asprātīgs risinājums naudas sūtīšanai uz LV

Pasaki vēl, ka latvieši nav izdomas bagāti un neprot piemēroties situācijai. Man pat ir nedaudz skaudība, ka neesmu izdomājis šo ģeniālo risinājumu naudas sūtīšanai uz Latviju. :) Kā zināms, tad pārskaitījums uz Latvijas kontiem no Kanādas maksā diezgan lielas naudiņas – kādi 25 – 50$. Tad nu gudri prāti ir izdomājuši, ka var izņemt papildus bankas karti jau esošajai un to aizsūtīt palicējiem Latvijā. Vai arī – atvērt vēl vienu kontu, izņemt karti un to sūtīt uz Latviju mājniekiem. Latvijā jau paliek tikai tehniski izņemt no jebkura bankomāta naudiņu, katrā ziņā komisijas par šādu darījumu esot mazākas. Un nevajag nekādus dārgos wire transfer, nedz Pay Pal kontus vai Western Union. Pieņemu, ka strādā no jebkuras pasaules valsts. :)

14 Responses to asprātīgs risinājums naudas sūtīšanai uz LV

 1. paypals gan varētu būt lētāks, ne

  • aldis hofmanis

   cik zinu tad pay pal prasa lidzigi kā bankas – konstants cipars plus % . kara zinja kad risinaju problemu tad petiju bet atmetu ka sarazgitu un neuzticamu un dargu.

 2. BoA katru reizi jāpiesaka, ja gribi izņemt naudu LV – viņiem ir pieredze ar “latviešu” innovācijām ;-)
  Tā nav mirstama vaina, bet mazliet neertības rada gan

 3. Nu es ieteiku papētīt moneybookers vai netteller noteikumus un komisijas. Otrais no tiem pat piedāvā izgatavot bankas karti.

  Pārskaitījumi savā starpā būs pa brīvu vai arī ļoti simbloisku komisiju, galvenais sūtītājam un saņēmējam vajag virtuālo maciņu atvērt vienā un tai pašā valūtā.
  Un tālāk jau latvijā atvērt bankas kontu šai pašā valūtā , piesaistīt tai norēķinu karti pārliecinoties, ka nav neadekvāti lielas komisijas iepērkoties.

 4. PayPal cenas ziņā sanāk apmēram tas pats (+/-10$), tomēr nav jāiet uz banku, bet ceļš ir mazliet garāks Kanādas banka -> PayPal -> Bankas konts.

 5. vai Vankuuveraa nav kaada vieteejaa Latvieshu Krediitsabiedriiba? zinu, ar “vecajiem latvieshiem” sieties negribaas… bet man lokaalais latvieshu credit union, piemeeram, skaita naudu pa taisno uz hanzeni un par to prasa tikai $10 komisijaa.

 6. arnis ganzs

  Kas te pārdabisks? Es saņemu naudu no dažām lielām kompānijām šādā veidā. Man ir kredītkartes un katru nedēļu tur ieskaita naudu, es te izņemu.

 7. Kirkenšteins

  Skaitat uz Parex banku. Ārā nedabūsiet :D

 8. Tas ir izdevīgi pie nelielām summām un arī pilnīgi legāli, jo lielākā daļa banku atļauj uztaisīt otru karti arī uz citas personas vārda. Lielākā daļa banku prasa $2-5$ par naudas izņemšanu no ATM ārzemēs, kas ir krietni mazāk par $20-$50 par wire transfer. Jāpieskaita arī caurmērā 2% par valūtas konversācija. Dažreiz to bankas norāda atsevišķi, dažreiz nenorāda, bet iekļauj valūtas kursā. Paypal izmaksas būs līdzīgas, bet process aizņems kādu nedēļu.

  Vēl jau ir arī noteiktas summas Gift card, kuras var pilnīgi legāli nopirkt uz radinieku vārda. Ar tām parasti gan nevar izņemt naudu no ATM (ir reti izņēmumi), bet var iepirkties veikalos kā ar parastu Visa vai Mastercard.

 9. arnis ganzs

  Paypal izmaksa maksā $1.5 un aizņem 2-3 darba dienas.

 10. arnis ganzs: Lai to naudu vispirms saņemtu Paypal kontā, tā ir jāieskaita no ārzemju bankas konta, kas atkal aizņems 3-4 dienas. Ja to darīsi pa tiešo ar karti, tad par transakciju būs jāmaksā 3.5%+$0.35 komisija. Plus Paypal jebkurā gadījumā valūtas kursam pieskaita savus 2.5%. Izņemšana uz LV karti maksā 2 eiro, kas ir aptuveni $3 nevis $1.5.

 11. Vari!

  tātad gribi teikt, ka jebkuram kanādietim, dodoties ceļojumā uz Latviju, ir jāpiesakās, ka viņš tur no savas kartes naudu ņems bankomātā? neticas.
  es saprotu, kanāda nav SEPA, bet tas tik un tā būtu par traku

 12. hik: Nekas traks tajā nav, jo bankas sistēma automātiski aptur transakcijas, ja viņu datoru algoritms kaut kādā veidā uzskata, ka karte tiek lietota neautorizēti. Un iepirkšanās vai naudas izņemšana no ATM Latvijā tiek uzskatīta par lielu risku. Ja transakcija Latvijā neiet cauri, tad parasti jāpiezvana bankai un viņi ieliks savā sistēmā izņēmumu un turpmāk varēsi lietot karti Latvijā.

 13. Ir dzirdēts ja skaita vairāk kā 1000Ls no paypal uz LV bankas kontu/karti, tad LV likumdušoana nosaka to, ka tiek atvilkti ~20%? Vai es kļūdos?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>