iemīļotas grupas koncertam.

Nr.5 Mumij Troll, Maskava, Maxidrom 2002

Mumiy Troll ir slavas zenītā un sniedz koncertšovu paraugstundu. Kulminācija ir Vladivostok 2000:  уходим уходим уходим / наступит времена по тише / уходим уходим уходим / Владивосток 2000

Nr.4 Stereophonics, Salacgrīvā, Positivus 2007

Pirmais Positivus. Visi gaida James, es arī. Pirms pāris dienām ir apmeklēts Muse koncerts Arēnā Rīga, joprojām esmu viņu burvības varā. Stereophonics ir redzēti 99. gadā Londonā, pirms Kravitza un Aerosmith, tolaik īpašas emocijas neizraisīja, tāpēc eju skatīties bez jebkādām ekspektācijām. Taču, jau pēc pirmajām dziesmām ir skaidrs, ka tā gada festivāla notikums būs nevis James, bet gan Stereophonics.

Nr. 3 Lenny Kravitz, Vemblija stadionā, iesildot Aerosmith, 1999

Iztērējot tam laikam mežonīgu summu, liekas ka kādas 40 mārciņas, iepērkam biļetes uz šo minifestivālu Vemblija stadionā. Jau ieejot stadionā aizraujas elpa – 70 000 skatītāju ir kaut kas neredzēts. Pēc tam, kad visi kā viens dziedāja līdz Kravitza dziesmām, laistījās ar ūdeni un visādi citādi priecājās, savukārt pats meistars uz skatuves izlikās uz visiem 200%, sapratu, ka šis ir bijis Notikums.

Nr. 2 Depeche Mode, Tartu, 1998, The singles 86 – 98 tour  atklāšanas koncerts.

No comments. Vai nu tu tur biji, vai arī tu neko nezini par šīs grupas vienu no vis-vis-vis emocionālākajiem koncertiem (šis bija pirmais koncerts pēc garas, garas pauzes). Džekiem uz skatuves mūzika pati nāca ārā pa pirkstu galiem, acu skatiem un, protams, skaļruņiem. Tā kā šis bija tūres pirmais koncerts, tad vēl nebija ne miņas no rutīnas, noguruma, toties bija rock’n’rolls. Spoži.

Nr. 1 Muse Salacgrīvā, Positivus 2010 / Muse, Arēna Rīga, 2007

Ar Muse ir īpaši. Toreiz, uz arēnu Rīga man ienācās ielūgumi, es aizgāju, kaut arī grupas daiļradi īpaši nepārzināju. Pirmās 30 minūtes skeptiski ironizēju par “labāko live grupu”, kurai apakšā noteikti ir kompis un visādas citas fīčas, jo savādāk tik pilnu un jaudīgu skaņu 3 cilvēki uztaisīt nevar. Un tad man nāca atklāsme, ka aiz tiem trijiem ir vēl aptuveni 3 – 5 cilvēki, tikai neizgaismoti, kuri dara savu darbu. Un tas ir dzīvi. Labi, ka tā, jo atlikušo koncertu skatījos atkārtu žokli un dienas 3 tas nevērās ciet. Savukārt Salacgrīvā vakar Muse vēlreiz apliecināja, ka ir labākā dzīvā grupa uz planētas Zeme. Brīžiem bija sajūta, ka Fredijs pārvācoties uz dzīvi uz mākoņa maliņas ir nodevis visus savus talantus Belamijam, kurš arī tos liek lietā. Radoši, enerģiski, dusmīgi, kā jau rokenrolam pienākas:
No one’s gonna take me alive / The time has come to make things right / You and I must fight for our rights / You and I must fight to survive

Paldies Muse, paldies Positivus!!!

foto: muse.mu

2 Responses to mani TOP 7 koncerti

  1. Neesmu redzējis D.M. koncertu Tartu, bet 98.gads Lielupes tenisa kortu hallē arī bija Super. :) Pirmais koncerts Latvijā.

  2. The Cardigans vēljoprojām ir mans visu laiku mīļākais koncerts, kurš redzēts Latvijā tieši to pašu iemeslu dēļ, ko minēji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>