farss, Jatinsotests un stāsts par kaku


Šorīt twiterī bija farss. Neizplūstot sīkumos, vairāki personāži apsprieda vakardienas Oligarhu pasākumu, KNL, ģenitālijas un dažādos komunikāciju līmeņus. Jau ilgāku laiku mēģinu saprast, kāpēc tādiem gudriem cilvēkiem kā Jurģis Liepnieks, Ēriks Stendzinieks, Mārcis Bendiks ir jānostājas pozā, jāizaicina twittervide un  ne tikai ar demagoģiskiem vai vai provokatīviem domugraudiem, turklāt to darot regulāri un agresīvi. It kā jau var saprast – divi izbijušie polittehnologi, trešais politiskais reklāmists, visiem ienākumi tieši atkarīgi no aktivitātes un paustās pozīcijas. Bet, līdzīgi kā krievu filmu studijas Alibaster uzņemtajā filmā-farsā  ЯТИНСОТЭСТС, kur galvenais varonis vienu brīdi apskatījis diapozitīvu uz ekrāna, redz vienu ainu, bet aizejot aiz baltā ekrāna, redz pavisam citu,

no cita skatu punkta fotogrāfētu, kas galīgi izmaina doto situāciju, tāpat fanātiskajiem un pārliecinātajiem vienas (pieņemsim, ļaunās oligarhu) un otras (arī pieņemsim, labo frontes) puses pārstāvjiem kopīgi vajadzētu ievilkt elpu, pakāpties solīti atpakaļ, paskatīties riņķī un padomāt. Kā kādā Ērika kampaņā – padomāt divreiz. Jo no malas, ziniet, tie kaku maisiņi nemaz tik… hmmm… estētiski neizskatās.  :) Un pat, ja Ēriks apgalvo, ka viņš ir pret stulbumu un idiotiem, tad pieņemu, ka varbūt tomēr  palīdzēt savai valstij tikt galā ar problēmām, nevis stāvēt maliņā un iezviegt par visu un visiem, kas kaut ko mēģina darīt.

Nelielai jautrībai pavisam noteikti iesaku gan filmu, gan Kureiši grāmatu “Mīlestība skumju laikā”, kurā arī izlasāms absolūti ģeniālais Stāsts par kaku.:)

3 Responses to farss, Jatinsotests un stāsts par kaku

 1. tas saucas vārda brīvība un demokrātija – katram cilvēkam ir iespēja paust SAVU viedokli, neatkarīgi no tā satura. Dotajā kontekstā Tev un vēl padsmit tūkstošiem “revolucionāru” vienkārši tracina doma, ka kāds varētu nebūt vienisprātis ar Tavām šībrīža idejām un secinājumiem. Vienkārši cilvēki neskrien ar galvu sienā un nepadodas pūļa ietekmei, nav jēgas no tā taisīt lielu jezgu. Nu izmetīsi tu oligarhus no valdības, nobalsosi par saeimas atlaišanu – a kas mainīsies? tie paši cilvēki atpakaļ vien atnāks ar 1-3 krēslu starpību un mēs būsim turpat, kur esam tagad. Kamēr nav kvalitatīvas alternatīvas un spējīga līdera, tikmēr taisīt revolūcijas ir absurds.

  P.S. Dūle pavisam noteikti nav līderis, viņš ir iniciators, visu cieņu, bet ne līderis. Un es patiešām neredzu pie horizonta nevienu kvalitatīvu alternatīvu, kas mūs spētu nesavtīgi “glābt no oligarhiem” – katram ir savas intereses un pa lielam visi lielie bīdītāji kaut kur ir sasmērējušies.

  tas ir tikai mans uzskats, jo uzskatu par idiotismu ēst nost cilvēku tikai tāpēc, ka viņš ir veidojis kādas politiskās partijas reklāmu, kāpēc tad uzreiz nenolinčot arī viņa biroja administratori un apkopēju?

  • aldis hofmanis

   mani galīgi netracina. Ja ievēroji, es tikai mēģināju aicināt cilvēkus uz saprātīgu rīcību , nevis emociju uzplūdos radītiem žults izvirdumiem. :)

   Par to vai mainīsies – kamēr vien Tu un Tev līdzīgie domās , ka nav jēgas , jo nekas jau nemainīsies, jo nav Mesijas, tikmēr arī patiešām nekas nemainīsies. Tāpēc jau Dūle aicināja sākt ar sevi. Arī es to esmu aicinājis un pats mēģinu sākt ar sevi.

   Vairs neatceros , kurš to teica un precīzi nevaru nocitēt, bet bija doma par to, ka tas kurš neko nedara, nedrīkst kritizēt , to kurš mēģina darīt. Tā bija mana galvenā ziņa Ērikam.

 2. Te es Tev “100 punkti” piekrītu, ka “gudrie čaļi” (Ēriks, Jurģis) kaut kā histēriski reaģē uz visu šo situāciju. Un nez kur pazudis profesionālisms, “vēsā galva” krasās sabiedriskās domas klupienā… Un man par bēdu, viņi uzvedas tieši tāpat kā “sipenieces” un dod ēterā skanošas, skaļas frāzes, bet neko no tā, ko varētu saukt par intelektuālu analīzi, ekspertīzi…u.c. _īzi….

  Iespējams, ka tomēr ir cita bēda (par ko man brīžiem ir aizdomas:)), ka šiem čaļiem liekas, ka viņi ir vienīgie gudrie eksemplāri šajā Baltijas jūras krastā. Varbūt, Aldi, pasaki viņiem, ka ir vēl daudzi citi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>