ir 2012. gads


Neskatoties uz visu politisko fonu, man patīk šībrīža Rīgas Dome. Protams, es neko nezinu (un patiesībā arī negribu zināt) par rebām un otkatiem, bet tas kā RD  pamazām un pamatīgi sakārto infrastruktūru (lasi – rīdzinieku ikdienas dzīvi) un izvairās no nevajadzīgiem skandāliem, ne tā kā priekšgājēji, man patīk. Var jau teikt, ka Nils Ušakovs ir tāds vai šitāds, bet zināmu kārtību RD viņš ir ieviesis. Taču, joprojām ir lietas, kuras der RD atgādināt. Piemēram to, ka  ir 2012. gads. Ka Latvijā, LMT tīklā viedtālruņu skaits esot sasniedzis 150 000, tātad var pieņemt, ka pārējos tīklos ir līdzīgs skaits arī ir līdzīgs. Ka pakalpojumu mobilās apmaksas kompānijai Mobilly jau aptuveni gadu stāv izstrādāta ērta aplikācija iPhone un Android telefoniem, lai ar diviem – trim klikšķiem varētu apmaksāt par auto novietošanu Rīgas autostāvvietās. Tas būtu nenoliedzami ērtāk kā čakarēties ar so oldschool īsziņām, gadījumos, kad nav skaidras naudas. Kas traucē? Traucē tas, ka Rīgas Domes saistošajos noteikumos nr. tāds un tāds nav ierakstīti daži vārdi: apmaksa iespējama izmantojot mobilās aplikācijas vai elektroniski.
Ir 2012. gads un viedtālruņus Latvijā lieto ap 300 000 cilvēku. Tā ir ievērojama auditorija un uzlabot pakalpojuma kvalitāti tik lielai lietotāju grupai būtu tikai esošās RD interesēs, tāpat kā piešķirt brīvbiļetes skolniekiem pilsētas transportā.
Jāatzīst, ka par šo jautājumu es nerunāju pirmo reizi. Laikā, kad sniedzu konsultācijas Rīgas Satiksmei, šī bija viena no lietām, kuru ieteicu uzlabot. Ir pagājis pusgads un rezultātu nav. Vai tiešām Rīgas Dome dzīvo vēl 2001. gadā? 

One Response to ir 2012. gads

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>