caurspīdīgas vēlēšanas

foto: AP Photo/Mikhail Metzel

Ukrainā vēlēšanas cauri. Ievēlēts vienam vairāk, citam mazāk simpātisks personāžs. Bet ne par to ir mans stāsts. Pievērsu uzmanību vēlēšanu urnām. Tad patinu filmu – cik atceros TV redzētos stāstus par vēlēšanām citās valstīs, tad gandrīz vienmēr  un visur ir figurējušas caurspīdīgas vēlēšanu urnas. Arī wikipēdijā tiek uzsvērts caurspīdīgo urnu nozīmīgums godīgu vēlēšanu organizēšanā. Tad es atcerējos mūsu finiera kastes un uzdevu sev jautājumu – kāpēc man būtu jāuzticas, ka šeit neviens nekrāpjas? It īpaši pēc iepriekšējo vēlēšanu balsošanas skandāliem, pēc Jūrmalgeitas politiķu ciniskajām sarunām, pēc internetā klejojošām baumām par valdošās politiskās elites spēlītēm ar izbraukuma vēlēšanu urnām un, galu galā, sekojošu vēlēšanu biļetenu iznīcināšanu? Tā teikt, lai visi gali ūdenī ugunī? Ierosinu sākt kustību par caurspīdīgām vēlēšanām, caurspīdīgām vēlēšanu urnām un vēlēšanu biļetenu saglabāšanu vismaz līdz nākamajām vēlēšanām. Tikai  nevajag sākt stāstīt par miljoniem, kuri būs vajadzīgi vēlēšanu urnu nomaiņai. Šī patiešām ir lieta, kas skar katru no mums, tāpēc šeit nedrīkst ekonomēt. Kurš par?

3 Responses to caurspīdīgas vēlēšanas

  1. Aldi, nezinu kā citās valstīs , bet Kanadā vēlēšanu urnas (kastes) ir necaurspīdīgas.

  2. Super, Nīderlandē arī tuvojās vēlēšanas, Tavs ierosinājums liks saausties par vēlēšanu tradīcijām šinīs platuma grādos ;)

  3. Pingback: esmu sadzirdēts « hofmaņa pasakas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>