katram savs Gogolis

Labu laiku atpakaļ izlasīju Džumpas Lahīri Vārdabrāli, tāpēc, kad Dace vietējā North Vancouver bibliotēkā paņēma DVD ar filmu, biju aizdomīgs. Aizdomīgs un aizrautīgi ieinteresēts. Aizdomīgs tāpēc, ka grāmata man ļoti, ļoti patika, taču nekādīgi nespēju iedomāties kā tos daudzos emigrācijas sajūtu tēlojumus režisors būs spējis ielikt 35 mm. Ieinteresēts, hmm nu laikam jau tā paša iemesla dēļ:)
Nebūšu oriģināls un teikšu, ka grāmata ir labāka. Bet tāda jau ir cilvēka daba – ja tev ir dota iespēja iztēloties, tas iztēle tevi aizved tālos fantāziju labirintos…:) Nē, nē, es negribu teikt, ka filma ir slikta! Vienkārši daudz skaistas un būtiskas lietas bija neiespējami parādīt. Kaut arī bija labi indiešu aktieri (atzīšos, ka viena no galvenā varoņa sievietēm Mošumi filmā pārspēja jebkuru manu iztēli :) ).
Laikā, kad lasīju grāmatu, tad man doma par braukšanu prom no Dzimtenes nebija ne prātā, tāpēc šī sižeta daļa mani grāmatā maz uzrunāja, taču filmas kontekstā, liekas, tieši šī sadaļa atsvaidzināja daudzus neatbildētus jautājumus – kā tas nākas, ka tu esi prom no saviem tuvajiem, no savas Dzimtenes, vai tu esi gatavs bez ierunām pieņemt svešu kultūru, vai tev pietiks spēka un gribēšanas saviem bērniem palīdzēt saglabāt saikni ar savu latvisko identitāti, tas ir, paņemt labāko no abām kultūrām? Jautājumi retoriski un atbilžu vismaz pagaidām nav.

P.S. Kāpēc Gogolis? Viņš jau ir tas vārdabrālis.

6 Responses to katram savs Gogolis

  1. Dzīves jēga esot pašā dzīvošanā. Vai nav vienkārši?
    Apsveicu vārda dienā.

  2. Kā tu nemuksi no šādas valsts, šodien ienākumu nodokli palielināja līdz 26%, bet auto mašīnu ceļu nodoklis būs jāmaksā vai tu ej apskati vai nē, galīgs sviests un moči kā ekskluzīvi braucamie maksās 100Ls gadā braucot tikai5 mēnešus…..Nekā vairs šeit nav žēl….
    Diemžēl komentārs ne gluži par tavu stāstu…

  3. Runājot par labām filmām, varu ieteikt (ja vien neesi redzējis) ļoooti labu filmu ar fantastisku mūziku – August Rush.

  4. izlasi Lahirī stāstus krājumā “Slimību tulks”

  5. Amazing .. kinda amazing issue. I will blog about it also.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>