Daži padomi tiem, kas taisās braukt uz Canada (Vancouver) part 3

1. Hosteļi, hoteļi. Tie, kas tikko ir iebraukuši Vankūverā, var apmesties ceļotāju/ studentu hosteļos, kuri kā likums ir salīdzinoši lēti, bet tik un tā no zināmas naudas summiņas vajadzēs šķirties. Aptuveni 25 – 40$ par nakti, turklāt ļoti bieži istaba būs jādala ar vēl kādu. Kad īrējat istabiņu, kritiski izvērtējiet, kāds izskatās hostelis un kāda ir istabiņa, jo šajos iestādījumos ļoti bieži ir sastopamas blaktis. Laimīgi nebūsiet. Protams, dušas un labierīcības būs kopējas, arī brokastis parasti netiek iekļautas cenā .

Otra versija ir viesnīcas, tās gan būs dārgākas. Sākot no 50 – 70 $ par nakti. Bet var atrast arī labus piedāvājumus, piemēram, viesnīcā Columbia hotel cena par nedēļu ir 200$ par divvietīgo numuriņu un 300$ par trīsvietīgo (tur gan ir kopējās dušas un tualetes, bet viesnīca ir tīra un bez blaktīm, kaut arī atrodas salīdzinoši tuvu East Hastings bēdīgajam rajonam, ko var salidzināt ar Maskačku).

Biku dārgāks, bet ar izcili laipnu un atsaucīgu menedžeri Hansu (ja apmetieties tur, pasveiciniet viņu no manis) – St. Clairs hotel.

2. Ēšana. Lētākās ēšanas vietas būs suši un dažādi taizemes, korejas un ķīnas virtuves iestādījumi. Varu ieteikt pāris, kurus esmu atzinis par labiem esam:
  • suši uz Robson un Seymour ielu stura, tieši blakus korejiešu lielveikalam.
  • Korejiešu virtuve tai pašā korejiešu lielveikalā, otrajā stāvā. Garšīga liellopa gaļa ar rīsiem par saprātīgu cenu (ap 8,90$)
  • Taizemes virtuve uz Seymour street starp West Georgia un Dunsmuir ielām. Turpat blakus ir otrs, arī labs suši, neskatoties uz necilo iekārtojumu.
  • Brokastis – par neciliem 4,31 $ var dabūt garšīgas brokastis (divas ceptas olas, bekons un karpelīši, bez kafijas, bet toties ūdens ir par brīvu. Kafija – extra 1 – 2 $). Adrese: Richards street un Dunsmuir street krustojums.
3. Bankas. Banku sistēma Kanādā ir briesmīga. Lai arī sākotnēji izskatās labi, klerki ir atsaucīgi un laipni, tomēr, to , kas tev – latvietim, iebraucējam ir nepieciešams var būt neiespējami dabūt. Gandrīz uz katra stūra vīd lielā piecinieka bankas: RBC, Scotiabank, TD Canada trust, Bank of Montreal, CIBC. Visur būs jāmaksā konkrēta summa mēnesī par konta apkalpošanu  (4 – 30$), kredītkarti varēsiet iegūt tikai iemaksājot drošības depozītu aptuveni 500 – 1000$ apjomā, pārskaitījumi uz Latviju – tikai bankas filiālē (neskatoties uz to, ka ir internetbankas) un  tas maksās ap 30 – 40$. Starp citu, arī starpbanku pārskaitījumus nevar veikt online bankās, ir jāiet uz filiāli.
Uzmanieties no Money Mart pakalpojumiem – tur ir nežēlīgi procenti, kaut arī naudu dabūt ir viegli. Līdzīgi kā Rīgā ar vieglajiem, ātrajiem BIG un tamlīdzigajiem kredītiem.
4. Darba apģērbs. Ja ir nepieciešams darba apģērbs, tad lielisks veikals ir Army & Navy. Pa lētām cenām labs apģērbs darbam (it īpaši celtniekiem), ceļošanai, zvejošanai vai vienkārši ikdienai.

3 Responses to Daži padomi tiem, kas taisās braukt uz Canada (Vancouver) part 3

  1. Izskataas, ka banku sisteema tur nav iipashi attiistiita, tas skumji….

  2. aldis hofmanis

    kad es par to runaju ar kanadieshiem vai ari meginaju runat ar bankas menedzeri – vinju atbilde bija ka vinju bankas neskatoties uz siem trukumiem ir droshaakas pasaulee un ka vinju kanadieshu bankas nav skarusi kriize. it kaa tam butu kads sakars ar online parskaitijumiem:)

  3. Hmmm, izraadaas ne tikai letinji ir konservatiivi savaa veidaa, bet arii kanaadieshi :D Tad jau Tev vajadzeetu justies kaa maajaas :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>