olimpiskie stāstiņi. 900 000 000 dolāri

Tieši tik daudz ir paredzēts tērēt, lai nodrošinātu drošību Olimpiādē. Uz katru no 34 miljoniem kanādiešu tas ir aptuveni 26$. Aptuveni 100 miljoni tikšot maksāti 5000 privātajiem drošībniekiem, vēl 79 miljoni – par 3 kruīza kuģiem policijas un armijas personālam (liekas viņi tur dzīvos), savukārt jauniem kompīšiem – 29 miljoni, utt., utjp. Katrā ziņā, to , ka spēles nav aiz kalniem var just – pilsētas centrā sāk pazust miskates, bezmaksas un maksas avīžu automāti (nu tās metāla kastes), sāk parādīties daudz vairāk novērošanas kameras un pie svarīgākajām vietām izskatās, ka tiek būvētas tādas kā apmetnes vai pagaidu iecirkņi policistiem.
Ak, jā, gandrīz aizmirsu – sākumā Olimpisko spēļu budžetā drošības nodrošināšanai tikai ielikts cipars 175 miljoni. Tikai 5 reizes pieaugums. Savukārt Londonas spēļu drošības budžets šobrīd tiek plānots līdz pat 1,5 miljardiem mārciņu (citi avoti min pat 2,5 miljardus). Jājautā, cik tad maksās biļetes?:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>