gribu ekspresi


Atceros, tajos laikos, kad saldējums garšoja pēc saldējuma un 32. autobuss brauca tur, kur tam jābrauc (uz Juglu), tad bija vairāki eksprešu autobusi. Pieturēja ik pa 4 -5 pieturām un aizveda līdz centram kudīš ātrāk. Tad nu tāds būtu mans 10. ieteikums Ušakovam, kā uzlabot Rīgas Satiksmes darbu (pirmie deviņi šeit) – garajos maršrutos (Jugla, Purvciems, Pļavinieki, Vecmīlgrāvis, Bolderāja, Imanta, Ziepniekkalns, Maskačka un, jā, protams, Lidosta)  palaižam eksprešus. Tas, komplektā ar jaunajām sabiedriskā transporta joslām, manuprāt, strādātu labi. Un vēl – tas PSRS atavisms, maksa par bagāžu ir jālikvidē. It īpaši maršrutā uz lidostu. Citādāk RS pēc tāda kopuzņēmuma ar Ryanair izskatās:)

8 Responses to gribu ekspresi

 1. Maršrutā uz lidostu NAV jāmaksā par bagāžu.
  Tas ir noteikumos

  • aldis hofmanis

   Jā, tiešām RD ir pacentusies. Bet jautājums paliek atklāts par visiem citiem maršrutiem. Kāpēc tāda nevienlīdzība tagad?
   :)

 2. Ekspreša versija tīri tehniski nevar būt rentabla – jāsavāc jau sākuma pieturā max pilns ‘kalendārs’ ar braucējiem, kas nav reāli:
  1) cilvēks negaidīs precīzi 30 vai 50min ekspresi – ātrāk aizbrauks ar līdzīgu transportu, kurš ies tajā pašā virzienā,
  2) pieturā esošie pasažieri ekspresi neizmantos, zinot – ka tas viņa pieturā nepiestās.. .

  • aldis hofmanis

   Piemēram Juglas ekspresis pieturēja Alfa – Teika – Vefs- matīsa tirgus- Centrs. Pirms alfas neatceros pieturas. Es gāju uz Vefu, ja nāca ekspresis, jo tiešām bija ātrāk.

 3. Ja godīgi, kaut kādus eksprešus Rīgas centrā atminos, taču, kādās, precīzi, pieturās pieturēja, nepateikšu, jo nesanāca ikdienā izmantot. Bet, jā – ideja tagad būtu neslikta, atjaunot šos vecos eksprešus – 40min vietā no Rīgas centra līdz kaut kādai nomalei aizdoties 15min. Vismaz garajiem reisiem derētu gan, jo, pārsvarā cilvēki, kas tur pārvietojas, dodas no gala līdz galam. Labs ieteikums.

 4. Aldi, es nesapratu, uz kurieni Tu tos eksprešus gribi? Līdz centram, vai visa maršruta garumā? Ja līdz centram un no centra uz kādu no Tevis minētajiem rajoniem, tad tādi tak ir. Vismaz to mikriņu tā arī uztveru – kā ekspresi. Maksāju mazāk kā par busa biļeti, ja bez etalona un braucu ātrāk. Tas ir vienīgais veids, kā mani nesapīkušu par sabtransp dabūt pie opīšiem ciemos uz Daigavgrīvu. Tikai tā!

  Kad vēl studēju, braukāja tāds 3E autobuss. Maziņāks par lielo busu un bija pieturas, kurās tas principā nestājās, ja nu vienīgi kāds nospieda pogu. Tas bija mans glābiņš laikā nokļūt darbā. Tagad šitā štelle vairs tik ļoti nesatrauc, bet pieļauju, ka ir ļoti daudz cilvēku, kurus satrauc gan un tas ļoti atvieglotu dzīvi.

  • aldis hofmanis

   Kni, es vēlos lai katrā virzienā ir ekspresis, ar ko ātri nokļūt cauri pilsētai. Busiņi neskaitās, jo tur ir jāmaksā savādāk kā RS, tas neder. Un busiņu serviss ir vēl briesmīgāks kā RS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>