gandrīz kā tālajos austrumos

standing_up_seats

Atceros, kad biju jaunāks, liekas tas bija pirms gadiem 100,  tad dzirdēju stāstu par lidošanas īpatnībām Krievijas tālajos austrumos – tur esot iespēja lidot ne tikai bussiness klass, narodnij klass, bet arī v stojachije mesta. Protams, nelegāli, jo lidmašīnas pārpildītas, bet lidot ta vajag. Nu re – lasu vietējās avīzēs, ka Ryanair un kāda Ķīnas zemo cenu aviokompānija Spring Air taisās  ieviest stāvvietas lidmašīnās. Katrā ziņā Ryanair esot jau konsultējies ar Boeingu par speciālu staleņģu izveidošanu priekš stāvošajiem pasažieriem. Interesanti, cik tālu tāds Ryanair un citi marketinga ģēniji – cipargalvas aizies cilvēku pazemošanā, lai tikai iegūtu pēc iespējas labākus peļņas rādītājus?

Es laikam palieku vecs, man, lūdzu, klasiskas vērtības. Vismaz, kas saistās ar lidmašīnām un lidošanu. :)

2 Responses to gandrīz kā tālajos austrumos

  1. Man gan šķiet, ka tā visa lidošanas padarīšana par smalku dzīves sastādvdaļu ir stipri pārspīlēta. Tagad, kad nākas šķērsot Atlantijas okeānu vairākas reizes gadā, es labprāt lidotu tikpat vienkārši kā brauktu ar autobusu.
    Bez vīna un uzkodām, bez check-in, sky shop, jūdžu krāšanas un visādas citādas iztaisīšanās, bez atlaidēm round trip biļetēm. Es sapņoju par to, ka varu jebkurā dienā nopirkt biļeti par fiksētu, bet pieejamu cenu un vienkārši lidot mājās vai atpakaļ. Un man nebūtu nekādu iebildumu tās 40 minūtes līdz Helsinkiem kājās pastāvēt, ja vien par to AirBaltics neiedomājās noplēst Ls 100.

  2. Jā, nu es arī esmu par to, lai lidošana ir viens no sabiedriskajiem transportiem, nezinu kā tas ir starpkontinentālajos lidojumos, bet atceros kā Brazīlijā – lidmašīna kalpo kā autobuss, ar vairākām piestātnēm – cilvēki iekāpj un izkāpj, maksā lēti, līdz ar to atkrīt problēmas strādāt vienā valsts galā. Un tur tiešām nav nekādi shopi, baigie čekini utt. Un, ja nemaldos, pirms 5 gadiem lidojums starp Sao Paulo un Rio bija Ls 15. Domāju, ka arī Eiropā tas varētu strādāt. Un, ja vajag, stāvu arī kājās.
    Bet nu, Aldīt, katram savs ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>