kā ātri neizīrēt dzīvokli

Pirmais un galvenais – nekādā gadījuma nelieciet īstā, izīrējamā dzīvokļa bildes, pat ja jums tādas ir. Ielieciet mazu, skaistu, romantisku dzīvoklīti par aptuveni 100Ls un, kad jums piezvana interesenti, tad sakiet, ka dzīvoklis vakar/pirms pusstundas/rīt ir izīrēts, atkarībā no nekaunības pakāpes. Taču, nekādā ziņā nelaidiet klientu prom, sakiet ka ir vēl viens dzīvoklis tajā pašā mājā, taču nedaudz dārgāks, teiksim robežās starp 130 un 150 Ls. Uz lūgumu apskatīt šo dzīvokli izvairīgi atbildiet:” nu uzzvaniet kaut kad rīt. Man te pilns ar skatīt gribētājiem”. Ja tomēr klients grib apskatīt ātrāk, negribīgi piekrītiet, bet laiku nosakiet aptuvenu “ap septiņiem” un sakiet, ka vēlreiz jāsazvanās. Kad nepacietīgais skatītgribētājs ir klāt norunātajā vietā un laikā, uz telefona zvanu atbildiet īsi un konkrēti: “Eu, nu jāpagaida. Man takš cilvēki tagad skatās dzīvokli!” Nomainām kameras plānu uz potenciālo īrnieku – tad nu dzīvokļa kārotājs ir pie nākamo naktsmāju durvīm, bet nedaudz mulsina bomžatņika smacenieks, ieej iekšā un tad tu saproti. Te ir ne tikai smakons. Savukārt pārvaldnieks, aizelsies no trakā skrējiena, mēģina kaut ko gvelzt par mantām, kuras paši var izvākt. Nē, nē paldies, nenodarbojos es ar konteineru servisu un pie AŠ atkritumu biznesa arī galu nav.  Novēli veiksmes atrast citu īrnieku un ātri, ātri dodies prom. Liekas, joprojām ir cilvēki, kuri nedraudzējas ar galvu un mēģina melot, chakarēt cilvēkus un viņu laiku, tādējādi paši noskrienoties rādot ne tos dzīvokļus ne tai auditorijai. Laikam jau karstums vainīgs:)

Otrais.  Zvans māklerim. 9:30. Pīīīp-pīīīp-pīīīp-pīīīp-pīīīp- paceļ mākleris, pēc balss spriežot regulārs Essīša klients.
– Jā, lūdzu? (wtf, kurš zvana nakts vidū?)
– Labrīt, jums esot dzīvoklis izīrējams. Kad varētu lūdzu apskatīt?
– Ēmmm, mtāāā, cik ir pulkstens? (bļ… es taču vēl guļu, tiešām nav miera?) Āā, pusdesmit? Nūūū, teiksim, vēlāk? Jā, es sazvanīšos ar saimnieku un jums atzvanīšu.
– Pēc cik ilga laika, lūdzu?
– Kas? Āāā, atzvanīšu? Nu, nezinu… Pēc stundas, ja?
– Labi, gadīšu tad.
Nu jā, gods kam gods, mākleris atzvanīja un tikšanos sarunājām.  Atkal aptuveni. Aptuveni arī esmu klāt. Ir arī māklerīts (tā vien gribas teikt telefona centrāles operātors, jo neko citu jau viņš arī nedara, kā telefoniski savieno īrnieku ar izīrētāju). Saimnieka nav. Kavēšoties. Stāvam. Stāvam vēl. Mēginām tikt iekšā mājā. Nesanāk. Atkal stāvam. Zvans saimniekam. Būšot pat ļoti vairāk kā aptuveni. Vēl 20 – 30 minūtes. Kaut kā pēkšņi uzradās daudz svarīgu lietu, jācer, ka saimnieks sapratīs…

