dzīvā pilsēta

1006skunk

Vakar vakarā biju izgājis pēc saldā krējuma auzu putrai brokastīm. Stāvu, gaidu autobusu ielas malā. Kluss vakars Vankūverā, silts, ap 20 grādiem, cilvēku maz, auto arī nu vairs reti brauc. Tad nu stāvu aizdomājies, pēkšņi ar perifēro redzi redzu, nē, precīzāk jūtu un dzirdu, ka kaut kas čāpo, skrapstinās uz manu pusi pāri ielai. Pagriežu galvu (jā, esmu vīrietis, tāpēc man perifērā redze ir švakāk attīstīta kā sievietēm  un, lai apskatītu kādu objektu, un ne tikai garāmejošās lielkrūtainās, garkājainās blondīnes, man ir jāpagriež galva :) ). Ko es redzu – pie manis nāk skunks. Neliekoties traucēts, pāriet pāri ielai, kādu metru no manis cienīgi iecilpo krūmos. Es pat, liekas, izsaucos – ei vecīt, kur čāpo? laikam nesaprata latviski :)
Vispār jau te ik pa brīdim kādu dzīvnieciņu var redzēt – tad vāveres pie mājas dauzās, tad citu vakaru mazais skunksēns uzšņāca, man mājās ejot, citrreiz esot lāči manīti tuvējos mežos vai  kāda pustraka puma uzbrūk bērniem, kuri izgājuši ogot. Mežs ienāk pilsētā (vai otrādāk) – gandrīz kā Ziedoņa Zaļajā pasakā. Man patīk.

7 Responses to dzīvā pilsēta

 1. Cik atceros, ja skunkss tiek sabraukts, tad šis fakts ātri izplatās pa visu apkārtni. Kanādā arī ir tie smaržigie skunksi (nu, protams, bez iemesla šie ir visnotaļ neitrāli)?

 2. Ir jau ir smaržīgi. Viņi to smaržu izplata, kad viņus kāds nobaida. Droši vien pilsētas skunsi baidas mazāk kā savvaļas (ja tā var teikt).
  Pati pa logu novēroju skatu,, ka 2 skunsi rakņājās mēslu konteinerā, 2 mno viņiem pagāja garām vīrietis un viņi pat ar aci nepamirkšķināja.

  Bet dažu vakar pa atvērto logu ir gadījies sajust skunsa smaržu (smaku)

  P.S. Dzīvoju gandrīz pilsētas centrā.

  Aldi, tev ir izdevusies laba fotogrāfija

 3. aldis hofmanis

  Nee, nee foto nav mans. Piedodiet. :)

 4. Re cik interesanti, ārī man pagadījās vakar vakarā te vienu dzīvu radībiņu manīt riteņu novietnē – jožiku. :) Nav gan tik eksotiski kā tev :p

 5. oi, nerunā.
  Pirmo reiz skunksu redzējām Tavā pusē – ZVancouveru viņi laikam iecienījuši visvairāk.

  Savukārt vēlā, vēlā vakarā gaidīju autobusu pieturā kopā ar žurku.
  Nākamajā vakarā tur pat, krūmos redzējām trusi. (vietējie gan saka, ka tie ir tikpat ierasta parādība kā žurkas)
  un jenoti = racoons
  http://www.lostartofblogging.com/wp-content/uploads/2008/01/shy-racoon.jpg
  ar pirmo piegājienu redzējām uzreiz 6 tādus.
  skērī šit. *.*

  nu tāda fauna šajā galā. :D

 6. Jenotiņi tak tik mīļi. It īpaši, kad pa koku zariem rāpjas uz 5 mājas jumta :D

 7. Labojums: 5 stāvu

  Piedod, Aldi par kļūdām :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>