AKKA/LAA neapgūtie biznesi

Svētdienas brokastīs kaut kā iegadījās sestdienas Vancouver Sun pie kafijas. Manu uzmanību piesaistīja divi raksti. Par pirmo var izlasīt iepriekšējā ierakstā, šeit būs par otru. :)
Ielu muzikanti ir štelle, kas vieno visas pasaules pilsētas. Nu labi, ja ne visas, tad lielāko daļu. Šeit, Kanādā, nē, Vankūverā šī lieta ir sakārtota un Translink (sabiedriskā transporta kompānija, līdzīgi kā Rīgas satiksme) katram ielu muzikantam izsniedz atļauju ar konkrēti norādītu vietu un laikiem, kad drīkst piepelnīties. Atļauja maksājot $ 75 gadā. Cik nu esmu redzējis, tad īpaši devīgi šeit cilvēki nav, ģitāristu čeholi un vijoļu čīgātāju cepures nemaz tik dāsni nepildās. Savukārt, no nākamā gada katram no ielu izpildītājmāksliniekiem licences maksa tiekot palielināta līdz $ 1500 gadā, jo vietējā autortiesību aģentūra esot saskatījusi briesmīgu kaitējumu autoriem un piestādot rēķinus jau iepriekšminētajam ielu muzicēšanas administratoram Translink, kuru, saprotami, ka šie padod tālāk.

Aptaujātajiem ielu muzikantiem mērens šoks. Cik saprotu, tad nekādu lielo čunguru viņi nenopelna, tik knapi sanākot galus savilkt kopā. Labi, tas laikam nebūs nekāds aizbildinājums un es arī piekrītu, ka kaut kādāi atlīdzībai jābūt. Bet vai šādā gadījumā aģentūra ir samērojusi ienākumus ar licences maksu? Taču pats labākais ir aģentūras aizbildinājums, ka viņi jau nekādā gadījumā nevēloties sodīt ielu muzikantus, tikai vēloties, lai uzņēmēji, kas atļauj muzicēšanu savos īpašumos, ievērotu likumu. Smieklīgi. Patiešām liekas, ka dažreiz šie autortiesību aizstāvji nedraudzējas ar galvu.
Avots: Vancouver Sun

One Response to AKKA/LAA neapgūtie biznesi

  1. Padevu šo ziņu tālāk Latvijā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>