Trešais.
Dzīvoklis konfekte. Cena – nūūū, varētu būt zemāka, kam arī piekrīt īpašnieks, bet piebilst: “Nu es jau nesteidzos ar izīrēšanu.” izsaku piedāvājumu, kas ir nedaudz vairāk kā esmu plānojis maksāt, bet nedaudz mazāk kā saimnieks prasa. Saku, ja der, varam smērēt papīrus. Nē, domāšot.  Pamatoju matemātiski, pamatoju emocionāli, pamatoju racionāli, nekas nestrādā, saimnieks sīksts. Māklers pa vidu kā tāda udenszāle – te man par cenu piekrīt, bet nākamajā brīdī pūš saimnieka stabulē. Gandrīz vienlaicīgi izslēdzam māklerim skaņu un sākam runāt pa tiešo. Labi, saku, ka piedāvājums ir spēkā 3 dienas. Nākamajā dienā TĀ dzīvokļa sludinājumu skaits dubultojas un sasniedz ievietošanas regularitāti sludinājums reizi 3 stundās. Aiznākamajā tas pats. Pēc 3 dienām dzīvoklis joprojām nav izīrēts, bet cena netiek nolaista – viņš nesteidzoties. Laikam jau tomēr krīze nav visus izmācījusi…

Ceturtais.
Disclaimers. Jebkura sakritība ar reālām personām un notikumiem ir nejauša un varētu pat teikt, ka nosapņots vai manas iztēles auglis labalaika pavadīšanai. :) Un šeit varam apskatīt visu laiku vislabāko īres sludinājumu! :)

Piektais.
Joprojām meklēju, ļoti, ļoti meklēju 2 vai mazu 3 istabu dzīvokli centrā, vēlams augšējos stāvos, ar logiem, ar mēbelēm, ar normālu virtuvi un vannas istabu. Cenu robežas varētu būt līdz 150Ls + komunālie. Tam, kura info palīdzēs atrast manu mājvietu – pudele laba balt/sarkanvīna pēc izvēles.  Paldies!!!

26 Responses to kā ātri neizīrēt dzīvokli

 1. :D :D :D smejos kā kutināta un atļāvos arī iedot citiem nosmieties. Nekad nebūtu domājusi, ka ir tik grūti atrast īrējamo platību. Veiksmes!

 2. varu iedot viena pazīstama māklera nr., tipa sakarīgs. domāju ka dabūsi to ko gribi. par vīna izvēli – absolu būt samērīgi pieticīgs:)
  padod ziņu ja interesē

 3. Aldi. Aldi, Tev nav jūtu :D

 4. Līdz mielēm pazīstama situācija, tādēļ man nepavisam nešķiet smieklīga. Lai veicas! Mēneša laikā novēlu Tev atrast! :)

 5. jap…identiski! Meklējam jaunu dzīvokli ar izpirkumua tiesībām! Mākleri kaut kā neiebrauc, ka ir vēlme un iespējas, bet paši saka, ka pēc 19.00 un brīvdienās nevēlas tikties. Tagad gan sestdien viena normāla māklerīte gadījās, redzēs, kā ar vīnu veiksies!

 6. haaa..tikko uzvanīju, vai paliek spēkā! nu bet loģiski, ka izīrēts, bet viņa aizmirsusi pateikt! Vāks!

 7. Lūk šāds pilnīgi velts laika patēriņš ir iemesls, kādēļ centru kā potenciālo dzīvesvietas rajonu atmetu pirms pāris gadiem. Un tici vai ne – jo uz jaunāku, un iespējams, latviskāku dzīvesvietas rajonu pretendē – jo konstruktīvāki un reālāki ir sludinājumi, izīrētāji, un iespējams pat pirmais skatītais dzīvoklis ir īstais. Nu kādēļ tev to centra burzmu? :)

 8. Good luck with that. Es meklēju par 300Ls un vienalga neko jēdzīgu centrā neatrodu. Tāda sajūta, ka visi dzīvokļi ir dizainēti/iekārtoti pēc principa – ka tikai debīlāka krāsu gamma un bezgaumīgāks interjers.

