bakšiš Indijas policijai

Paskat tik, – es nodomāju, kad, braucot atpakaļ uz Arambolu no Panaji, redzēju pusdusci policistus un nedaudz vairāk aizturētus tūristus ar skūteriem – arī indiešu policijai modē oblavas.  Pirmajai es tiku garām, arī otrā uz mani noskatījās vienaldzīgu skatu, pie reizes noliekot mierā pa priekšu braucošo indiešu ģimenīti, tēvu, māti, aptuveni 7 gadus vecu meitēnu un zīdaini, kuru turēja māte. Viņi visi kaut kā turējās uz tā viena skūterīša. Trešais postenis bija manējais. Bez ceremonijām, bez paskaidrojumiem, operatīvi tika palūgtas tiesības, žigli sasmērēts papīrs, paprasītas 100 rūpijas (aptuveni 1 Ls) un novēlēts laimīgs ceļš. Par ko? Pēc tam izlasīju papīrā – No helmet*. Nebūs tev uz galvaspilsētu bez bakšiš** braukāt! :)

Pa ceļam apstājos veldzēt slāpes pie kokosriekstu pārdevēja, sarunu, kā parasts, uzsāka arī blakus kioskiņa pārdevējs. Ierastie jautājumi, no kurienes, ierastais izbrīns, nezinot, kur tāda Latvija ir un kur tad es esmu apmieties? Ak, Arambolā? Un kā patīk, saku, ka brīnišķīgi, tāds saulriets!  Tad saruna pārmetās uz krieviem. Tā laikam visiem te ir liela sāpe, jo: viņu dēļ vairs nebraucot angļi, kas taisīja labāku biznesu, krievu meitenes te tik braucot strādāt un samaitājot indiešu vīriešus un vispār pirms 10 gadiem Goa ne pazīt nevarēja, tagad visur tik ceļ un būvē, kā bez mēra. Nācās onkam piekrist. Arī vairāki satiktie latvieši, kuri šeit jau dzīvojas ilgāku laiku, stāstīja, ka Arambolas veikalu un krodziņu īpašniekiem esot smags pārdomu laiks – piedāvājums paliek aizvien lielāks, taču klientu vairāk nekļūst, tādēļ sākas daudz spēcīgāka konkurences cīņa par katru viesi, vienalga, krievu, angli, vācieti vai latvieti. Šajā konkurences cīņā bieži uzvar krievu valoda – nosaukumi, ēdienkartes nereti  ir krieviski, ir pat kuriozi – viens  restorāns blakus ciemā ir nosaukts par Наша Раша, bet pie cita ir pacelts Krievijas karogs, bet izslavētie Arambolas, Anjunas un Vagatoras hipiji ir pazuduši, liekas, uz neatgriešanos.

* Braukšana bez ķiveres

** Ziedojums, kukulis arābu, musulmaņu kultūrās.

One Response to bakšiš Indijas policijai

  1. :D Tu pa lēto tiki cauri;)

    2 nedēļas atpakaļ Koh Chang samaksāju 200 bath (3,5 Ls) par to pašu pārkāpumu, tādā pat’ “oblavā”;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>