kino manā avīzē

Kino ienāca manā avīzē. Tik tiešām, viena no filmas Little children daudzajām paralēlajām sižeta līnijām gandrīz 1:1 ir uz avīzes The Province vāka un notikumi risinās Vankūveras priekšpilsētā Lenglijā (Langley). Avīze apraksta kaimiņu cīņu par pedofīlijā notiesāta, bet ātrāk atbrīvota maniaka, pazušanu no “mazās, draudzīgās sabiedrības”. Līdzīgi kā filmā aktīvisti līmē brīdinājumu lapiņas ar vīrieša attēlu un brīdinājuma tekstu, kurus savukārt notiesātā māmiņa sievasmāte pēc brītiņa, aizstāvot savu padēlu znotiņu, nikni lamājoties, vāc nost. Līdzīgi kā filmā apkārtējo niknums ir neizmērojams. Nē, nē, nepārprotiet, tādiem bērnu izmantotājiem, manuprāt, uzreiz bez tiesas, pieķertiem vajadzētu noraut mantību, lai vairāk nav iespēju uzdarboties. Tomēr – mani aizkustina šo vīriešu māmiņu beznosacījuma mīlestība, nesaprotama liekas viņu pašu nevēlēšanās sākt dzīvi citā vietā, kur nerāda ar pirkstu un naids nerada jaunas bēdas. Pēc tam,zinot Amerikas puritānisko un liekulīgo sabiedrību, kuru vienīgi laikam var salīdzināt ar padomju laika pie-mums-sexa-nav-un-mes-par-to-nerunājam nerakstīto likumu, atcerējos vēl citu filmu – American beauty, kur galvenais militārists un homofobs, pats izrādās gejs… Tā teikt, katram kāds skelets skapī.

Filmu gan iesaku. Jauka ir mīlēšanās ainiņa bēniņos, kamēr bērni guļ diendusu, bet citādi diezgan pasmaga cilvēciska drāma. Kādas mums visapkārt, šādas vai savādākas ir tūkstošiem. Kamēr uz pasaules vien būs kaut vai 3 cilvēki, būs viņu sapņi un vēlmes, ilūzijas un iegribas, būs arī vilšanās un sāpes, mīlestība un naids, drosme un gļēvulība. Būs dzīve.

4 Responses to kino manā avīzē

  1. Viniem te esot vebsaiti, kur tiek pazinjotas visu seksa noziegumu dzives vietas. Var ari pieregistreties, lai sanjemtu e-pastu, kad kads no shiem ievacas tavaa tuvumaa. Ta ka lai kur ari vinji parvaktos, par to vienmer uzzinaas kaiminji, agri vai velu.

  2. Kur to ņurkotāju (American beauty) filmu var noskatīties ?

    • aldis hofmanis

      nee, nee, njurkotāja bilde ir no mazajiem bērniem. Bet american beauty – uzprasi googles tantei , lai sameklee, kur var noskatīties online vai kur piedava iespeju nosukt uz savu kompi.

  3. Jā, Aldi, tā filma ir ar pēcgaršu. Pēc tam prasās shotu vodkas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>