 9. :D ui, es piebiedrojos līdzi jutējiem, jo pati tieši to pašu šobrīd baudu.. ;)
  Mans Pirmais. Centrā. 2 istabas. Saimniece pa telefonu izklausās gados jauna un īpaši neiedziļinās tekstā. Sarunājam tikties 10 no rīta, lai viena otrai dienu neizbojātu, ja nu jāsauļojas un tā. Viņai diena palika galīgi neizbojāta, jo viņa ne 9.55, ne 10, ne 10.15 pie mājas atrodama nav un klausuli neceļ.
  Mans Otrais. Attāls centrs, pirmais stāvs. Tomēr nepatika, nekā personiska. Vienīgi dārgi un tā arī neapratu par ko jāmaksā 200 LVL, ja vēl pašai jāremontē.
  Šodien būs trešais. Cerams, ka ceturtā nebūs..

 10. Jāni Poli, noej gar Baznīcas 8, pie durvīm sludinājums, izīrē mājas īpašnieks.

 11. Ejot skatīties dzīvokli kabatā jābūt sagatavotam līgumam un pietiekami daudz skaidrai naudai pirmajai iemaksai ;)
  Sēžam ss.lv 3 dienas pēc kārtas un refrešojam kontentu ik pēc 10min.
  Tiklīdz ir skatāms sludeklis – zvans, apskate un pildspalva saimnieka rokās :D

  Savādāk pie laba dzīvokļa netikt!

 12. Varbūt pamēģini ielikt sludinājumu Rīgas Namīpašnieku biedrības mājas lapā http://www.rnb.lv ar aprakstu, kādu dzīvokli meklē. Tur apgrozās saimnieki, kas cīnās, lai uzturētus savus atgūtos īpašumus un varētu būt ieinteresētāki kā šie aprakstītie gadījumi.

 13. tēks, te tāda masveida dzīvokļu meklēšana sākusies (es taj skaitā). saņemos, nav pirmā, nav piektā reize :D

 14. Gāzes Plītiņš

  Visreālākā iespēja dabūt lētu dzīvokli ir caur paziņām. Rīgā reāli ir ļoti daudz dzīvokļu, kuri stāv tukši, bet īpašnieki kaut kādu iemeslu dēļ tos neizīrē. Tā arī es uzzināju, ka vienam paziņas/paziņam stāv tukšs dzīvoklis un piedāvāju, ka gribu īrēt. Dabuju Ķengaragā 2istabnieku pa 40ls mēnesī + komunālie.

 15. Nu šovakar skatāmies divus – pēc Alda ieraksta sadomājām, ka aktīvāk jāmeklē jauns! Abi jaunajos projektos un tieši tā kā vēlamies – vai nu Jelgavas ielas rajons, vai Mārupe. Pirmdien varētu painformēt, kā veiksies!

 16. Izskataas ka taa butu laba biznesa nisha- nedargi ires dzivoklji Rigaa.

 17. Domāju, ka pa 175 Ls tu varētu atrast centrā. Kaut gan, ir dažādi centri. Populārais izīrējamo dzīvokļu “centrs” sākas aiz Čaka ielas un iet līdz dzelzceļam. Tad uz otru malu tas sākas ap Matīsa ielu un virzās uz Miera pusi, Hospitāļu, Ēveles – nu tur, ap kapiem un parku. Tad vēl ir daudz dīvokļu uz Valdemāra ielas, sākot aptuveni ar Briāna ielu. Jebkas, kas ir normālais centrs (Lāčplēša, Ģertrūdes, Barona, Tērbatas, Elizabetes, Stabu, Bruņinieku) par 200 Ls lētāk neatradīsies.

  • Ei, nu nav gan tik traki. Ja nemeklē svaigi remontētu, tad puslīdz centrā par kādiem 150 – 170 LVL var sameklēt.. ;) Es ar vēl meklējumos, jo baigi izvēlīga, bet varianti ir. man labāk iet zip.lv un draugos nekā ss.lv.. Lai veicas!

 18. aldis hofmanis

  nu jau kaa 2 dienas to tik vien daru kaa spiezhu refresh ss.lv ik pa 15 min. mjaaa, izskatas, ka 200 Ls ir tā robeža , kad var sākt kaut ko atrast. Laikam jāmaina domāšana un ienākumu avots/apjoms:)

 19. Vai Tu esi skaļš kaimiņš?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>